Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a városiak és a fiatalok...

Miért a városiak és a fiatalok ragaszkodnak leginkább az óraátállítás megtartásához?

Figyelt kérdés
[link]
2018. dec. 10. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemtom. Szerintem ez baromság.
2018. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én szinte fizikailag rosszul vagyok tőle, hogy négykor sötét van.
2018. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
"ragaszkodnak", azaza BP-iek 23%, a fiataloknak meg 26%-a akarja megtartani az átállítást.
2018. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

"ragaszkodnak leginkább"

2018. dec. 10. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell óraátállítás, a nyárit tartsuk meg, gondolom erre szavaztak többen a fiatalok és a pestiek.

Ennek az az előnye, hogy sokkal jobban kihasználjuk a napos órákat. A nyár ugyanúgy maradna ahogy eddig volt (tehát kb este 9-es sötétedés, és reggel 4:30-5 órás napkelte).


Télen pedig valóban 8:30-9kor kellne a nap, de cserébe még télen is 5-6ig világos lenne! Akár télen is lehetne délután csinálni még valamit napfényben, nem kéne már 4kor koromsötétnek lennie.


Illetve a 8:30-9 órás napkeltéhez: Aki reggel indul melóba, mondjuk 7kor, az ígyis-úgyis sötétben megy be, óraátállítástól függetlenül, viszont a jelenlegi szerint sötétben is megy haza!


Viszont nem értem a sok gondolkodni nem tudó embert aki csak annyit tud rávágni a kérdésre, hogy: "Tartsuk meg a télit mert az az eredeti". Ja, nagyon király lenne, ha nyár közepén már 19:30kor sötét van, illetve másnap 3:30-3:45kor már kel a nap, tehát reggel 7kor már tűző napsütésbe ébredsz...

2018. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Múltkor láttam a hírekben, az állítás eltörlését egy időre jegelték, mert a tagállamok nem tudtak megegyezni, szóval lesz még itt bőven óra állítás.

2018. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

"Én szinte fizikailag rosszul vagyok tőle, hogy négykor sötét van."


Szarügy, mert ha átbabrálják az órát, akkor meg reggel lesz sötét, és akkor meg attól leszel rosszul. Ezen a szélességen ennyi világos óra jut, tologathatjuk az órákat, attól ez nem fog változni.

2018. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
#7 8-9-10 felé szoktam kelni :) De inkább reggel legyen sötét, én úgy vagyok vele.
2018. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!