Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy modern rabszolgatartó...

Ha egy modern rabszolgatartó üzemben dolgoznál, felmondanál, ha bevezetnék az alapjövedelmet?

Figyelt kérdés

75 nettó 3 műszakban, ha fiatal vagy, és nincs gyereked. Mindenzt úgy, hogy a szüneteket le kell dolgoznod INGYEN szombaton.


Bevallom, én felmondanék, és inkább kenyéren és vízen élnék, amíg nem találok jobb állást. Lehet, hogy pontosan EZÉRT NEM LESZ ALAPJÖVEDELEM?!



2016. júl. 13. 09:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
Én is felmondanék. De azért nem lesz alapjövedelem, mert a társadalom többsége tagadja az általad felvázolt életvitel létezését. Ők csak "ingyenélők ábrándját" látják az alapjövedelem koncepciójában.
2016. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Azonnal, inkább elvállalnék kisebb melókat erre-arra kiegészítésként.


Ha lesz alapjövedelem, az valószínűleg az árakat is némileg megemeli, de talán elég lesz arra, hogy ne halj éhen, illetve kibekkelj munkanélküliként pár hónapot megtakarítás nélkül is.


Szerintem óriási kreatív erőket szabadítana fel, lélegzetvételhez jutnának az emberek, és talán némileg kevéssé tudnák őket kihasználni.

2016. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondanék fel, mivel a tömeges leszámolások miatt a kevéske megmaradó dolgozónak szépen megemelnék a fizuját.
2016. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Amíg nincs gyereked, simán mehet a felmondás, akár most is! Legutóbb én is felmondtam egy hónap után, mert nem jött be. Most egy kicsivel jobb. Lehet ugrálni, míg nincs gyerek.


Alapjövedelem? Talán egyszer, de nem mostanában. Mire bevezetik, a mostani dolgozó fiatalok már kábé nyugdíjba mennek -vagy talán nem is nyugdíjba, mi majd a nyugdíj helyett kapjuk az alapjövedelmet. Az lesz/lenne csak az igazi besz_@rás!

2016. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Van szakmám, több is, van mestervizsgám is az egyikből. Meg sem fordulna a fejemben, hogy modern rabszolgatartó üzemben dolgozzak! A vállalkozásomat pedig nem adnám fel egy szar alapjövedelemért.
2016. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha ilyenben dolgoznék, akkor fel.
2016. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

A munkahelyen múlik. Nem csak a pénzem múlik, hogy elviselhető-e a hely.


Dolgoztam kevesebb pénzért 5 éven át, mert nagyon jó kis társaság volt ott.


A következő helyemen 8 hónapot voltam kénytelen lehúzni, addigra sikerült másik munkát találnom. Többet kerestem, de elviselhetetlen volt.


Ha van alapjövedelem, akkor nem maradtam volna ott annyi ideig, az biztos.

2016. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

""75 nettó 3 műszakban, ha fiatal vagy, és nincs gyereked. Mindenzt úgy, hogy a szüneteket le kell dolgoznod INGYEN szombaton""



Csak kíváncsiságból kérdezném - melyik üzemben keresnek 75 ezret 3 műszakban?


Két műszakban dolgozom Ózdon az ország legszegényebb városába egy összeszerelő üzemben és 85-90 ezer körül között szokott lenni a fizu.


Még nem hallottam olyan cégről ahol a szüneteket amit a munka törvénykönyve előír le kellet dolgozni ingyen szombatonként. Ahol dolgozom vannak olyan területek ahol 3 műszakba járnak dolgozni - ha be kellet jönni melózni szombaton azt túlórának vették és 100%-os túlórapénzt fizettek az-az dupla pénz járt egy napra. Amit tiszteségesen ki is fizettek.

2016. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Ha az alapjövedelmet bevezetnék az emberek nagy része otthagyná a munkahelyét - ki termelné ki az alapjövedelem összegét?



Ezt a ostobaságot még a Svájciak is elutasították egy népszavazással.

2016. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8%
De mivel nem lesz így tárgytalan! :)
2016. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!