Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunka büntetés vagy...

A közmunka büntetés vagy jotetemeny a munkanélküliek részére?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 12:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
52%

Az en városomban csupa cbetus egyen a kozmunkas. Latom mindig hisz az elottunk levo kozteruleten lapotaljak a havat telen. Vagy most epp levelet gereblyeznek.


Nemelyiket ismerem is. Ok az a fajta cbetusek, akik ha lenne segely ami munka nelkul jarna akkor nem dolgoznanak. Ok azok akik basznak elmenni a gyarba dolgozni 120000ert 2muszakba, inkabb kint tamasztjak 8oraban a kapat, es a gereblyet.


En egyiket sem sajnalom, mert egyik sem akar kitorni.


Termeszetesen vannak olyan telepulesek ahol mas nincs, es vannak olyanok akik elmennenek a versenyszferaba minimalberert, ha lenne. Oket viszont sajnalom. De a tobbseg sajnos nem ilyen.

2020. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
21: igen, vannak ilyenek is és valószínűleg ők vannak többségben, de ettől még a közmunka nem jól működik. A mnélküli segélynek/járadéknak nem lenne szabad feltételül szabni, hanem egy kereseti lehetőség lehetne azoknak, akik nem találnak jobbat. Nem lenne szabad olyan munkákat közmunkában végeztetni éhbérért, amit egyébként (pl. a közmunka bevezetése előtt) minimálbérért vagy többért alkalmazott emberek, sőt néha cégek végeztek.
2020. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg igenis dolgozzanak meg a segelyert. Nem ertem azt az allaspontot, hogy munkakepes, ereje teljeben levo emberek miert kapjanak segelyt alanyi jogon, minden hozzaadott ertek nelkul.? Senki sincs odalancolva a kozmunkahoz, senkinek nincs megtiltva hogy keresseb egy jobban fizeto allast.


Igy legalább a telepulesek rendezettebben neznek ki.



Ha ugy lenne mint regen hogy munka nelkul jarna a penz a ciganyok tobbsege meg ennyit sem dolgozna. Tisztelet a kivetelnek. Szulnek a a pujakat mint most, es a segelybol es a csaladibol elnenek ho 20.ig. Aztan mennenek lopni, csalni, bunozni, meg az önkormányzathoz tarhalni.. "há de polgarmester ur.. Nincs mit ánni a kiccsaládomnák. Mé nem ad? Rasszista?"

2020. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
23: ja-ja, pontosan ez volt a baloldali kormányok idején, be is indult a megélhetési babagyár keményen. :((((((((
2020. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretem a Fideszt, de ezt az egyik legjobb dolognak tartom amit bevezettek. Igenis kozmunka annak aki nem akar mashol elhelyezkedni. Hogy lehetne emelni a berukon? Igen. Nem azt mondom hogy az osszeg korrekt.


De akkor is azt mondom, hogy inkabb epitsenek meg 50 stadiont meg 10 kisvasutat Debrecentől Zalaegerszegig, mint hogy a ciganyokat es a dolgozni nem akarókat segellyel penzeljek.. Az én es a ti adoforintjaitokbol.

2020. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Majd te fogod megmondani ki akar dolgozni és ki nem?
2020. okt. 26. 12:23
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Elég, ha te megmondod, kérdező. Te mindent tudsz... én csak azt nem értem, hogy akkor miért kérdezel?! Esetleg elmondanád?! ;)
2020. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

24: a babagyártásnak semmi köze a munkanélküli segélyhez.

23: a munkanélküli segélyért sehol se kell megdolgozni, hiszen már megdolgozott érte az illető: ha jogosult rá, akkor befizette a járulékokat a fizetéséből, dolgozott x hónapig/évig. Európában Magyaro-n a legrövidebb a 3 hónap mnéküli járulék. A mnéküli segélynek az lenne a lényege, hogy ha valaki munkanélkülivé válik, akkor se kelljen az utcán koldulnia, eladnia mindenét, hogy meg tudjon élni, hanem jó színvonalon tudjon élni addig, amíg nem sikerül munkát találnia, tudjon állást keresni (ne közmunkára járjon, ott töltse az idejét álláskeresés és interjúkra járás helyett). Az átlagos álláskeresési idő 19 hónap. Ebből 3 hónapig kap minimális segélyt az illető, a maradék 1+ évben meg oldja meg ahogy akarja a nem éhenhalást az átlagosan 21%-os (korábbi fizetéshez viszonyítva) segélyből.

Ugyanez Csehországban 25"% Szlovákiában 38%, Lengyelországban 41% (a ny-eu-i számokat már nem is írom be... de az Az OECD átlag 53 százalék volt 2018-ban).

Fél évnél rövidebb ideig Magyarországon kívül csak Csehországban (öt hónap, de 50 év felett nyolc, 55 év felett 11 hónap) fizetik ezt a juttatást.


Nem a lusta és dolgozni nem akaró a legjellemzőbb munkanélküli. Ez a világritkaságnak számító 3 hónap és 21% semmire se jó, csak hogy a kormány elmondhassa, hogy ő ad. Ez arra jó, hogy aki nem talál néhány hónapon belül állást, az ha hitele van, akkor könnyen hajléktalanná válhat, vagy az utcára járhat koldulni és visszafordíthatatlanná válik a helyzete - hogy aztán a kormány üldözze és börtönnel fenyegesse amikor hajléktalanná válik pont a kormánynak "köszönhetően".

2020. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem már nem kell dolgoznom többet mert rokkantnyugdijas Vagyok 37 évesen. Jól elvagyok belőle.
2020. okt. 26. 12:34
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te egy troll vagy.
2020. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!