Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért úgy gondolkod...

A magyarok miért úgy gondolkodnak, hogy hogyha én nem akarok valamiben részt venni, akkor tiltsuk be mindenkinek?

Figyelt kérdés

Pl. Franciaországban él egy vallásos katolikus. Nem drogozik, a miseboron kívül nem fogyaszt alkoholt, heteroszexuális, felesége van és gyereke.


Ennek ellenére eszébe sem jut azért kárálni, hogy ne legyen melegházasság, marijuána, vagy abortusz, mert tisztában van vele, hogy a katolikus életmódot magának választotta, és ha más nem egyedi elhatározásból vesz fel ilyen életmódot, hanem rákényszeríti egy cezaromániás törvénykezési rendszer, akkor fabatkát se ér az egész katolicizmus.



Nálunk viszont itt van Józsi. Nem fizeti az egyházadót, max a keresztelőjén, az esküvőjén, és a temetésén lát templomot, meg talán gyerekkorában párszor húsvétkor, amíg rá nem kapott a húsvéti pálinkázgatásra.

Úgy él, mint egy ateista, na de amikor politikáról kérdezik, vagy választáson van, akkor azon mesterkedik, hogy "Nehogymá' legyen nálunk booziházasság, fű, meg abortusz!" és mindezt azzal magyarázza, miközben a mellét veri, hogy ő hithű keresztény.



Látjátok a különbséget a két embertípus között. Érdekes módon Józsi a kontrollmániás közülük.



2020. nov. 10. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Mert sajnos sok ember általánosít, és úgy gondolkodik mintha körülötte forogna a világ.
2020. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos így van.
2020. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

"Franciaországban él egy vallásos katolikus. Nem drogozik, a miseboron kívül nem fogyaszt alkoholt, heteroszexuális, felesége van és gyereke.



Ennek ellenére eszébe sem jut azért kárálni, hogy ne legyen melegházasság, marijuána, vagy abortusz, mert tisztában van vele, hogy a katolikus életmódot magának választotta, és ha más nem egyedi elhatározásból vesz fel ilyen életmódot, hanem rákényszeríti egy cezaromániás törvénykezési rendszer, akkor fabatkát se ér az egész katolicizmus„


És láss csodát,a franciáknál naponta csapják le az emberek fejét nagykardal vagy lövik szét őket.


Az hogy az adott személy a saját kis univerzumában él nem egészséges.


Mondhatom hogy én keresztény vagyok,mindenki más azt csinál amit akar,nem eröltetek rá semmit senkire.


DE ez ISIS abdulkát nem érdekli,lecsapja a fejem,mert ő nem így gondolkodik.


Most ha mindenki hagy mindent a másikra akkor bizony káosz lesz meg terror.

2020. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Ez a német mentalitás. Miért? Mert magukkal hozták onnan. Ezért kéne betiltani a kivándorlást.
2020. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek többségének szerintem nem a melegekkel van baja, hanem a melegítéssel. Nekem legalábbis személy szerint vannak meleg ismerőseim, teljesen jól kijövök velük, nincs semmi baj. Nade mikor valaki megpróbálja mrgmagyarázni nekem hogy ez a természetes és mindenkinek ilyennek kellene lennie, na akkor elpattan az a bizonyos húr. A másik ilyen a kettősmérce. A melegek nyugodtan tarthatnak felvonulást, viszont próbálna meg valaki egy hetero felvonulást megszervezni.
2020. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, amit írsz. Szerintem inkább véletlenszerű, hogy miből lesz ügy. Nem olyan rég járta be a sajtót, hogy Franciaországban micsoda felháborodást okozott, hogy a gyerekek iskolai ellenőrző könyvében az "anya" és "apa" rubrikákat "szülő 1" és "szülő 2" rubrikára akarják cserélni. Közben meg Magyarországon 20+ éve így van (én '96-ban kezdtem az iskolát, és nekem is "szülő/gondviselő" volt beírva az iskolai ellenőrzőbe, a naplóba, a zeneiskolai ellenőrzőbe stb.)
2020. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Na de azért a szülő/gondviselő arra utal hogy vagy az anya vagy az apa. A franciáknál meg az anya apa HELYETT lett szülő1 szülő2. Érezd a különbséget.


Amúgy pont a heterokra nem tudok konkrét példát felhozni, viszont a téma majdnem az mint a "black lives matter". Amerikában volt olyan hogy egy prof azt merészelte írni hogy minden élet egyformán fontos -> kirúgták. Egy másik olyat írt hogy a fekete életek számítanak, a fehér életek pedig nem -> előléptették. Azért vannak gondok szerintem itt bőven.

2020. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, szerintem valamikor régesrég nálunk is anya és apa mezők voltak, és azt cserélték szülő/gondviselő 1 és szülő/gondviselő 2 mezőre. Szóval valamikor régebben nálunk is az anya apát cserélték le. Csak akkor senki nem foglalkozott vele.
2020. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Ferdítés, nem a magyarok akarják betiltani a melegházasságot, meg a hasonló álomvilágbeli progresszív dolgokat, hanem az SJW-k akarják ráerőltetni ezeket a magyarokra.

Egyébként meg pofátlanul általánosítasz, és hamis sztereotípiákkal manipulálsz. Előhozod ezt a tipikus "vidéki magyar műveletlen paraszt jobboldali" sablont. Ennek annyi értelme van, mint előhozni a "romkocsmatöltelék drogos belpesti libsi" sablont. Az abortusz meg elég régóta velünk van, a legtöbb abortuszellenes társaság pedig nem betiltatni, hanem szigorúbban szabályoztatni, szigorúbb feltételekhez köttetni szeretné, helyette felelőségteljesen védekezzenek az emberek. Gondolom a zöldekre nem húzod rá a radikális zöldeket, de az abortusznál persze kettős mércét alkalmazol.

Ez a kérdés is csak egy n+1 bújtatott magyarozás, de legalább megvolt a napi magyarozás itt a Gyakorin. Mondjuk valaki igazán csinálhatna már nektek egy Napimagyar.hu vagy vmi hasonló oldalt, ahol az elvtársak bólogatása mellet lehet bőszen írni, hogy milyen sz@rok a magyarok.

2020. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 Szóval "magyarozás":


Miért nem gondolkodsz el inkább azon, hogy miért van oka olyan sok embernek "magyarozni", "lengyelezni", és "oroszozni" nemcsak nálunk, hanem egész Nyugat-Európában, míg érdekes módon nem sok "belgázást" vagy "dánozást" látsz.


Talán azért, mert nálunk tobzódnak az emberijog-ellenes és szabadságellenes bugrisok?

2020. nov. 10. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!