Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, nektek mi bajotok...

Fideszesek, nektek mi bajotok van Gyurcsány európai minimálbér ötletével? Vagy ne adj isten itt mindenki "rabszolgatartó" vállalkozó?

Figyelt kérdés

A magyar bérek az egyik legsiralmasabbak Európában és az egész világon is ahol fehér bőrű rasszú többségű a lakosság. A minimálbér 300 Euro, ennél egy normális országban egy menekült is többszörösét kapja segélyként.. A közmunkás bér meg 140 Euro, hát ehhez már végképp no comment, szerintem ennél még egy cipőtalp-pucoló is többet kap Indiában.

Egyáltalán nem európaiak a bérek. És már nem csak a szegény vidéken, de Budapesten is kezdenek a bérek a minimálbérhez konvergálni. Mert ugye beszart a turizmus, és ha csak nem vagy valamiben profi szakember, még Budapesten is nettó 150 ezer forintért is nagyon nehéz állást találni, ha úgymond nem értesz semmihez. Nem érdekelnek a hazug, koholt statisztikák. Én több embert is ismerek Budapesten akik ex-vendéglátósok, és nem találnak semmilyen munkát már 150 ezerért sem.

Mégis mit látok? Ha valaki megemlíti Gyurcsány európai minimálbér, európai nyugdíj, Euro zónába való átállás ötletét, akkor "fúúúúúúújjj Gyurcsány, fúúúúúúj európai bérek".

Fideszesek, nektek miért van ellenetekre az európai bérezés? Vagy itt minden Fideszes vállalkozó, akik éhbérért tartanak munkaerőt, és nekik ez az érdekük, hogy alacsonyan maradjanak a magyar bérek?

Az árak ennél magasabbak már úgysem lehetnek. Az ingatlanárak már német színvonalon vannak nagyjából. A bolti árak meg már a német árak 1,5-2 szerese. Mégis milyen áremelkedéstől féltek? Nincs hova emelkedniük már.



2020. nov. 8. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
nem vagyok fideszes, szóval ha csak idáig látsz, akkor inkább bele sem kezdek a dologba. valószínűleg úgysem értenéd meg, hogyani is működik az a gazdaság nevű izé...
2020. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Szia vérorbánista voltam de kiköltöztem Finnországba.

Gyerekek mi van itt?

Eladtam a vállalkozásom, egy évig melóztam itt bejelentve, most meg olyan pénzeket kapok szociálisan rászorulóként, hogy el sem hiszitek.

Ezért dolgozzak?

Inkább élek itt,nemsokára itt valóság lesz a munkanélküli minimálbér.

2020. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Na,meg lett a napi DK-s propaganda. Köszönjük,nagyon hiányzott már.
2020. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Az Európai Bizottság terjesztett elő az európai minimálbérekre vonatkozó uniós irányelvjavaslatot, és nem Gyurcsány. A javaslat nem arról szól, hogy mindenhol egységesítsék a legkisebb fizetés összegét. A dokumentum nem kötelezi a tagállamokat a törvényben előírt minimálbérek bevezetésére, és nem határoz meg közös minimálbérszintet sem, és nem fognak a munkavállalók minden országban azonos összegű minimálbért kapni.


"Gondoljanak csak bele, ha holnaptól Bulgáriában ugyanakkora minimumfizetést kapnának a dolgozók, mint Luxemburgban, a bolgár gazdaság összeomlana. Ez lehetetlen, és ez felelőtlenség is" – jelentette ki Nicolas Schmit, foglalkoztatásért felelős – egyébként luxemburgi – uniós biztos.

2020. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező

Bármennyire is szeretnéd nyomni a gyurcsány propagandát, a tény ettől még az, hogy az EU-ban van tagország ahol nincs is hivatalos minimálbér, a magyar minimálbér nem a legrosszabb, az árszinvonal nem egyforma a tagországokban - és a bérek sem, ahogy az is tény, hogy a minimálbér csak a legkisebb bér, senki nem tiltja meg hogy ennél magasabbak legyenek a bérek.

Gyurcsányodnak 6 éve, a pártjának meg 12 éve volt arra, hogy megmutassa hogyan kell minimálbért emelni. Ez nem sikerült neki. te meg benyalod, hogy most, amikor másnak kellene ezt megcsinálni és ezért szövegelhet amit akar, akkor neki van igaza.

Orbánék első ciklusukban 19500-ról emelték 50 ezerre, (1998-2002), az mszp-szdsz kormány gyurcsánnyal együtt 50000-ről 71500-ra, és azóta már az Orbán kormány 161 ezerre emelte.

Vagyis az Orbán kormányok alatt először volt 156%-os emelés 4 év alatt, majd most 125%-os emelés a 10 év alatt. A gyurcsány féle kormányzópártok pedig a nyolc évük alatt 43%-t tudtak összesen emelni rajta. És akkor még nem is hoztuk ide hogy közben az infláció most 3-4% körüli, míg 2010 előtt jóval magasabb volt.

Te meg beveszed, hogy 2 ciklusban nem voltak képesek kormányon jobban csinálni, de csak mert most azt mondja gyurcsány, hogy majd legközelebb megcsinálják, akkor meg is fogják tenni és nem csak hazudnak megint reggel, éjjel meg este, ahogy előtte is.

2020. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

Mint tudod, én egymás mellé húznám a lámpavasra Gyurcsányt és Orbánt, hogy egyszerre lehessen őket leköpni. És hát amikor Gyurcsány vagy valamelyik csatlósa szájából meghallom az európai minimálbér szavakat, akkor elröhögöm magam. Csak kérdezném, hogy Gyurcsány alatt mekkora infláció mellett mennyivel emelkedett a minimálbér? Mert ugyebár lett volna lehetősége bevezetni akármekkorát is. Miért is nem tette, amikor megtehette?

Most, hogy tudja, hogy gyakorlatilag bármit "ígérhet", bármivel kelthet gyűlöletet, ellenségeskedést, akkor minimálbéremelésről beszél? Még Orbán első kormánya alatt, amikor egy elég jelentőset emeltek a minimálbéren, akkor ők ellenkeztek, hogy jaj, úristen, hát mennyi munkahely fog megszűnni a minimálbéremelés miatt... És most ő akar egy nagyot emelni? Na ne röhögtess már...

2020. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Nekem ugyan semmi. A bevezetésének is csak egyetlen akadálya van, a fidesz.
2020. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
A lényeg, hogy a fidesz legfőbb szavazótáborát a gazdagok, és a gyenge értelmi képességű rétegek adják. Az unintelligens réteget megvezeti a h'lyeségekkel ami leginkább gyűlölet-keltésre alapul, a gazdag réteg pedig pontosan tudja hogy mire megy ki a játék.
2020. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

#8 Persze, dk-s, persze. A fidesz kelt gyűlöletet és nem te ezzel a mocsok szövegeddel.

Ja, nem.

2020. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbért a munkáltató fizeti és a munkavállaló kapja, gondolom ebben egyetértünk. Namost! Mi alapján határozzuk meg a minimálbért? Az alapján amennyiből meg lehet élni pl Bulgáriában vagy az alapján ami alapján meg lehet élni Luxemburg-ban?


Mert ha az első alapján akkor ny-eurpóai munkanélküliek éhenhalnak, ha viszont az utóbbi alapján akkor a k-európai vállalkozások 98%-a bedobja a törölközőt, mert képtel kiköhögni a 2100 eurós (~750eFt-os) minimálbért. Ez olyan tömeges munkanélküliséghez vezetne amilyenre max a 2. VH után volt példa.


A közmunkás "bért" nem tudom miért veszed ide. Az nem bér hanem a segély kiváltása, hogy akik eddig évtizedekig otthon ültek azok legalább minimális mértékben szokják a munkábajárás fogalmát.


Amit leírtam ahhoz nem fideszesnek kell lenni hanem néhány alapvető gazdasági problémát átgondolni.

2020. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!