Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élhetőbbek lettek a mindennapo...

Élhetőbbek lettek a mindennapok az óraátállítás óta azzal hogy egy órával korábban sötétedik ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 00:02
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekel, villanyt kapcsolok
Ez a természetes időzóna, tudomásul kell venni.
Kellemetlen mert sötétben megyek haza a munkából
Nem tudok semmit csinálni munka után a szabadban
50 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Természetes időzóna addig létezett, amíg nem szabályoztuk ennyire a szervezetünket. Én ugyan akkor kelek és megyek dolgozni nyáron is, mint télen.
2020. okt. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem ez most jó, viszont a nyári időszámítás viszont nem tetszik. Nem szeretek korán kelni se nyáron, se télen.
2020. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
En igy is elalszok elkések.
2020. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Attól miért lenne élhetőbb?

Annak biztos akinek semmi élete és otthon ül a sötétben délután 5-től.

2020. okt. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jobb a nyári időzóna? Kit érdekel, hogy a téli a "természetes"? Természetes az is, hogy meghalunk, mégsem jó dolog.
2020. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az időzóna szélén vagyunk, tehát nem feltétlen "természetes" a téli. Illetőleg rengeteget változott az életmódunk, később kelünk, később kezdünk a munkában, későn végzünk, kevesebbet vagyunk a szabadban stb. Tehát az életmódunk sem természetes.



A téli időszámítással az a baj, hogy ha állandósítanák, akkor áprilisban, májusban, augusztusban, szeptemberben elvennék az értékes estéket, a szabadban való időtöltés lehetőségét. Az iskolában, munkában lennénk, amikor világos van, és az értékesebb szabadidőnkben lenne sötét. Júniusban, júliusban pedig átaludnánk néhány világos órát és már rég sötét lenne, mire lefeküdnénk.



Már így is eltolódott az életmódunk, nem a nappal kelünk és fekszünk. A nyári időszakban a téli időszámítás alkalmazásával méginkább így lenne.



Afelé mutatna az egész, hogy hazaessünk a tévé elé, mert sötétben mást igazán nem is lehet csinálni.

2020. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Harminceves koromig nem volt oraatallitas, es sokkal jobban szerettem, mint az evente ketszer egy-egy het szenvedest, amit az oraatallitas okoz nekem.

Az kevesbe erdekel, hogy teli legyen vagy nyari (a teli a normalis), de hagyjuk vegre abba!!!

2020. okt. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Sokan mondják, hogy a téli jobb, mert világosban lehet menni dolgozni, iskolába stb. Mintha téli időszámításnál annyira világos lenne már 6-7 órakor...


Az óraátállítást csak a gazdasági oldalról nézzük. De tud bárki egy jobb kompromisszumos megoldást találni, ahol télen nem későn kel fel a nap, de a nyári "hosszabb" napokat is élvezhetjük? Mert a társadalmi szerepe óriási ezeknek a nyári napoknak, de ez soha sem kerül elő. Szerintem hosszú távon sokkal drasztikusabb lenne a negatív hatása a társasági életre a nyári napokon, ha a téli időszámításra térünk át.

2020. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés unalmas! Léptem!
2020. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha előbb kezdődne az aktív időszak (munka, iskola...), akkor előbb is érne véget. Bár az bonyolult atrendezés.
2020. nov. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!