Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz darázsfészekbe nyúlt...

A fidesz darázsfészekbe nyúlt az egészségüggyel?

Figyelt kérdés
Abszolut nem fideszesként írom, de ezzel most egyet értek. Persze el is van késve, ez már tűzoltás, nem is biztos, hogy mindenre megoldás, rengeteg pénzbe fog kerülni, de ennek ellenére már most elégedetlenkednek az orvosok, a nővérek kimaradtak... és van még irdatlan mennyiségű probléma, nehéz jól kijönni ebből. Lehet, hogy most a kormány magára ránt egy olyan dolgot amit nem tud kezelni?
2020. okt. 6. 12:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
69%
A Fidesz semmibe nem tud belebukni, ez már kb. az 5000. olyan ügy amit akár dilettantizmusból, akár szándékosan de vérlázítóan kezelnek, az előző 4999-re is mindenki megvonta a vállát és kész. MANYUP, rabszolgatörvény, SZFE, MTA, választási körzetek átrajzolása, sorolhatnám reggelig: egyik se érdekelt senkit. Ez se fog. Legalábbis annyira nem hogy itt változás legyen. Majd az interneten hőbörögnek egy kicsit, aztán minden megy tovább.
2020. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem lesz itt probléma, HA finomítják kissé még azt a törvényt.
2020. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodjon le mindenki a p*csába!!

Magánvélemény akkor bezzeg egyik orvos ismerősöm sem reklamált, amikor magánpraxist és a közgyógyellátást totálisan szabálytalanul "egybevonva" havi 800.000- 1 milliós pénzeket raktak zsebre alsó hangon!!!

Én már régóta megmondtam: közgyógyellátást és a magán gyógyászati ellátást kőkeményen külön kell választani, megemelni az orvosok fizetését, és emellett be kell szüntetni a hálapénzt... végül is ez történt! Szerintem teljesen okés!

2020. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

Csak mondok még egy példát, megboldogult fogorvosom úgymond magánrendelést folytatott akkor és olyan rendelőben, amikor és ahol közgyógyellátás keretében a saját körzetében lévő beteget kellett volna ellátni! Engem oda hívott, a körzetébe tartozó beteget ott várakoztta a magán betegei miatt minimum két órán keresztül, feldagadt pofival. Aztán tőlem elkérte a 10000 Ft ot a fogtömésért, amit a közgyógyellátásban valakire rápapíroztak ( injekciót, röntgent, tömőanyag, stb) és mindemellett kapta az állami fizetését, azért a feladatért, amit pont nem csinált meg.

Ennél sokkal tisztességesebb lett volna, ha azt mondja hogy köszönöm , ez nekem nem tetszik, kevés az állami fizetés, nyit egy fasza magánrendelőt, kiírja szépen az árakat, add mindenről számlát, adózik utána rendesen, és keressen felőlem egymilliót... És ezt gyakorlatilag minden szakorvos így csinálta!

3# - as vagyok

2020. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 TR75 ***** válasza:
90%
Arról ne is beszéljünk, hogy a számlaadás is "okosba" megy sok helyen.
2020. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Videken pl maganfogorvosok vannak megbízva falvak ellatasaval. Akkor mit csinaljin? Mert a falvakban meg nincs fogorvosi rendelo, alap dolgokkal se
2020. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
34%

Most nagyon keménykednek a narancsfejűek, de majd szembe jön a valóság. :-))))


Majd beleraknak néhány kis- vagy nem is annyira kicsi kaput, szóval felpuhítják az egészet, és akkor majdnem minden úgy fog tovább folyni, mint eddig. Mégis mit vársz egy olyan hatalomtól, amelyik kitüntet egy olyan orvost, akit egyébként jogerősen elítéltek, mert betegeiből kizsarolta a hálapénzt? Érted? Nem elfogadta a műtét/kezelés után, hanem előre összeget mondott, nem is keveset. Vagy aki kevesebbet adott önként előre, annak megmondta, mennyit kell következő alkalomra hoznia. És mindig előre kérte ám a pénzt! Ami ugyebár így semmiképp sem HÁLApénz, inkább korrupció, vagy zsarolás az orvos részéről, a helyzettől függően. Aki nem adott, azoknál akár a leletet is meghamisította, hogy ne kelljen vele tovább foglalkoznia. Ezt a díszpintyet Dr. Udvardi Jánosnak hívják és a veszprémi kórházban mint nőgyógyász és onkológus művelte mindezt. A jogerős (és vérlázítóan enyhe) ítélet után pár hónappal pedig kitüntetést kapott, amit a fideszes ogy. képviselő adott át neki.


Szóval ezek után lenne büntetve az, hogy ha az orvos a sikeres műtét UTÁN, a valóban hálás pácienstől elfogadja a pénzt. Sőt, a páciens is büntetve lenne.

Csak a szokásos fideszes képmutatás, ugye? Amit a pedofil Kaleta Gábor, vagy a lúgos dokiként ismertté vált Dr. Bene Krisztián kapcsán már megszoktunk.


A hálapénz maradni fog. Két ember négyszemközti aktusa ez, ahol mindegyik bűnt követne el, tehát mindegyiknek elemi érdeke, hogy letagadja, ha később számon kérik.

A maszek rendeléseket meg nem fogják megszüntetni, csak külön engedély kell majd hozzá. Nem mintha eddig ne kellett volna a kórház vezetőjétől erre engedély. Alapvetően minden főállásra igaz, hogy ha mellette maszekolni akarsz, akkor a cégvezetőtől engedélyt kell erre kérned (hogy ne csinálj összeférhetetlen dolgot, vagy ne olyat dolgozz, ami a főállásod ellátását akadályozná stb.). Hát most majd nem a kórházigazgatók fogják engedélyezni, hanem egy sóhivatal még följebb. És? Mindenkinek engedélyezni fogják, aki kéri, mert különben, ha a maszekolóknak csak egy része kilép (teljesen maszek lenne), simán összeomolhat az ellátás.

Arról ne is beszéljünk, amikor a másodállás is közszféra: mondjuk egy másik (kis) kórházba jár ki az orvos rendelni, vagy ott ügyeletet vállal. Ha ezt nem engedélyezik, a kicsi kórház esetleg nem tudja megszervezni az ellátást, ill. az ügyeletet, és ellehetetlenül. Vagy mit kezdenek azzal, hogy diagnosztikában pl. távleletezést végez a másik városban lakó és dolgozó radiológus vagy izotópos szakorvos? Itt is arról van szó, hogy iszonyatos hiányszakmákról van szó, és sok kórház örül, hogy egyáltalán ilyen módon talál magának szakorvost. Ha ezt a lehetőséget elveszik tőlük, akkor megsemmisül az osztály munkája, de ez azzal is járhat, hogy a kórház sem tud tovább működni.


Szóval föl fog itt minden puhulni, és a végén kb. ugyanaz marad, mint ami most van. De pl. ezután majd nem lehet beszélni a megoldáskeresés szándékával sem a hálapénz jelenségéről, hisz az nincs, aki ilyet csinál, az folytatólagosan bűncselekményt követ el. Mindenki kussolni fog, mert mindenki bűnt fog elkövetni naponta, és mindenki vádolható lesz. Ez pl. remek lehetőség lesz a főnökök kezében beosztott orvosaik sakkban tartására.

Szép új világ lesz!

2020. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

A falukban ritkán van fogorvosi rendelő, inkább városokba bejárnak.


De megoldják az anyagi részét, mert én például az utóbbi 20 évben nem jártam állami fogorvosnál, a beteg életutam lekérdezve ott van tömés, meg egy csomó fogkő leszedés, tanácsadás egy olyan rendelőben ahol soha nem jártam. Érdekes.

2020. okt. 6. 14:03
 9/39 anonim ***** válasza:
74%
Most különválik a közegészségügy a magánkórházaktól és magánrendelőktől. Budapesten több ismert kórház közkórház volt szegény emberek részére, ilyen volt a Rókus, a János, viszont a Péterfy S. utcai a szakszervezeté volt az államosításig, MABI volt a neve, ami egy megszűnt szakszervezet névbetűi.
2020. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
4%

Feleslegesen tolták bele a pénzt orvosokba gyógyítás nem pénz kérdése.

Mit remélnek majd többet keres a mi haszna orvos akkor nem halnak meg az emberek ?!

2020. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!