Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor ismerik el hogy Trianon...

Mikor ismerik el hogy Trianon egy szemétség volt?

Figyelt kérdés
Lehet engem öszeesküvésekkel vádolni, de számomra ez az igazság, művelődjetek és olvasatok többet, ismerjétek meg a körülöttünk lévő világot és a valóságot. A jelenlegi állam nem tesz semmit azért, hogy legalább az igazságot megtudjuk. Azokból a hazug könyvekből tanulunk, amelyet nem mi írtunk és nem az igazság van bennük hanem amit megírtak nekünk, pont azok, akik Trianont is előidézték. Elhitették velünk, hogy a magyar nép egy bűnös nép. A nemzeteket pedig el kell törölni, mert minden rossz a nemzetekből fakad. Nem érdekes dolgok ezek? Manapság pedig Európa trianonja van, ami nem holnap fog bekövetkezni, de egy évtizeden belül látható jelei lesznek. Ez pedig a magyar idézőjelesen nemzeti kormánynak fontosabb, mint a történelmi igazságtalanságok rendezése, az ország egyesítése. A magyar nép nagyon fáradt, kifáradt a történelmi igazságtalanságokban, és az egymás marcangolásában, ugyanis nem találja a helyét ez pedig megnyugvást eredményezne.

2020. okt. 17. 14:04
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
35%

30. Mit tanulmányozol te szerencsétlen? Voltál már te, személyesen bármelyik környező országban? Tapasztaltad hogy kik élnek ott? Hallgattad az utcán a nyelvet, amit beszélnek? Olvashatsz te akármit, ha az ember a saját szemével láthatja, hogy a magyarok a kisebbség odaát. Nem azért hiszik ezt az emberek, mert behúzták őket a történelemkönyvek, hanem mert tudod... látják?

Ez Trianonnál is így volt már. Mondom mégegyszer, az ország 41% - a volt magyarlakta. A magyarok addigra már megfogyatkoztak a sokszázéves háborúk hatására. Sőt, ez már azután volt, hogy a nacionalizmus visszagyarapította a magyarság számát. Ha megnézed az aradi vértanúk nevét, akkor mit látsz? Damjanich, Aulich, Knezić, Lahner, Poeltenberg, Leningen - Westerburg, Schweidel. Ők is már életükben tanultak meg magyarul a neveik alapján. A magyarság a kihalás szélén volt a 19. század elejére. Kb. 2 millió olyan volt az országban, akinek a magyar volt a fő nyelve. A legtöbben már elnémetesedtek. Miről beszélsz ember? Az is csoda, hogy egyáltalán van Magyarország. A magyarok utóljára a 15. században voltak a Kárpát - medence túlnyomó többségű népe, 80% magyarlakta területtel, Horvátországot nem számolva.

2020. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Ki mondta neked hogy most nem kisebbég? Én külhoni magyar telpülése nőttem fel. Pontosan tudom mi van ott és hogy mennyire fogy a magyarság. És azt is - ahogyan már régen megmondtam - nem gondolom azt hogy vissza lehet állítani Trianont, de a következőt meg lehet állítani.


Nem volt így trianonál, ugyanis többségben magyarlakta területek vettek el, aztán a magyarok száma folyamatosan fogyott. Emlékszem hogy gyerekoromban, ott ahol felnőttem minden második ember magyar volt, most minen tizedik.

2020. okt. 18. 14:07
 33/55 A kérdező kommentje:
Egy kis olvasni való: [link]
2020. okt. 18. 14:15
 34/55 A kérdező kommentje:

„Felszabadítottak” 1702000 tótot úgy, hogy őket cseh uralom alá helyezték és velük együtt cseh uralom alá helyeztek 1874000 egyéb nemzetiségűt.

„Felszabadítottak” 2800000 románt, úgy, hogy 2465000 más nemzetiségűt román uralom alá helyeztek.

„Felszabadítottak” 1029000 szerbet, de úgy, hogy 1727000 horvátot és 1366000 más nemzetiségűt szerb uralom alá helyeztek.

„Felszabadítottak” 232000 németet, de úgy, hogy velük 126000 egyéb nemzetiségűt is osztrák uralom alá helyeztek.

Végeredményben tehát a 13370000 elszakított lakosnak csak 30%-a összesen 4100000 lélek, azonos nemzetiségű a „felszabadítókkal” alig 25% az a 3400000 lélek, amely velük rokon nemzetiségű. De 5700000 lélek vagyis az elszakított lakosság 45% teljesen idegen uralom alá került.


[link]

2020. okt. 18. 14:23
 35/55 anonim ***** válasza:
80%

"Emlékszem hogy gyerekoromban, ott ahol felnőttem minden második ember magyar volt, most minen tizedik."


És ebből te levontad, hogy mindenhol máshol így történt. Gratulálok.

2020. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Legtöbb helyen így tapasztalták. Viszont a más nyelvű kisebbségek is többen voltak.
2020. okt. 18. 14:28
 37/55 anonim ***** válasza:
80%
36. Nyilván ott lehet magyar fogyást tapasztalni, ahol vannak magyarok, ahol nincsenek, mint mondjuk Szlovákia nagy része, Horvátország nagy része, Erdély magy része, ott nehéz lenne.
2020. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Lényeg ami lényeg hogy a nagyhatalmak elismerték még a 2VH után hogy a magyaroknak több terület járna a jelenleginél, még Oroszország is, de végül valamiért nem kaptunk területeket. Akkoriban nagyobb volt a a magyarlakta területek aránya.
2020. okt. 18. 17:04
 39/55 anonim ***** válasza:
57%
Jó, akkor megint az elismerésből kilyukadunk a szokásos kell ez a terület meg az is meg az is dologra. :D
2020. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Mikor mondtam ilyet? Arra akarok kijukadni hogy egy szemétség volt. Ha ennyi fáratság után nem érted meg, akkor nem is éri meg vele foglalkozni.
2020. okt. 18. 22:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!