Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunka büntetés vagy...

A közmunka büntetés vagy jotetemeny a munkanélküliek részére?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 12:38
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll.
2020. okt. 26. 12:49
 32/39 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, valami agybaj miatt lehetsz rokkant... ;-)))
2020. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
53%

Amirol te beszelsz 28as, az az allaskeresesi JARADEK. En viszont a segelyezesrol beszelek, amit a munkanelkuli mas szoval dologtalan emberek kaptak. Most is van hasonló tamogatas amit FHTnek neveznek (foglalkozast helyettesito tamogatas) viszont itt van kritérium, es nem jar orokke..es 22.800ft.


Teljesen mas tema hogy a kormany mennyit es mennyi ideig ad, nem is errol szolt a vita. Hanem a kozmunkarol, es azokrol akik a 2010 elott kozmunka nelkul kaptak a segelyt a semmire. Erre reflektaltam, hogy szerintem sokkal jobb ez a rendszer hogy dolgozni kell a 'segelyert' ami jelenleg kozmunka berkent ismeretes. Azt is megjegyeztem hogy az osszegen volna mit emelni.

2020. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
39%
Lehet megteveszteoen munkanelkuli segelykent utaltam ra, de en ezt ugy ertettem hogy azok a munkanelkuliek akik nem akartak dolgozni es megis kaptak segelyt(jellemzoen ciganyok) es nem a munkajukat elveszto, amugy dolgozni akarók, akik sajat jarulekaibol kaptak vissza.
2020. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
91%

#34 Szerintem átsiklottál a korábbi válaszomon, vagy egyéb okból nem vagy képes megérteni. Esetleg ha koncentrálnál, az segítene. Ismétlem magamat:


"Arra jó a közmunka, hogy a munkaerőpiacot jól szétzilálja. Leszorítja az árakat. Sok normális munkahely szűnt meg és sokkal olcsóbban, kevesebb jogért kiszervezik közmunkába ugyanazt. Derék dolog. Viszont kiszolgáltatottságot teremt, és annak is örülni kell, mert anélkül még kevesebbet kapnak, és az kapja, akivel kegyet gyakorolnak, szóval sokan nem mernek ujjat húzni a hatalommal. Vidéken ezért is erős a Fidesz."

2020. okt. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
91%

33: pont hogy a munkanélküli SEGÉLYről beszéltem. Az az, amit átnevezett a fidesz JÁRADÉKnak. Külföldön segély van, amit mindenki kap aki ledolgozott x hónapot. És de, arról van szó, hogy mennyi ideig jár, mert amíg segély volt, addig közmunka nélkül is járt. Amióta járadék, azóta csak 3 hónapig jár, aki utána is akarja kapni, az menjen közmunkára. Ami mellett elég nehéz munkát keresni meg interjúkra járni + mint már korábban is írták, ezzel több munkanélkülit "csináltak", mert olyan munkákat IS végeztetnek közmunkában, amiket korábban teljes állásban végeztek emberek/cégek normális fizetésért.

2010 előtt nem a semmire kapták az emberek a munkanélküli segélyt, hanem arra, hogy előtte x hónapig/évig dolgoztak és fizették az adót/járulékot (nem tudom hogyan hívták, nem is az a lénye, most munkerőpiaci járulék).

2020. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

En meg arrol beszelek amikor a sok cigany nem dolgozott megis kapta a segelyt. Ehelyett van a kozmunka.


Igen, valoban van hogy pl adminisztrativ munkara kozmunkaban vesz fel embert egy onkormanyzat, ugyanazt a munkat vegzi mint Mancika de harmad annyit keres. En sem mondom hogy ez igy jol van.



En a tobbsegrol beszelek. A 80as IQju ciganytobbsegu csurherol aki utcát seper mert baszik elmenni egy gyarba 2szer annyiert. Rájuk mondtam hogy jó hogy nem a semmire kapjak a lovet, hanem legalabb a telepuleseket rendben tartják.

2020. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
24%
Na és?! Lehet és volt is hivatásos utcaseprő is, aki szépen megkereste a minimálbért, vagy mennyit, most meg... Szerintem teljesen rendben van az, ha olyanok dolgoznak, akik akarnak dolgozni, azok között is van 80 IQ-s, legyen cigány, vagy nem cigány. Aki meg nem akar dolgozni, az kapja a segélyt, oszt jó, akkor a valódi munkának meglenne, lehetne a becsülete, de most nincs. Most a komolyabb munkáért is sokkal kevesebbet fizetnek, mert ez már csak így megy. A te fizetésed is csökkent ahhoz képest, amennyi lehetne amúgy, ha az utcaseprő minimálbért kapna.
2020. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
82%
"a sok cigany nem dolgozott megis kapta a segelyt" a sok cigány ha nem dolgozott, akkor nem munkanélküli segélyt kapott, mert az mindig x hónap/év munkaviszony után járt. Családtámogatási meg mittudomén milyen segélyt kaphattak, annak semmi köze a munkanélküliséghez és a közmunkához.
2020. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!