Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy feministának mi a vélemény...

Egy feministának mi a véleménye az abortuszról?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 16:51
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
10%

#20 ezt úgy mondod, mintha férfi dolog lenne ellenezni az abortuszt. Nők és férfiak is ellenzik.


Nem mintha az abortuszt nem más testéről, nem is testéről életéről hozza meg a nő.


Egyébként védekezéssel nincs semmi gáz, ha a gumi ki is szakad, az esemény utáni védelmet nyújt, nem mintha ez előfordulna 10000emberből egyszer is.

2020. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
4%
Támogatják tudtommal, bár az az érdekes, hogy egyáltalán miként jutnak ilyen helyzetbe, már legalábbis ha annyira vallják ezt a dolgot, gondolom akkor az óvszerhez is ragaszkodnak legalább.
2020. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
68%

Ha engem, mint "feministát" kérdezel, az a szabályozás, ami jelenleg MO-on van, az jó. Teret enged 12 hétig (amikor még nincs érzékelés a magzatnak) azok számára, akiknek "becsúszott" (sajnos hiába minden védekezés, a nagyobbik gyerekem tabletta mellett fogant) és több időt enged beteg magzat esetén. Ez így emberséges. Ugyanakkor sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a prevencióra mind lányok, mind fiúk esetében, könnyebben elérhetővé tenni a fog. gátló eszközöket, ezzel együtt pl az esemény utáni tabletta elérhetőségét. Mindezek mellett fontos a válsághelyzetben lévő kismamák tényleges segítése, illetve az örökbeadás nem elítélésének propagálása. Ez ha mind megvalósulna, és a társadalom nem ítélkező hanem támogató magatartást mutatna mindezek körül, nem lenne tabu a szexualitás a fiatalok körében, és egyes társadalmi csoportok számára jobb lenne az edukáció a fogamzásgátlást illetően, akkor bizony nem lenne évente 30.000 abortusz, hiába lenne legális. És végső helyzetre meg kell hagyni a nőnek az önrendelkezési jogot szabályozás mellett. Azért a nőnek és nem a nőnek és férfinak, mert bár feloldhatatlan ellentét ab ügyben, de akkor is a nő életét befolyásolja jelentősen. Én a férfiak jogi abortusz át is támogatnám,de sajnos ehhez sem nő sem férfi, sem a fentebb felsorot feltételek hiánya miatt nem elég érett a társadalmunk.


VISZONT!


Miért lett szitokszó a feminizmus? Sokan nincsenek vele tisztában, hogy a gyűlölt feministák nélkül a patriarchális világban a nők jogai hol lennének. Kb mint a mai Szaud-Arábiában. Ugye, azt senki nem gondolja, hogy ameddig felmentenek valakit nemi erőszak miatt, ameddig szemet hunyva elfogadott a családon belüli erőszak, ameddig van olyan, hogy azért utasítanak el egy állásról mert nő vagy, és sorolhatnám, addig túlzás a feminizmus? Nem mondom, vannak olyanaok, akik férfigyűlölő retorikát folytatnak, de ez hatalmas hiba, és egyébként igazságtalan is, és nem az egyenlőséget szolgálja. Viszont sajnos ennek sokszor alapja maga a férfiak viselkedése és társadalmi konvenciók (illetve a "nőgyűlölő" nők viselkedése is ezt súlyosbítja, pl amikor egy nő elítéli egy másikat mert az visszamegy dolgozni a gyerek mellől, pizzát rendel vacsorára, nem vállal gyereket, stb...)


Anyukám mindig magára volt hagyva velünk, apámnak annyi volt sokszor a gondoskodás, hogy részegen beverte anyám orrát meg terrorizált minket, ha négyest vittünk haza. Most meg a férjem számára egyértelmű, hogy ha úgy van, akkor tisztába teszi a kicsit vagy elviszi orvoshoz a nagyobbat, lecseréli a gyereken a ruhát ha beleizzadt, bepakol a mosogatógépbe, vagy összedob valami ebédet, de sorolhatnám. Mindketten dolgozunk és nem gondolja, hogy minden hagyomány szerint "női munka" az én dolgom. Mocsok feminista vagyok mert egyenlőség van a kapcsolatunkban? Vagy a férjem papucs, mert megtesz olyasmit, amit más férfiak nem? De én ugyanúgy lenyírom a füvet, vagy ameddig fávalntüzeltünk begyújtottam. És ezek nem fizikum kérdései.

Kevesebb előítélet kellene, és elhinni, hogy a feminizmus nem rosszat akár a világnak és nem a férfiak ellensége - de nyilván kényelmetlenebb életvitelt vár el tőlük, mint amikor mindent a feleségül vagy az anyjuk csinál meg helyettük.

2020. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
67%
23# jó hogy vannak itthon is ilyen felfogású emberek !❤️❤️ Muszáj hogy összefogjunk legalább mi nők egymással❤️
2020. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
14%

[link]


12 hetes magzat, már rég érez.


Nem vagyok vallásos, nem hiszek semilyen túlvilágban, ezért nagyon dühít ha egy magzatot megölnek.

Minden edukáció adott, gyakorlatilag nincs egy tini sem aki ne tudná hogyan kell védekezni, és nem hiszem hogy létezne olyan ember akinek a belső szótárában ne lenne ott az árvaház, a mostohaszülő, vagy az örökbefogadás kifejezés.


Az asszonyverő apád nem a feminizmus ellenében létezett.

Aggresszív apák, ugyanúgy vannak mint anyák.

Az én anyám bár nem agresszív de egy családot csődbevivő önző mindennel elégtelen picsa.

Apám nem tudom hogy birta, hogy munka mellett minden házimunkát is elvégzett úgy, hogy csak a mocskot kapta a fejére.


Mindenesetre a feminizmus az egyéneken nem tud, és nem is változtathat, az egyenjogúságot már rég elérték a nők, sött a jog védi is az egyenjogúságot.

Innentől nincs értelme az egyenjogúságért küzdeni.


Ha valaki nem tartja be, mondjuk nemi alapon tesz különbséget keresetben, akkor az feljelentés esetén megbűntetik.

Érdekes módon a feministákkal akikkel vitáztam a már meglévő egyenjogúságról, és azzal érveltek, hogy hányszor volt munkahelyük ahol nemi alapon voltak bérkülömbségek, egyiknek sem akaródzott feljelenteni a munkahelyet. Nem nem jutott eszükbe, nem voltak hajlandók.

Ha valaki feminista, és így lemond a jogairól, sőtt ezzel a többi nő felé is legitimizálja a munkahely hozzáálását.

2020. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
75%

Tévedés, nem érzékel addig: [link]

Gyakorlatilag parazitaként létezik a nő testében.

2020. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindegy, hogy érez-e fájdalmat vagy nem?
2020. okt. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
15%

#26 a cikked azt írja csak a szülés után érez fájdalmat mint más ""tanult viselkedési formák.


Bocsi de ez full kamu.

2020. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
79%
Emberek ennyire jó dolgotok van hogy belepofátok más életébe? Foglalkozzatok már magatokéval.
2020. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
11%
A feministák sosem egyenlőséget akartak, hanem irányítani. Nagyon nem veszik észre, mikor esnek át a ló túloldalára.
2020. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!