Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Covid-katasztrófa előtt az...

Covid-katasztrófa előtt az ország! Nem kellene mindent lezárni még gyorsan?

Figyelt kérdés

Nem is értem az iskolák, még hogy lehetnek nyitva napi 1300 fertőzés esetén ? Bill Gates alapítványa hatalmas katasztrófát prognosztizál az országban. Ők azok akik a koronavírust már jóval megjelenése előtt megjósólták és lemodellezték [link]

Tudnak valamit!


Miért késlekedik Orbán? Miért nem zárják be az iskolákat, rendezvényeket, vendéglátó-szórakozó helyeket és miért nincsen komoly kijárási korlátozás?



2020. okt. 10. 17:23
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
12%

25-ös, végre egy értelmes válasz. Én 45 éves vagyok, 10 éves a fiam. És rákos vagyok, a férjem meg szívbeteg. A 40-es korosztály már bőven benne van a rizikó csoportban, és 40 év felett már szinte mindenkinek van valami mellékes betegsége, mégha nem is tud róla. Magas vérnyomás, szív, cukor, pajzsmirigy, autoimmun betegség, elhízás. Ezek mind rizikófaktorok. Eszem megáll, amikor azzal jönnek, hogy csak az öregek veszélyeztetettek. Meg hulljon, akinek hullani kell, legalább nem kell rájuk költeni. Szerintem nagyon baj lenne, ha a sok tizenéves gyerek árván maradna, mert azért az iskolás gyerekeknek már bőven 40 felett vannak a szülei. Főleg a középiskolás korosztálynak. A tanárok átlagéletkoráról ne is beszéljünk.

És nem bandázna a gyerekem. Értelmes, megérti, hogy most nem kéne. Nem hinném, hogy attól hogy 1 hónapig nem megy sehova, maradandóan károsodna a szellemi fejlődése. Ellenben, ha meghalna anyja-apja, attól igen.

2020. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
82%

Tudod kedves 31. ez már fél éve így megy. Ide nem menj oda ne menj ezt ne csináld azt ne csináld. Nem várhatod el az emberektől hogy a populáció 10%-ra való tekintettel mindenki húzza be a satuféket és otthon ücsörögjön.

Ez nem pestis vagy ebola nem egy vegyi háború. (jelen pillanatban)

Te meg ezt gondold át. A természet mindig szelektált és szelektálni is fog. Ezen a tényen nem fog változtatni a covid.

2020. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, hogy vannak országok, ahol meg tudták állítani. Két hónap lezárás és van esély rá.

Így is csak egy pár hülye jár már moziba, színházba, étterembe, ezek így is csődbe mennek, ha még egy évig ez így megy. Nem jobb lenne két hónap alatt letudni?

Normális helyeken, ahol nem ellopja a kormány a pénzt, támogatják azokat, akiknek ez megélhetési gondot okozna.

Itt nincs semmi érdemi intézkedés. Ne is várjunk csodát. Megvárják, amíg az eü kapacitás a végéhez ér. Addig semmi nem fog történni.

2020. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
10%

32-es, te is ki fogsz szelektálódni, ne aggódj. Csak idő kérdése. Isten nem ver bottal.

Egyébként ha 1 hónapra lezárnak mindent, már rég le lett volna állítva a vírus. Egyébként egészségesek is elkapják, fiatalok is meghalnak. És ahogy a 33-as mondja, amelyik szektor emiatt károsodik, azt az Államnak kéne kárpótolni, és nem az a megoldás, hogy szabadjára engedjük a vírust. Felőlem meg menj szórakozni, sportolni, boltba, moziba, ahova akarsz. De tartsd be a védőtávolságot, és hordj maszkot. Eszem megáll, amikor bemegyek a boltba, és a nyakamba lihegnek az emberek, mert annyira tolakszik, hogy attól tart, ha 10 centivel távolabb áll tőlem, akkor lemarad valami fontosról. Meg amikor a gyerekem felveszi a maszkot a suliban, mai egyébként kötelező, aztán a tanár meg rászól, hogy ne hülyéskedjen, meg kiröhögik a társai. Az ilyenek miatt, mint a 32-es, aki szerint kell a természetes szelekció. Van egy jó pár tanulmány a neten, amikor fiatalok is szenvedtek, meghaltak. Érdemes olvasgatni. Pont arra próbáltam rámutatni a posztomban, hogy nem a lakosság 10 %-a miatt kéne vigyázni egymásra. Elég sok a 40 év feletti. És milyen világban élünk, ahol azt mondják az emberek, hogy nem vigyázok a 10 % miatt? Azért az elég nagy szám. Hasonló jókat kívánok neked is.

2020. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
85%
Igen gondoltam kedves 34 ilyen választ adsz. 50 felett vagyok és nem arról van szó hogy ne vigyázzanak az emberek a betegekre. Hanem arról hogy nem állhat meg a világ és nem várhatod el az emberektől hogy te legyél a középpontban és mindenki hozzád alkalmazkodjon. A covid nem fogja megrövidíteni az életedet. És ha mindenki szobafogságba kerül ahogy te szeretnéd akkor nem fogja meghosszabbítani. Isten nem ver bottal, igazad van.
2020. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
85%

"És ha beleesünk abba a 2-3 %-ba, aki nem éli túl, akkor 8 évesen árva lesz a gyerek." És ha rákos leszel és 1 éven belül meghalsz, akkor mi van? Vagy ha beülsz az autódba és holnap autóbalesetet szenvedsz, akkor is meghalhatsz. Ezzel az erővel ne vállalj gyereket, mert bármikor árva lehet, érted? A halál az élet része. Így kéne családot vállalni, hogy felelősen gondolkozol. Vagyis megtanítod a gyerekednek, hogy mi a halál, hogy utána nincs tovább, hogy ez mit jelent és úgy gondoskodsz előre anyagilag is, hogy ha meghalsz, akkor ilyen szemszögből a család meglegyen, pl. életbiztosítást kötsz.

És igen, vannak olyan emberek, akik fiatalon is súlyos betegségben szenvednek sajnos és azt sem vitatom, hogy több százezer ember lehet beteg, vagy esett át a betegségen. De b..ssz..us, még mindig a súlyos betegek vannak kevesebben és a több százezer lehetséges betegből meghalt mennyi is? Akik bármi másban meghalnának. Egy sima mezei nátha elhatalmasodik rajta, rászed egy baktériumot és holnapra meghalt tüdőembóliában. Covid nélkül. Szóval erről ennyit. Aki idős, beteg, az vigyázzon magára, de mindenki más nem teheti meg, hogy otthon marad, mert senki nem fogja munka nélkül a napi betevő falatot, meg a számlák árát bedobni a postaládába. Aki meg olyan beteg, az meg nyilván már eleve kap valamilyen ellátást, tehát még mindig amondó vagyok, hogy hagyjuk az emberek alapvető higiéniai szabályok betartása mellett élni.

2020. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
88%
És meg egy apróságot elfelejtettem. Az öngyilkosságok,válások és munkanélküliek száma drasztikusan megugrott világszerte. ha így haladunk több egészséges ember fog meghalni mint beteg ezek miatt. Pszichésen összeroppan vagy tönkremegy anyagilag stb..
2020. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

A pszichésen összeroppanók miért is nem tekinthetőek a természetes kivalasztodas áldozatainak???...

És akkor nem lenne mégis jobb pár hónap lezárás árán megallitani a virust, hogy ne roppanjanak bele olyan sokan lelkileg?

2020. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
83%
Az otthon rohadásba roppannak bele lelkileg, nem a vírusba, te szerencscsomag!!
2020. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsecsomag
2020. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!