Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan oldanátok meg, hogy...

Hogyan oldanátok meg, hogy mindenki jobban érezze magát?

Figyelt kérdés

Ahogy látom két azonos erősségű félelem van jelen a magyar társadalomban.


Az egyik, hogy jönnek a migránsok és fizikailag bántani fognak, illetve elveszik a munkahelyeket, mert olcsóbban dolgoznak, feldúlják az országot és gazdasági csődöt idéznek elő. 30 éven belül pedig òriási károkat okoznak.


A másik, hogy itt a fidesz, és a vezetői ellehetetlenítik az ellenzőik számára a saját szintjűkön a munkavégzést, ha nagyon ellenállnak nekik, akkor 30 éven belül odáig juthatnak, hogy bebörtönzik/fizikailag bántják őket, ráadásul a gazdaságnak sem jó hosszú távon, amit csinálnak, nem fogják tudni őket leváltani se érvényesíteni a saját jogaikat.


Kb. mindkét szélsőséges oldal a saját egzisztenciáját, fizikai egészségét és munkâját félti. Illetve Magyarország gazdaságát/kultúráját. A kérdésem, hogy szerintetek milyen intézkedéseket lehetne tenni, ami a veletek ellentétes oldalon álló emberek életét megkönnyítené, hogy ne szorongjanak? Saját oldalhoz nem ér írni, hogy a te életed mi könnyítené meg, csak, hogy mit engednél a másik irányba.


Ilyesmikre gondolok, minthogy csak úgy engednék be migránsokat, hogyha van valami szakképzettségük vagy nem plakátolnám tele a sajtót fideszes hirdetésekkel a választások előtt.


2020. szept. 18. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de az én boldogságom nem intezkedesektol függ, bármilyen tekintetben.

Mármint értem a kérdésed, de magamra vonatkozva ezt tudom válaszolni :))

2020. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem, amit mondasz, vagy csak nem értek egyet vele. Nyilván befolyásolná, hogyan érzed magad, ha holnaptól napi 100 000 migránst fogadunk/bebörtönöznek mindenkit, aki nem a fideszre szavazott. Tehát az intézkedések befolyásolják a hangulatodat.


De vonatkoztassunk el tőled. Sok embert idegesít, hogy be akarnak engedni migránsokat, cigányokhoz közel kell élniük, annyira, hogy heti több órát töltenek azzal, hogy polgárőrként vigyázzák a rendet. Sokakat, meg annyira idegesít, hogy a fidesz hatalmat épít ki, hogy felmondják az állásukat és sztrájkolnak.


Nekik hogyan segítenél, hogy nagyobb biztonságban érezzék magukat?

2020. szept. 18. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem túltoltad mindkét konteót... szóval messze vagy a valóságtól.

De ha te így gondolod, szíved joga.

2020. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező

Mindkét szélsőséges véleményre - amit itt te behoztál annak - van konkrét tapasztalat, ami alapján meg lehet ítélni azok valóságtartalmát.

Az 1. egész nyugat Európában látható. Az elmúlt évtizedekben tömegesen áramlottak azokba az országokba migránsok, az elmúlt 5 évben pedig majd 3 millió illegális migránsról tudnak a hatóságok - és még egy csomó nincs is képben. Ez tény, nem képzelgés. Ahogy azt is lehet látni, hogy azokban az országokban a migráció milyen változásokat hozott a társadalmakban, jogrendükben, szokásaikban, közbiztonságukban.

Innentől nem az a kérdés hogy "jönnek a migránsok és fizikailag bántani fognak, illetve elveszik a munkahelyeket, mert olcsóbban dolgoznak, feldúlják az országot" (csődöt nem okoztak sehol - most még biztosa nem), hanem hogy akarja-e valaki hogy ez itt is megtörténjen, mint ott ahová már beengedték őket, vagy nem akarja. Attól mert gazdaságilag nem okoz csődöt vagy esetleg még pénzt is hoz, attól még nem biztos hogy valaki akarja, hogy megtörténjen. Ahogy egy bérlőnek ha kiadom a gyerekem szobáját, az biztos hogy anyagilag nem visz csődbe, sőt, még pénzt is hozna a családba, de ettől még nem akarja egyikünk sem hogy a családi életünket, szokásainkat meg kelljen változtatnunk, csak mert egy idegen is itt lakik majd ezután a lakásunkban.

A 2. esetnél is lehet konkrét tapasztalatokat megnézni. A fidesz 10 éve van kormányon. Ez alatt nem ment csődbe az ország - hanem sokkal jobb gazdasági helyzetet hoztak létre. Nem élnek rosszabbul az emberek - nőtt az életszínvonal, magasabbak reálértéken is jóval a bérek. Nem elvesztették a munkájukat az emberek - a 2010-es 10,5%-os munkanélküliség helyett a járvány előtt alig 3,5%-os volt már csak. Az ellenzékieket sehol nem üldözték el, nem rúgták ki, nem büntették meg, hatalmas pénzeket kapnak azóta is - többet, mint korábban - a civil szervezeteik, a filmjeik, zenekaraik stb. stb. 10 év után attól rettegni hogy majd most már biztosan rögtön be fog következni az, ami miatt 10 éven át folyamatosan rettegtek, de csak nem történt meg - tényleg elég elmebeteg dolog. De persze itt is mindenki maga döntheti el, hogy miképpen dönt róla.

Összességében azt mondhatnám, hogy aki 10 év tapasztalata alapján még nem jött rá arra, hogy a tömeges migráció bizony megváltoztatja az országokat, hogy 5 év nem volt elég neki arra, hogy felismerje, a tömeges illegális migráció kárt okoz és veszélyes - az ezután sem fog. Ahogy akinek 10 év nem volt elég ahhoz hogy elhiggye nincs mitől rettegnie egy fidesz kormányzás alatt - az sem fogja másképpen gondolni.

Nem tudod ezeket kibékíteni egymással és egyiket sem tudod kioltani semmiféle ötlettel.

2020. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nyilván túltoltam, mert abszúrdan extrém esetet írtam, hogy egyértelmű legyen, hogy az a kijelentés, miszerint nem függ a boldogságod az intézkedésektől nem lehet valós. Max az, hogy eddig nem ütötték meg az intézkedések a te ingerküszöbödet.


Az viszont valós, hogy emberek polgárőrséget alapítanak, ahogy az is, hogy feladják az állásukat mert annyira nem értenek egyet a kormány intézkedéseivel.


Szóval a kérdés szerintem valid, mit tennél, hogy boldogabbá/nyugodtabbá tedd az ellenkező pártban lévő embereket? Mi az kommunikációban/tettekben, amit a pártod túltol?

2020. szept. 18. 13:17
 6/10 A kérdező kommentje:
#4-es Nem arról szeretnék vitázni, hogy van-e bármelyiknek valóságalapja. Az látszik, hogy vannak emberek, akik félnek mindkét eset bekövetkezésétől (nem ilyen extrém szinten nyilván). A kérdés, hogy mit tennél, hogy megnyugtasd az embereket, hogy nem lesz bajuk?
2020. szept. 18. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Pont azért írtam ilyen hosszan hogy megmutassam, ezekkel nem lehet mit tenni. Mert ha képzelt a probléma, akkor nem tudod meggyőzni ennyi idő után másról, ha meg nem képzeli, hanem valóban úgy van, akkor miért is akarná hagyni hogy meggyőzd arról ami nem is valós?
2020. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lennél kedves egy szexbombázóval küldeni egy levél viagrát?

Az hogy a többiek mitől éreznék jól magukat majd elmondják.

2020. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem mit írsz a migráció kapcsán de szerintem még mindig nem érted, hogy én mit akarok írni. Mindegy, hogy van-e valós alapja, annak a félelemnek, hogy meg fog változni az életed, ha sok migráns lesz. A kérdés, hogy hogyan lehet megnyugtatni téged. Pl. szintén extrém példa, ha a baloldali vezetők kiállnának és azt mondanák, hogy innentől mi sem támogatjuk a migrációt és mi is igyekszünk meggyőzni a nyugatot, hogy nincs rá szükség, az gondolom, hogy megnyugtatna, főleg, ha nagykoalícióval az ellenzék megnyeri a választást. Szóval azt gondolom, hogy igenis a másik fél tehet azért, hogy az első jobban érezze magát, legalább elviekben, mert valószínűleg ekkora pálfordulás nem lesz.


Illetve amit az ellenzék mond, az sem képzelt probléma. Egy/Sok valós problémából vonnak le konklúziót, ami lehet, hogy téves vagy túlzó. De ha kihúzod alóla, amin áll, akkor ők is meg tudnak nyugodni.


Pl. Igaz, hogy rengeteg állami pénzt költ a fidesz a kormányt népszerűsítő hirdetésekre, miközben a pártok pénzét folyamatosan vágja vissza.


Igaz, hogy rengeteg pályázatot nyernek meg haveri alapon cégek, amitől amúgy tehetségesebb/jobb cégek elesnek bevételtől.


Igaz, hogy a közmunka program úgy van kialakítva, hogy függő helyzetbe kerül a közmunkás a polgármestertől, aki a falvakban leggyakrabban fideszes.


Igaz, hogy bevezettek egy új tankönyv rendszert, indokolatlanul gyorsan, ami miatt ugyanabból a tankönyvből kell tanítani az utolsó faluban élő írástudatlan cigányt, mint az elit gimnáziumok tanulóit (jó van két szint, de eddig lényegesen több volt) és az is igaz, hogy több benne a jobboldali propaganda, mint az eddigi könyvekben.


Igaz, hogy eddig, ha valaki alkotmányellenesnek ítélt egy jogszabályt becsámboroghatott az alkotmánybíróságra és azt mondhatta, hogy vizsgálják felül. Most kell lennie egy esetnek, végig kell pereskedni a teljes bíróságot hozzá(8-10 év), hogy azt mondhasd, hogy szerinted alkotmányellenes egy jogszabály (nyilván míg ezt nem mondják ki, addig próbálod magad hozzá tartani, szóval az a 10 év különbség nem mindegy).


És rengeteg ilyen eset van. Persze ebből nem következik, hogy a fidesz diktatúrát épít ki, de ezek miatt sokkal több embernek hihető, mintha úgy működnénk, mint Németország kevesebben aggódnának miatta. Ezért kérdezném, hogy ki mit tartana validnak, hogy az ellentétes álláspontú emberek boldogabban éljenek Magyarországon.

2020. szept. 18. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:
én pl a fideszeseket és a nyaloncaikat elküldeném gályára evezni. mozgás, jó levegő, mindenki boldog lenne!
2020. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!