Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karanténos papírt kaptam...

Karanténos papírt kaptam visszamenőleg, most mi van?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő. Pénteken munkából hazaérve találtunk a postaládában egy tértivevényes értesítő papírt. Aznap, azaz pénteken próbálták meg kézbesíteni. De mivel már rég bezárt a posta, azért a feleségem most a ma reggeli (hétfő) nyitásra ment be felvenni. (Én már 7 óta dolgozok, posta 8kor nyit) Karantén határozat volt piros plecsnivel október 14. és 24. közé! De csak az én nevemre.


Kérdezem a Nagyérdeműt, hogy most mi van? A múlt hétvégét és ezt is az idős szüleimnél töltöttük. Asszony segített anyámnak takarítani, főzni én meg apámmal fát vágtam, téliesítettük a kertet. Jó nagy ház, nagy kerttel.


Kontaktszemély lehettem, de, hogy kinél, fogalmam sincs. A munkámból kifolyólag többször vagyok ügyfeleknél, kiszálláson. Az elmúlt 3 hétben kb 14 helyen jártam. Persze maszkban, szigorúan.


Kedden-Szerdán kicsit ment a hasam, de ezt ráfogtam a hétfő esti Gyros tálra, korábban már volt ilyen.

Közvetlen kolléga fújta az orrát múlt héten, de neki sem volt egyéb tünete. Ebben az esős, nyirkos időben meg pont a náthát a legkönnyebb megkapni.


A telefonomon volt több rejtett számos hívás is, de ezeket én alapból blokkolom. Csak visszanézve derült ki. De nem hinném, hogy egy állami hivatal rejtett számon keresne.


Most kezdem azt érezni, hogy ez a karanténosdi értelmét vesztette.

Esetleg kaphatok utólag büntit? Mi van ha a rendőrség előbb tud a karanténkötelezettségről, mint az állampolgár?



2020. okt. 26. 08:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Te nem tudtál róla, lejárt, ennyi. A szomorú az, hogy az illetékes hatóságok -finoman szólva- nincsenek a helyzet magaslatán. Kézbesítő postán dolgozom. Ha valakinél kirakják a piros cetlit, a kézbesítő oda nem kézbesít a karantén lejártáig. Érdekes módon ezeknek a karanténos címzetteknek szinte mindíg jön a járványügytől egy tv-s levele.... Erről ennyit.
2020. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Talán azt írják meg benne, hogy már leszedhetik a piros cetlit, vége a karatenjuknak - csak ezt sose tudják meg... 😁
2020. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Hát nincsenek a helyzet magaslatán az biztos. Körülbelül 3 hete ismerősöm elkapta, kontaktszemélynek nyílvánítottak mivel találkoztunk. Hívtak hogy hozzák majd a határozatot hamarosan. Azóta se jöttek..
2020. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsős kisfiam másfél nappal a karantén vége előtt kapta meg a határozatot a piros papírral.


Addig többnyire a mamánál voltunk (ott kellett lennünk), mivel biztosan tudtam, hogy csak papíron kontakt.

Aztán 1,5 napig szigorúan otthon.


Engem sem hívták, ezért nem is gondoltam, hogy ő is karanténban lesz.


Mielőtt szétszedtek: 12 napja otthon volt saját párnapos betegsége miatt. Épp visszament volna az iskolába gyógyultan, de akkor került az osztály karanténba.


Szóval van ilyen, hogy nem hívják fel.


Nem tudtál róla, semmi para!

2020. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi!
2020. okt. 28. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!