Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit fog szólni az...

Szerintetek mit fog szólni az ellenzék a mostani Ferencváros : Dinamo Kijev 2:2-es döntetlenjéhez? Most is újrakezdik a stadionozást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 22:56
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#10 Szerintem semmi. Pont emiatt tettem fel a kérdést, hogy ti mit gondoltok.
2020. okt. 29. 06:57
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

Ha Nincsen összefüggés akkor miért szólnának bármit?


Nem a stadion miatt lett ez az eredmény.

2020. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
9-es: a rendeletek tartalmát már közölte a kormány, a MOK (Magyar Orvosi Kamara) pedig ízekre szedte szét a törvényt. Annyira "kamuzok", hogy Szegeden épp vakarják a fejüket, hogy mi lesz aneszteziológusok nélkül :) A vezénylésről is úgy volt szó, hogy csak kiemelt helyzetben, értsd például most, a járványhelyzetben, de nem, a vezényelhetőség általános. Szóval kedves kérdező, mielőtt egészségügyi témákban vered a melled, a krumpliképzőn kívül azért jó lenne tájékozódni, például a már említett orvosi kamara honlapján fent van minden, részletesen. Persze, lehet legyinteni, egy orvos ide vagy oda. Csakhogy nem csak mi megyünk, apám bár elmúlt 60 éves, szintén szedi a cókmókját, pedig ő az orvosképzésben is részt vett. Csak a férjem kórházában több tucat orvos jelentette a kamarának, hogy ha a részletszabályozás minimálisan is negatívan érinti az anyagi helyzetüket, akkor pápá. Ami a legviccesebb, a német, osztrák, svájci orvostoborzók napi szinten keresik a magyar orvosokat, elképesztő ajánlatokkal. Na most ehhez képest meg a saját haza úgy rúg beléjük, ahogy lehet. Épüljenek csak a stadionok, majd ha bajotok lesz, menjetek szépen a stadionba, Dzsudzsák Balázs majd megműt titeket meg a családotokat.
2020. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 mindentudó99 ***** válasza:
92%
#3 Menekültök mert már nem lehet zsebre dolgozni mi? Megpumpolni szegény betegeket. Vége a hálapénznek.
2020. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#13 Ha már olyan tájékozott vagy akkor segíthetnél nekem. Hol is van az orvosi kamara honlapján a rendeletek tartalma?

Mert én bizony csakis a törvényhez kapcsolódó kamarai véleményeket találtam meg. De biztos rosszul kerestem. Bár némileg megzavar, hogy a tegnap 18 órakor felkerült anyagban is még csak arról írnak, hogy nincs információjuk a törvény végrehajtásának módjáról. De lehet hogy én értem félre a "A törvény értelmezésével kapcsolatos, a tagság által összegyűjtött kérdéseket október 19-én továbbítottuk az EMMI-nek, ezek mielőbbi tisztázását, a törvényalkotói szándék és azok következményeinek megvilágítását kérve. Mindezekre nem érkezett válasz, és nem kaptunk lehetőséget a kormányrendeletek megalkotásában való együttműködésre." mondatokat. Szóval segíts ki kérlek!

2020. okt. 29. 07:55
 16/26 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 07:55!


Ebben pont ez a gáz, hogy kijött a törvény, de még nincs végrehajtási rendelet, és jelen pillanatban úgy tűnik, hogy ahogy a törvénybe, úgy a rendeletbe sem lesz beleszólása a kamarának.

2020. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi

Minden esetben így történik, hogy először elfogadják a törvényt és utána alkotják meg a törvényhez szükséges rendeleteket. Nem lehet fordítva.

Amilyen az orvosi kamara megnyilvánulása volt az alapján meg tudni lehet hogy tök mindegy mit csinál a kormány akkor is ellenkezni fognak meg tiltakozni, belekötni. Az orvosi kamara elnöke azzal nyert nemrég a kamarai választáson, hogy ő szembe megy a kormánnyal az elődje pedig nem. Most rosszul jött neki hogy a kormány azonnal elfogadta a javaslatukat, azt a béremelést amiről ők is azt hitték hogy soha nem fognak belemenni, mert olyan nagy. Most csak meg akarja mutatni hogy nem, ő szemben áll a kormánnyal akkor is. Nem kell ebbe többet belemagyarázni.

Hiába mondta el a kormányzat hogy a törvény nem tiltja meg hogy máshol is dolgozzanak - nincs is benne - csak engedélyeztetni kell, akkor is hangoztatták tovább. Ahogy hiába mondták hogy szó sincsen arról hogy bárkit bármikor vezényelnének szabadon - ezt sem hagyták abba. A kormány helyében én sem foglalkoznék ezek után velük, mert minek? Ha semmi nem jó akkor csinálom azt amit helyesnek gondolok, mert akkor is belekötnek ha más lenne a döntés.

Nemsokára meglesznek a rendeletek és akkor majd tisztán fogunk látni. Ha tényleg nem fog megfelelni az orvosoknak, akkor az a kormány buktája lesz. Ennyi.

2020. okt. 29. 12:01
 18/26 anonim ***** válasza:

Lehet, én vagyok nehéz felfogású, de mintha a válaszok nagy részének semmi köze nem lenne a kérdéshez. Hálapénz, meg egészségügyi törvény? Semmi ilyesmi nem volt a kérdésben?


De hogy válaszoljak is: mennyiben indokolja a stadionépítéseket egy hazai pályán kiszenvedett 2:2? Aki azt hiszi, hogy a stadionépítések a foci jobbá tétele okán történnek, annak mondjuk mindegy.

2020. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#18 Köszönöm hogy visszaterelted a témát a kérdésre, igazad van félrement a társalgás.

Miért hiszed hogy a stadionépítések nem azért történtek hogy jobb legyen a sportolás lehetősége, jobbak lehessenek az eredmények? Most atlétikai stadiont építenek Budapesten és nem focistadiont, ahogy szerte az országban épültek mindenféle sportnak stadionok, jégpályák, uszodák is.

Ahogy miért gondolod hogy ha 25 év után bejutott magyar csapat a BL-be, majd döntetlent tudott elérni egy igen jó meccsen olyan szintű csapattal szemben, mint a Dinamo Kijev, az nem kiemelkedő szintű teljesítmény?

2020. okt. 29. 12:36
 20/26 anonim ***** válasza:

Itt van a kamara állásfoglalása, aki ezt nem fogja fel, az tényleg járjon inkább labdázni: [link]


Igen, bocs, én kérek elnézést, hogy a férjem nem labdát gurigat, hanem életeket ment. Épp most is, ugyanis az ügyelet után még bent kellett maradnia, mert nincs, aki váltsa. Ennyi. Ha bajotok lesz, menjetek a stadionokba amik csak azért épültek, hogy Mészáros meg Szíjj László lophasson, túlárazhasson és Szijjártó meg Orbán jachtozhasson és magánrepülőzhessen. Emlékezzetek majd erre, amikor időpontot kértek gasztroenterológiára és azt mondják 3 hónap. Csak lehet, hogy éppenséggel gyomorfekélyed van vagy rosszindulatú daganat, aminek a kezelésénél épp az a 3 hónap a fordulópont. De ti csak rugdossátok a labdát és épüljön meg a századik, felesleges stadion is.

2020. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!