Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 53. heti nyugdíj nem...

Az 53. heti nyugdíj nem megalázóbb mint a krumpli?

Figyelt kérdés

Eddig is nevetségesen kicsinyes adományokkal fogták meg a magyar nyugdíjasokat a politikusok, pl. az erzsébet utalvány, az is fú de nagy adomány volt. De úgy látszik a nyugdíjasoknak ez is elég, mert így is a Fidesz-re szavaz a legtöbb.

Nem megalázó ez nekik? Tényleg ennyit érnek?


2020. szept. 13. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
13. havi elvétele, meg a vizitdíj volt a megalázó, a mazochista nyugdíjasok mégis ott tolonganak a DK-s rendezvényeken.
2020. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem 1 heti nyugdíj többet ér, mint pár kiló krumpli.


Mi az, hogy ennyit érnek? A nyugdíjasok évtizedek óta a leginkább felülreprezentált csoport az országban.

2020. szept. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Neurotech ***** válasza:
26%
Megjött a krumplisemerünk :)
2020. szept. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Mennyit kéne érjenek? (egy heti átlagnyugdíj az kb. 40 ezer forint, országosan olyan 70-80 milliárdba fog fájni évente)

2010-2016-ban az új indexálási rendszernek köszönhetően többet nőtt reálértéken a nyugdíj mintha a 2010 előtti módszert alkalmazzák.

Most hogy az átlagbér elszabadult hirtelen fordult a helyzet de még így is szerény véleményem szerint annyit kapnak amennyiért megdolgoztak. Mert mégis valakinek aki 10 év nyugdíjba van annak mi köze van ahhoz a gazdasági teljesítményhez aminek hála most jobban nő az átlagbér mint az infláció?


Ezt kéne már felfogni, hogy reálértéken nem él rosszabbul az aki most nyugdíjas mint akkor élt amikor nyugdíjba ment. (az aktívakhoz képest romlik esetleg a helyzetük, de megint jelezném ez 2010-2016 között mért nem volt probléma ?)


Te meg mint aktív inkább annak kéne örülj, hogy ennyi ideig sikerült ellenálljon a Fidesz a legegyszerűbb szavazatvásárlásnak ami az ország jövője számára a legkárosabb.

2020. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Az csak mese, hogy a nyugdíjasok jobban élnek, min t 2010 előtt. Addig az éves emelés több volt, 5-8 % között. 2010 óta jó, ha 3 % volt. A 13. havi nyugdíjat pedig az MSZP adta és a válság miatt vette vissza. A nyugdíjak reálértéke sokkal rosszabb, mint 2010 előtt volt. Csak a statisztika szerint jobb. A nyugdíjas nem vásárol menő cuccokat, az élelmiszer árak pedig egyre magasabbak. Elég régen vagyok nyugdíjas, tapasztalatból írom.
2020. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kertész Imre is megmondta: ez egy szolganép, ennek ennyi is elég a boldogsághoz, legfeljebb hamarább eljön a mennyeknek boldogsága.
2020. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Neurotech ***** válasza:
#6 Körülnézett a lágerben és ezt mondta? Hát akkor lehet, hogy nem rólunk szólt.
2020. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5, hány helyre copiztad még ezt a marhaságot?😂
2020. okt. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még csak egy éve vagyok nyugger, de egy szem krumplit se kaptam, basszus.

De némi volna a megalázó egy 5 mázsa krumplin?

Még mit csinálnék vele?

2020. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!