Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire fel ez a hiszti az SZFE...

Mire fel ez a hiszti az SZFE részéről?

Figyelt kérdés
Elméletileg nem vonták volna meg a tanárok fizetését, nem változtattak volna a tanrenden sem, tehát minden folytatódott volna ugyanúgy csak megváltozott volna a vezetés. Miért vannak akkor ennyire felháborova a diákok?

2020. okt. 27. 11:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%

#19: Ez most komoly? Most írtam le egyet. A szenátus összeszedett annyi tagot (a szenátus harmadát), amennyi szükséges ahhoz, hogy egy kérdést szavazásra bocsássanak (még csak nem is biztos, hogy megszavazták volna), de Lánczi rektor megakadályozta a szavazást.


Egy másik probléma: egy gyakorlatilag nulla tudományos munkásságú ember rektor lehet. Én Lánczi rektornál majdnem harminccal fiatalabb vagyok, de most furán nézek azokra velem egykorú a kollégákra, akik annyi tudományosságot tudnak felmutatni, mint Lánczi rektor (mondjuk én nem is nyaloncológiában focizok, hanem az egyik természettudományban).

2020. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Tehát olyan emberek taníthatnak ott akik nem értenek ahhoz amit tanítanak?
2020. okt. 27. 14:07
 23/41 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Szia kérdező, talán túl fiatal vagy és nem emlékszel, de a Corvinus-nál is volt tüntetés emiatt bőven.
2020. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%
#20 Segíthetnél kicsit. A neten csak előfizetéssel vagy hosszabb idő alatta tudok hozzáférni ennek a cikknek a szövegéhez. Te nyilván olvastad - talán meg is van elektronikusan. Megadnád a linkjét ahol megtalálom most vagy bemásolnád nekem akár privátban? Mert a neten csakis ezt az egy mondatot olvasni mindenhol az elmúlt 10 évben, hogy "Lánczi andrás 1986-ban még a marxizmus felsőbbrendűségét hirdette a ... filozófiatanítás és módszer a középiskolában című munkájában ", de hogy mi van benne az sehol nem szerepel. Csak ez az egy mondat ugyanúgy.
2020. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%

#22: Ezt nem tudom. Egy elitegyetem (mint amilyen a Corvinus elvileg) nemcsak oktatási, hanem kutatási feladatokat is ellát. Nagyon rosszul veszi ki magát, amikor olyan ember vezeti, aki effektíve nem tudós.


Azért is probléma, mert fogalma sincs róla, ki a jó tudós, például nem igazán tudja, kit kell alkalmazni. Vagy hogyan kell kutatási támogatásokról dönteni. Mármint az ő fogalma az, hogy politikai alapon kell kutatókat alkalmazni és kutatási pénzeket szétosztani, csak hát ezt normális helyen nem így szokás.

2020. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó! Eddig ki volt az SZFE vezetője? Egy színházi személy? Egy rendező vagy egy színész?
2020. okt. 27. 15:45
 27/41 anonim ***** válasza:
49%

#24: Létezik elektronikusan, de csak nehezen használható formátumban: [link]


Ha van intézményi hozzáférésed, például valamelyik magyar egyetemen, könyvtárban, múzeumban vagy kutatóintézetben dolgozol, akkor tudod megnézni. Hozzáférési pontok az adatbázishoz: [link]


Én a saját munkahelyem proxyszerverét tudom itthonról is használni, azzal látom. Esetleg egy screenshotot tudok csinálni az adott oldalról (a cikk több oldalas), ha kéred. Bár nem tudom, a gyakorin lehet-e képeket küldeni, de valahol elérhetővé teszem szívesen. De ezen a sok technikai izén csak akkor verekszem át magam, ha előre vállalod, hogy a bizonyításom után te is kiírod, hogy Lánczi rektor egy szélkakas. Hogy komoly tudományos munkássága nincs, azt a Magyar Tudományos Művek Tárában mindenki kedvére ellenőrizheti (és röhöghet).

2020. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
#27 Köszi, eddig a linkig jutottam egyedül is, erre írtam hogy hosszú idő alatt tudnám megszerezni. Egy screenshot nem megoldás ekkora terjedelemnél. Innentől viszont elakadt a téma, mert amit nem látok magam arról nem mondok véleményt.
2020. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
54%

#28: Végül megoldottam: [link]


A 6. oldal utolsó előtti bekezdésének első mondatát szokták idézni: "A marxista filozófia „kicsiben” (értsd iskola) és „nagyban” (tudományos kutatás) többet képes adni, mint bármely más világnézet."


Ez már elég meggyőző?

2020. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
81%
Tehát. Szerintem nem róható fel az SZFE diákjainak, hogy nem szeretnének egy exmarxista-mostorbánista, nulla tudományos munkásságú ideológust rektornak maguk fölé. Mert az alapítványi forma ezt a veszélyt magában hordozza, mint azt láthatjuk.
2020. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!