Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit fog szólni az...

Szerintetek mit fog szólni az ellenzék a mostani Ferencváros : Dinamo Kijev 2:2-es döntetlenjéhez? Most is újrakezdik a stadionozást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 22:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
14-es, nem nagyon hallottam még olyat, hogy aneszteziológus hálapénzt kapjon. De mivel ilyen a hozzáállás Magyarországon, biztos vagyok benne, hogy a férjem sem fog nagy űrt hagyni maga után. Meg a barátaink sem. Meg az apám sem, igaz néhány tankönyv megírásában is részt vett. Ott vannak ám nagy hálapénzek, az orvosok oktatásában :) Nem baj, hátha Ausztriában nagyobb hasznukat tudják venni.
2020. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

#20 Mi mentünk el a kérdés témájától, a #18-nak teljesen igaza volt. Most komolyan azon vagy megsértődve hogy valaki ránkszólt hogy a kérdéstől teljesen ltértünk? Mi?

Azt linkelted be amiből én is idéztem neked. Szóval valóságban nincs is fenn a MOK oldalán semmiféle írás a rendeletekről és te is csak hiszed hogy majd mi lesz vagy nem lesz benne. Ahogy sejtettem.

Amúgy olyan apróság nem jutott még eszedbe, hogy ez az új orvosokat érintő változtatás éppen azért van hogy a te férjednek NE kelljen annyi időt a munkahelyein töltenie? Hogy többen akarjanak orvosként dolgozni és hazajöjjenek azok akik szimplán a magasabb fizetés és kevesebb leterhelés miatt mentek külföldre?

Tényleg ennyire nehéz megérteni hogy azért adnának ennyivel magasabb fizetést mert elismerik hogy milyen fontos feladat az amit a férjed végez és hogy ne is kelljen neki többlet munkát végeznie máshol, máskor, mert éppen elég az a feladat amit azon a munkahelyén teljesítenie kell?

2020. okt. 29. 13:28
 23/26 anonim ***** válasza:
22-es, az idő majd eldönti. Ha most elkezdenek hazaözönleni az orvosok (vagy a következő hónapokban, években), akkor nyilván ez egy remek szabályozás. Ha csak egy orvosról tudnék, akik maga mögött hagyja a külföldi praxisát, még pozitívabb is lennék. De annak ellenére, hogy sajnos nagyon-nagyon sok külföldi orvos barátunk, ismerősünk van, amikor Kásler azt mondta hogy majd hazajönnek a magyar orvosok, ők csak röhögtek. És tudod mit mondott az egyik? Érsebész München mellett. Hogy stadionban nem lehet operálni :) És akkor vissza is érkeztünk ehhez a politikai hangulatú kérdéshez. Olvasd végig jól amit linkeltem, mert világosan benne van, hogy nem csak a másodállás megszüntetése a baj. Feketén-fehéren benne van, hogy egyszerűen kihagyták az egyeztetést, leszámítva a bértáblát, amiből meg nem is az került be a tv-be, amiről megállapodtak. A férjem és az apám sem kapott és nem is fogadott volna el hálapénzt, megalázó is szerintem. És csak két orvos, de ez egy olyan rossz tendenciát jelez, amit előbb-utóbb minden magyar a bőrén fog érezni. De guruljon csak a labda, hiszen az életeket ment!
2020. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

#23 A baj ott van, hogy amikor nekiálltak a vidéki kórházak fejlesztésének, építésének, modernizálásának - akkor az nem volt jó, mert az kevés, ettől nem javul meg semmi.

Amikor berendezéseket vettek, rendelőket újítottak fel, mentőket vásároltak, mentőállomásokat hoztak jobb állapotba - akkor is az volt, hogy de hát ettől az orvosoknak még nincs miért itt maradni, ki vannak zsigerelve stb. Amikor beindulta az egészséges Budapest program és sorra újultak meg ott is az osztályok, rendelők, tervezték végre a centrumkórházakat, - akkor is ment a hiszti, hogy ez semmi, nem is kell az új kórház, nem kell a János kórházat elköltöztetni jobb épületekbe stb., mert a bérek, a hálapénz, nem lehet itt dolgozni - ez sem volt jó.

Jött a béremelés - akkor mi az hogy 100 ezerrel emelik, ennél több kellene, ez nem segít semmin. Tessék, itt van az a nagyságú béremelés mait az orvosi kamara kért. Alku nélkül, nem kevesebb, annyi. Ez sem jó.

Akkor mi a fészkes fenét akartok? Münchent nem fogják tudni ide hozni.

2020. okt. 29. 13:42
 25/26 anonim ***** válasza:

A vidéki kórházakat az EU fejlesztette, nem kormány. Az eszközbeszerzések mutyik, túlárazottak. Mikola kis rokona volt a CT-botrány egyik főszereplője, ennek bárki utánaolvashat. Nem mutogatni kell, hanem rámutatni a konkrét eredményekre. Azok meg nincsenek.


Be kell menni egy kórházba (nem most, hanem ha vége lesz a járványnak) és meg kell nézni, milyen állapotban van. Meg kell kérdezni rokonokat, akik esetleg bent feküdtek, hogy volt-e éjjel ügyeletes orvos az osztályon vagy baj esetén 2 épülettel arrébbról hoztak-e egy szerencsétlen szemészt a belgyógyászatra, hogy csináljon valamit. Ilyen szintű a baj, sőt, ennél sokkal rosszabb. De stadionra, vadászati kiállításra, kormányrepülőre, Mészáros szállodáira, divatügynökségre arra vannak százmilliárdok. Itt nem pénzhiányról, hanem az akarat és az értékrend maximális hiányáról van szó. Most még elbukdácsol a rendszer, de amint egy kritikus szint alá csökken az orvosok száma, úgy fog összedőlni, mint a dominó. És akkor nem beszéltem az égető ápolóhiányról, arról, hogy 1 gyógytornászra adott esetben több száz beteget bíznak. Olyanokat, akiket mozgatni kellene, mert elsorvadnak. Nem beszéltem az idősek helyzetéről. De a Puskásra elment legalább 150 milliárd forint, Mészáros meg a haverok építették olyan minőségben, hogy pár hét után már százkilós betonelem esett le róla és 150 milliárdért épül pesten az atlétikai stadion, amihez meg még Karácsony meg a Momentum is tapsolt. Szégyen, hogy ebben az országban 0 az értékrend.

2020. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Kezdik megint, a hazudozást és a mocskolódást. "Jó" elvtárs módjára.
2020. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!