Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony miért nem küldi el...

Karácsony miért nem küldi el a több tucat tanácsadóját, amivel egyébként milliárdos összeget spórolhatna meg?

Figyelt kérdés
Nyilván már mindenki halott róla, hogy Budapest ujraindítási adót (megszorításokat) akar bevezetni. Ez egyes válalkozásokat súlyos helyzetbe sodorna, illetve akadályozná a külföldi tőke beáramlását. Miért nem csokkenti a rekrd számú helyetesei szamat, és ujraindítási adó helyett adócsökkentést hírdet? Ezzel előbb kilábalna a város a koronavírus helyzetből.

2020. okt. 22. 22:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
84%

"Most hú de meg lettem cáfolva. Jézus Krisztus szupersztár xD"

Még egy zseniális érv és még lopod is szarkazmust. Még ezt is lopjátok ti fideszesek, nem csak minden mást. De az érveidet még mindig nem látom sehol. A fidesznek EGY ÖNÁLLÓ ÖTLETE SEM VOLT, minden ötletet másoktól lopott. Ami céget fideszes ember vett át és nem kapott elég támogatást, az tönkre is ment (pl Szarvason, jaj de hát nem az is az „elmúltnyócév” miatt zárt be? Nem, mert egy balfék fideszes "gazdasági" zseni tette taccsra? Hát nem segített a ki nem fizetett dolgozókon a fideszes polgi? Nem bizony.). Amelyik fideszes cég prosperál az is csak azért, mert a kormány intézi, hogy tolják bele a pénzt. Piaci alapon a legműködőképesebb fideszes cég is csak egy ismeretlen kisstílű vállalkozás lenne és azt is csak a könyvelő vinné a hátán. S akkor mások nem értenek a gazdasághoz? Véletlenül sem ti? De bezzeg a Gyurcsány meg a szocik meg a balosok meg a libsik. Ennyit tudtok. Személy szerint egy valamire büszke vagyok, soha senkitől támogatást nem kértem és minden kormány alatt megéltem, korrupció nélkül (ettől még láttam korrupciót, mert a környezetemben sok cég sikkasztott a Széchenyi terv pénzből, ez már nemzethy sport.). De áhh, én vagyok hülye a gazdasághoz. Neked milyen vállalkozásod is van? Jah, hogy téged az állam fizet, függsz az államtól és ugye ezért is jobb most neked, mint régen? Ne oktass ki, hogy én nem értek a gazdasághoz.


"1. A Fideszes önkormányzatok Nem a kormánytól követelik a pénzt, hanem saját maguk próbálják megoldani, a koronavírus okozta gondokat."

Ok, Karácsony is. Amit követel, az a megkezdett beruházások befejezése. Ők kezdte azokat? Nem. Ő baxta el azokat, hogy már sokkal többe kerülnek? Nem. Ha befagyasztja a befejezést, akkor azért vernyákolnak a fideszmajmok, ha folytatja és beleöli a pénzt, akkor meg azért vernyákolnak a fideszmajmok, mert arra költi a pénzt. Ilyen fosch helyzetet teremtettetek. Ti, gazdasági zsenik. Megsúgom, már 10 éve a fidesz kormányoz, nem Gyurcsány, nem a szocik.

Egyébként a kérdés nem pont erről szól, hogy ő hogy próbálja megoldani? De. Neked nem tetszik? Nem erről van szó. Arról van szó, hogy keresed rajta a fogást. Nagyon fáj a fajtádnak, hogy nem fideszes kézben van most a főváros.


"2. Miben más Pápa, mint Budapest? Miért nem magukon kezdik a sporolàst?"

Szerintem pontosan tudod, mi a különbség egy kisváros és egy nagy, összetett város azaz a főváros között.


"3. Arra akarsz kijukadni hogy karácsony már rég kenyéren és vizen él, mert annyira megszorította magár, csak nem harsogja szegény tele a sajtót vele hogy példát mutason? Amikor az újságírók előtt azzal is buszkelkedik hogy éppen a kocsijából kiszálva kerékpárral megy munkába?"

Az a gáz, hogy Pápa önkorija játssza a hőst és képmutatóan műsoroznak vele a sajtóban. Aki itt arra akar kilyukadni, hogy kenyéren és vízen él valaki (mármint a pápai önkori), az te vagy. De ahogy írtam, követheti a többi fideszes önkori és politikus is, sőt, az oligarchák is, például a nem kis osztalékukat majd fordíthatnák az ország javára. Na? Azok miért nem követik a példát? Csak nem azért, mert nem látják értelmét? De úgy látom, te akarsz kilyukadni (LY !!!!) valahova.


"Felerték észel amit Karâcsonyék nem tudnak, ha vàlság van mindenkinek ki kell venni a részét az ország ujraindításában."

Orbán mondta Karácsonynak, hogy a főváros a tartalékaiból fizessen ki mindent, a félbemaradt projekteket, pénzelje a leállt turisztikai és vendéglátóipart. Más lehetőség híján ezt is teszi. Mi a gond? Ja, a kormány nagyon kivette a részét a gazdaság újraindításában. Amire mi szükség is van, amikor a kormány szerint még mindig erős a gazdaságunk és nincs semmi gond? Ez nem önellentmondás? Döntsétek már el, hogy semmi gond nincs, vagy válság van. Ja, a kormány fizette a szállodás haverjait, a TAO pénzeket, sportklubokat, ezek elsőbbséget élveztek.


"Miközben Talós István főpolgámestek köszönhető beruházásokat a baloldal sikeének állítja be"

A lényegében már befuccsolt üzleteket? Kétlem. Azokat senki nem akarja a saját sikerének beállítani. Még a kormány is hátrál. Tarlós meg ott sem volt. Ááá.

2020. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
84%

XD XD XD

A jobboldali képviselők IS hogy "lemondtak" a bevételeikről!

Ha NINCSEN "fizetésed",miből ÉLSZ?!?

XD

EZ, a zavarod alapja!

2020. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
100%

Csak halkan jegyezném meg, hogy Gyurcsány anno a saját miniszterelnöki fizetését nem vette fel és amennyiben jól tájékozott vagyok, akkor most sem vesz fel pénzt. Nem vagyok GY.F. fan, csak ennek a meccsnek az állása így eddig 1:1

Ha lehetek független bíró ezen a meccsen.

2020. okt. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:

“Még egy zseniális érv és még lopod is szarkazmust. Még ezt is lopjátok ti fideszesek, nem csak minden mást. De az érveidet még mindig nem látom sehol. A fidesznek EGY ÖNÁLLÓ ÖTLETE SEM VOLT, minden ötletet másoktól lopott. Ami céget fideszes ember vett át és nem kapott elég támogatást, az tönkre is ment (pl Szarvason, jaj de hát nem az is az „elmúltnyócév” miatt zárt be? Nem, mert egy balfék fideszes "gazdasági" zseni tette taccsra? Hát nem segített a ki nem fizetett dolgozókon a fideszes polgi? Nem bizony.). Amelyik fideszes cég prosperál az is csak azért, mert a kormány intézi, hogy tolják bele a pénzt. Piaci alapon a legműködőképesebb fideszes cég is csak egy ismeretlen kisstílű vállalkozás lenne és azt is csak a könyvelő vinné a hátán. S akkor mások nem értenek a gazdasághoz? Véletlenül sem ti? De bezzeg a Gyurcsány meg a szocik meg a balosok meg a libsik. Ennyit tudtok. Személy szerint egy valamire büszke vagyok, soha senkitől támogatást nem kértem és minden kormány alatt megéltem, korrupció nélkül (ettől még láttam korrupciót, mert a környezetemben sok cég sikkasztott a Széchenyi terv pénzből, ez már nemzethy sport.). De áhh, én vagyok hülye a gazdasághoz. Neked milyen vállalkozásod is van? Jah, hogy téged az állam fizet, függsz az államtól és ugye ezért is jobb most neked, mint régen? Ne oktass ki, hogy én nem értek a gazdasághoz.”


Te azt gondolod, hogy az ellenzéknek vannak önálló gondolatai? Ha nem lenne ellenzéki média, ellenzék sem lenne. Amit az index, telex nélkül az ellenzéki politikusok sem tudnának mit mondani. Minden le van íva, sőt megfigyeltem, minden ugyanaz a retoika szeint megy. Ha valaki kifogy az érvekből, rögtön előhúz más valamit a fiokból, csak hogy tudjon a Fideszre mutogatni. Ha nem jön be, akkor jön a személyeskedés, elmeséli hogy neki mennyie rossz az élete, amiért édekes módon mindig a kormány a felelős, ha ez sem válik be jön az agymosott nyugerezés, Fidesz csicskázás, elmult nyócévezés ami tagadásra épül és mutogatásra végül trollozás. Ti egy álomvilágban éltek, akartok, ahol minden rózsaszin, nem kell semmiét megdolgozni, nem megy tönke semmi, és minden rózsaszin. Ha eltekintünk a tagadástól, nem Orbán volt aki eladósította az oszágot és a cégeket, munkahelyet teremtett, mentett meg, csökkent a munkanélküliség stb… Ezel szemben a baloldal mit csinált? Jajveszékeltek a tulóra meg amunka miatt, meg hogy a Fidesz be engedi a vendégmunkásokat, eltörölte a segíjt. Kitömi a multikat meg a válalkozásokat. Állami eltaást és gondoskodást igényelnek a gazdagok pénzén, amiko saját feneküket sem tudják felemelni a fotelból és megteemteni maguknak a jólétet.


“Ok, Karácsony is. Amit követel, az a megkezdett beruházások befejezése. Ők kezdte azokat? Nem. Ő baxta el azokat, hogy már sokkal többe kerülnek? Nem. Ha befagyasztja a befejezést, akkor azért vernyákolnak a fideszmajmok, ha folytatja és beleöli a pénzt, akkor meg azért vernyákolnak a fideszmajmok, mert arra költi a pénzt. Ilyen fosch helyzetet teremtettetek. Ti, gazdasági zsenik. Megsúgom, már 10 éve a fidesz kormányoz, nem Gyurcsány, nem a szocik.”


Az előzökben említettem hogy saját maga akadályozott meg beuházáskat ilyen példeául a Szupekoház is, illetva mit a baloldal sikeének könyvet el Talós pojekt volt. A lánchída is megkapott minden foást amit Talós is, aztán fájt a bele lefaagni az öszegekből.


A öbbie már eagáltam az előzökben, nem fogom leíni 2x ugyanazt ujból.

2020. okt. 23. 13:33
 35/73 anonim ***** válasza:

Kísértetiesen hasonlít a reagálásod egy előző "kérdező" mentalitására.

Azzal kívánod bizonyítani "magad",hogy kérdéseket teszel fel.

A kérdés NEM válasz.

A kérdés NEM indoklás.

2020. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:
Met ti mit csináltok kedves barátom?
2020. okt. 23. 13:40
 37/73 anonim ***** válasza:
2020. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:
Ez a videó leírta a teljes ellenzéki öszefosás teljesítményét. Köszönöm.
2020. okt. 23. 14:26
 39/73 anonim ***** válasza:

"Ezzel az erővel 50ezer ft vel tudná csökkenteni az aójukat is, nem lenne nagy kiesés."

Kérdező látszik, hogy fogalmad sincs arról, amiről beszélsz, csak valamit kellett írni, hogy mi is a baj karácsonnyal..

Az esetleg eszedbe jutott, hogy 50ezer Ft egy nyereséges cégnek semmit nem jelent, de sok 50ezer Ft-nyi bevétel a fővárosnak milliókat, milliárdokat jelent? Ha minden cégnek fél százalékkal csökkenti az adóját, az a költségvetésben milliókat, milliárdokat jelentene.

Érdekes a fidesz által visszahozott 27%-os áfa nem zavar, az se, hogy a bankokra, a kereskedelmi áruházakra, élelmiszerekre stb.-re kivetett adókat te fizeted meg (illetve gondolom inkább a szüleid), de egy 0,5%-os adó már feláborítana...

2020. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:

Neked meg fogalmad sincs a gazdaság működéséről, a válság hatásairól,  arról hogy az adóemelés végül nem hoz pluszpénzt, a kívánt mennyiségű adó nem folyik be, sőt akár az addigiak is veszélybe kerülhetnek. Valjuk be nem is akarsz ezzel foglalkozni mert már 40 oldalak keresztül ugyanazt szajkózod. Nagyobb költségvetésű cég, nagyobb bevételű válalkozás, ugyanaz csak a szavakkal játszunk nem jelenti azt hogy valóban nyereségesmert válság van. Ezek a "nyereseges" cégek a legnagyobb munkáltatók, gondolj bele ha években még nagyobb leépítések lennének töbnkre mennének. Az elobbiekben szó volt egy kormányközeli cégről, amely nem kapott elég tamogatast, mi lett vele? Csődbe ment. ÉS igen öngolt lőtettek!


A felsorólt adóemelések közül egyik sem sújtja a vàlalkozásokat amelyek munkát ès béremeléseket adnak. Nagyobb áfa, az egykulcsos adó rendszer arra ösztönzi a cégeket hogy béreket emeljenek. A bankadó a devizahitelesek miatt lett bevezetve, akiken Gyurcsány ferenc nem segített. (Persze hogyan is emlékezhetnél rá ha iskolába jártál még)

2020. okt. 23. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!