Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg megvárja szépen...

Tényleg megvárja szépen mindenki míg ez lesz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=V0Ny3epKCLU


Kár volt megnéznem, mert most megijedtem (féltem a családtagjaimat a cigányoktól), de komolyan mindenki végignézi, ahogy ez lesz?

Elmondta a pali a videóban, hogy Románia már most inog, és ha így lesz, akkor az Európai Unió keleti fele tönkre fog menni. Hivatkozott a cigányságra is, nem is egyszer, de ebben igaza van.

Nem vagyok EU ellenes, de miért nem lehet a többségi társadalom gyerekvállalását brutális módon támogatni? Mert egyedül ezzel lehetne megfordítani a tendenciát, ha több gyerek születne, mint amennyi ember meghal és kimegy. Természetesen anyagiakat is meg kellene hozzá adni támogatásként.



Most akkor mi lesz? NEM félelemkeltésnek írtam ki a kérdést, csak komolyan érdekelne, hogy mi lesz akár Magyarországon, akár a többi Kelet-EU-s országban. Tényleg ilyen rossz a forgatókönyv vagy nem ennyire vészes a helyzet?



2013. szept. 21. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Mi az, hogy a többségi társadalomét? Odaírnád zárójelben, hogy cigányoknak nem jár, csak mindenki másnak?


A kevés gyerek vállalás a jómód luxusa. Nagyanyáinknál még megszokott volt a 6-8 testvér, ugyanez a szám igaz most is a fejletlen országokban is és a társadalmilag elszigetelt népcsoportoknál: a család tartja őket életben, nem a segély.


Ha brutálisan támogatni akarod a gyerekvállalást (miért?), akkor azt csakis az ő bevonásukkal teheted meg.


Értelmesebb dolog lenne inkább azt támogatni, hogy ők is olyan társadalmi helyzetbe kerülhessenek, mint a nagyszüleink voltak: dönthettek a saját sorsukról és ösztönösen a jobbat választották, a kevesebb gyereket. Lehet sipákolni itt éhező kisnyugdíjasokról, de statisztikailag az átlag roma akkor is töredéknyi pénzből tengődik, mint az átlag nemroma.

2013. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Brutálisan támogatni a gyerekvállalást annyi, mint brutálisan jó megélhetést biztosítani, brutálisan jól végiggondolni, hogy mire is van szüksége egy fiatal párnak, amikor megszületik a gyereke (gyerekápolás, azok eszközei, egészségügy, információk, problémák megoldása, siker nemcsak otthon, hanem a munkában is, kapcsolattartás, és még ezer más), és ezeket brutálisan biztosítja.

Brutálisan bebizonyosodna, hogy hoppá, jönnek itt a gyerekek, mint a hangyák. Na de ha nincs lakás, drasztikusan csökken a fizetése, nincs bölcsőde, nincs gyerektanácsadás (amikor kell!), nincs szervezet, nincs hozzáértő, nincs akarás, kidobja a munkáltatója (és a kormány ezért nem billenti fenéken), meg még sorolható (kisgyerekesek nosza soroljátok mind 20 ezer a naponta felvetődő problémát, amire nincs válasz!!!).

Még az is brutálisan kiderülne, hogy nem cigányprobléma van itt, hanem brutálisan nagy átverés. Na ezért nem történik semmi, csak a nagy szövegelés.

2013. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ez a sors. Tönkreteszik az átlagembereket elszegényetik. A romák szaporodnak és túlélnek mindent. Sok roma nem fogja elnézni ezt amit mi fehérek. Fellázad azt az illuminátust kilincselik + maradék fehér embert és az lesz a vége, hogy a romák nemzik újjá a világot :P
2013. szept. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Még az is brutálisan kiderülne, hogy nem cigányprobléma van itt, hanem brutálisan nagy átverés. Na ezért nem történik semmi, csak a nagy szövegelés."


Miért lenne ez átverés?

2013. szept. 22. 08:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Mitől lenne ez átverés?
2013. szept. 22. 09:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a cigányok népességnövekedése mikor áll meg?
2013. szept. 22. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Tele lehetne szülni az országot nem cigány gyerekekkel is, csak attól még nem lenne munkahely, ahol dolgozhatnának. Idén már probléma volt az első osztályosok iskolai elhelyezése is. Inkább a cigányokat kéne valahogy rábírni, hogy ne vállaljanak annyi gyereket más terhére.
2013. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs sors. A sorsod a kezedben van, alakítsd!


Kérdező!

Mondanak neked egy jó nagy hazugságot, te elhiszed. Ez nem átverés, csak hazugság. Az előbbihez hozzátesznek mindenféle körítést, látszatdolgokat, amelyek külön külön akár érdektelenek, de mind azt szolgálják, hogy az előbbi hazugságot annyira hidd el, hogy aki cáfolni akarná, annak ne higgy. Ha már ez bekövetkezett, az az átverés.

Sulykolják beléd, hogy családbarát intézkedések vannak, hogy kezelik a cigánykérdést, hogy egyre jobb. Te ezt nemcsak elhiszed, hanem én hiába tépném a számat, semmit nem hiszel nekem. Ezért nem is teszem. Te úgy érzed, a kormány mindent megtett, azért nem jön ki semmi jó, mert mindenféle külső erők akadályozzák. Én meg úgy érzem, hogy aki családnövelést akar, az bölcsődét épít és nem leépít, az olyan törvényeket hoz, amelyek erősen támogatják, hogy a munkáltató gyerekes szülőket alkalmazzon, olyan módon szervezze a munkát, hogy a kisgyereket elláthassa a szülője, lenne félállás, távmunka, és ezer más mód. Ki van ez találva, csak csinálni kéne. Te úgy látod, hogy ezek hiányának a cigányok szaporodása az oka, én meg úgy, a kormány átver és nem tesz semmit, de azt állítja, mindent megtesz. A mindent lehet, hogy megteszi, de nekem indulásnak elég lenne a bölcsőde, meg a lakható lakás (nem olyan, amit hozzá nem értő vállalkozók megépítenek és akarnak rád sózni mindenféle hitvány "csodadolgokkal". Ez a különbség. És amíg elég sokan meg nem értik, az is marad.

2013. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!