Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos az emberekkel...

Igazságos az emberekkel szemben egy országban az egykulcsos jövedelemadóztatás ?

Figyelt kérdés
Tehát mindenki ugyanolyan adósávba kerül,a jövedelmétől függetlenül.

2020. szept. 30. 23:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
58%

Igazságosnak lehet mondani, hogy az. De igazságosnak lehet mondani a progresszív többkulcsos adót is.


Hogy a társadalom és a gazdaság számára hasznos-e! Nos az már egy más kérdés. Erre a válaszom az, hogy nem, a progresszív adó hasznosabb.

2020. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
96%
Igazából nincsen olyan, hogy igazságos. Az jövedelemadó nagy részt középosztályig sújtja az embereket. Felsőosztály tagjainak már meg vannak azok a kapcsolatai, hogy tudják, hogy faragjanak le, legyen különböző adókedvezmény és még lehetne sorolni és ez ugyanúgy meg van egy kulcsosnál, mint több kulcsosnál.
2020. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
36%

Én ma több adót fizetek havonta mint amennyi egy minimálbéres dolgozó bruttója.

Esetleg még a nevemre is vegyek valakit és az lenne az egyenlő közteherviselés ?

2020. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Németországban ez elképzelhetetlen lenne.

Egy német ismerősömmel beszéltem erről,és egyszerüen fel sem fogta ami nálunk van ezzel.Egy német úgy gondolkozik,akkor mi jut az államnak?

Ő,nagyon sokat keres,de nagyon sokat adózik is.Különben hogyan van,miből él majd az állam.Ez elképzelhetetlen lenne,vagy általános felfordulás,netán "Párizsi Kommünn" barikádokkal. Ez náluk nagyon komoly dolog lenne, azt érzékeltem.

Nálunk meg egy kis kommunizmus,egyenlősdizgetés,a gazdagok javára,magyar módra.Hadd szakadjon szét az ország ha lehet még jobban!

2020. szept. 30. 23:19
 5/53 anonim ***** válasza:
46%

"Nálunk meg egy kis kommunizmus,egyenlősdizgetés,a gazdagok javára,magyar módra"


Fogadni merek, hogyha az USA-ban így van, akkor ha mélyebbre ásunk a németek pénzügyeinél is, tuti hasonló dolgokat találunk és a német gazdagoknál is így lesz.

2020. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igazságos. Ha a növekvő jövedelemmel együtt nő az adókulcs mértéke, az nem motiválja több és jobb munkára az embereket. Minek többet dolgozni, ha a több munkából többet vonnak el? A magasabb jövedelem összegszerűen eleve többet adózik egykulcsos rendszerben is, mindig álmélkodva hallgatom mikor egyesek arról beszélnek hogy emellett a több munkát magasabb adókulccsal kellene büntetni.
2020. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
61%

"Ha a növekvő jövedelemmel együtt nő az adókulcs mértéke, az nem motiválja több és jobb munkára az embereket."


Ez azért nevetséges szerintem. Hiába vonnak el többet, attól még az én pénztárcámba is több van, főleg, hogy normális sávos adórendszer csak a sávértéken belüli vonatkozik a magasabb százalék nem a teljesre fizetésre.

2020. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

6. Ez nem így működik,és a németeknél sem ez a mérce.

Az ott természetes,hogy ha én többet veszek ki a közös tálból,akkor többet is kell visszaadnom oda. Ez ott erkölcsi mérce,és ezt be is tartják keményen,mert erkölcsi kérdés. Ennek nem betartása nagyobb bűn,mint az emberölés.Persze nem egy "csúcssportolóról",vagy focistáról beszélek,aki ott is trükközik,és a Steueramt miatt jobb híván átköltözik Svajcba.

Nehogy már ugyanabban a sávban adózzunk mindannyian,mint Mészáros,vagy mint Csányi Sándor.Kifordul a gyomrom,akkora kiszúrás,persze hogy szétszakad az ország.Ezt fel sem tudja fogni egy mémet!

2020. szept. 30. 23:35
 9/53 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, szerinted az USA-ban hogyan működik az egész?
2020. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
67%

Ember te tudod miből él mészáros meg csányi ?

Nem szja köteles jövedelemből. Céges nyereség, osztalék, tőzsde stb.

Az másképp adózik. Ahhoz képest amekkora közteher van a béreken ezek az emberek filléreket fizetnek be adóba a bevételeik után.

2020. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!