Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire problémás, hogy nem...

Mennyire problémás, hogy nem akarok családot soha az életemben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok, hogy nagyon sokan írták ki ezt a kérdést, de szeretném én is így megosztani a nézőpontomat és kíváncsi vagyok mások véleményére is. 22 éves leszek augusztusban és egy pár éve érzem azt, hogy nem szeretnék családot. Hát vagy egy pár ok, ami számomra eléggé relevánssá teszi ezt a történetet (számomra). Szüleim már gyerekkoromban elhunytak és ez sajnos sokat rontott. Ekkor még akartam családot alapítani. Ez valamikor 3-4 év kezdődött, mikor a családomban elkezdődtek a veszekedések, egyre durvábbak voltak. Eléggé sok hibát követtem el akkoriban, amikért mindig is bocsánatot kértem, de az újabb veszekedéseknél mindig felhozzák. Továbbá sosem volt barátnőm (nagyon sokszor próbálkoztam, de egyik sem volt siker). Voltak nem olyan rossz esetek ezzel kapcsolatban, de nem egyszer csúnyán pofára estem. Ekkor már eléggé kiábrándultam ebből a történetből, hogy legyen barátnőm. Középiskola után tovább tanultam és azóta egyedül élek. Azóta nyugodt vagyok és sikerült meggondolnom ezt a dolgot. A veszekedés miatt én sokáig éreztem magam nagyon rossz embernek, aki csak ártani tud. Magamat ismerve én nem lennék jó férj és apa. Türelmetlen, ingerlékeny ember vagyok és egy rossz helyzetben ők innák meg ennek a levét és én ezt nem akarom. Én inkább utazni szeretnék. Megvenni majd az álomautómat (egy 1955-ös Chevrolet Bel Air) és azzal bejárni az országot, aztán Európát és a világot. Szeretek nagyon emberekkel ismerkedni és barátkozni, de senkivel nem laknék együtt. Nem tudnám azt elviselni, hogy hazajövök és nem vagyok egyedül. Ezzel a történettel nem szeretnék senkit se megbántani (aki családot szeretne, a nőket, a férfiakat, stb). Ha ez még önsajnáltatásnak tűnik, akkor elnézést kérek. Minden jót kívánok.

21/f



2020. máj. 11. 22:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
78%
17 éves lány fejjel ehhez annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy ez még változhat. A legtöbb 21 éves nem akar gyereket. Az utazás nem rossz, de azon kívül, hogy látod a "tág világot", nem lesz meg a "szűk világod", amit ismersz, otthonnak nevezel. 10 év múlva már szerintem más lesz a véleményed, valószínűleg megtalálod a párodat. Ne izgulj ezen előre, majd minden jön magától, aminek jönnie kell. Valaki nem arra van hivatva, hogy családot alapítson. Valaki igen, csak nem meri bevállalni, aztán megbánja, mert egyedül lesz. A szerelmi csalódás miatt meg ne aggódj, vannak rendes lányok. 😄🙂
2020. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
16%
Kétszer írtam, hogy "ehhez" 🤨
2020. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Igazat adok, hogy vannak rendes lányok. Sőt azzal is tisztában vagyok, hogy nem a társadalommal van probléma, hanem én vagyok defektes. Illetve abban is van igazság, hogy akár ez változhat, de én nem tartom valószínűnek.
2020. máj. 11. 22:25
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
Ki a fene szeressen téged, ha magadat se szereted? Mért kell saját magadról úgy beszélni, hogy defektes vagy? Mért lennél defektes, kutyaközönséges átlagember hátrányokkal, pont mint mindenki más! Ettől vagyunk emberek!
2020. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
61%
előnyökkel és hátrányokkal - ez a szó valahogy kimaradt
2020. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
59%

Első párom óta tudom, hogy nem akarok gyereket. Akkor 17 voltam. Most 26.

Nem kell magyarázkodnod senkinek, ha nem akarsz gyereket, házasságot, akkor NEM! Kész, ennyi!

Sajnos sokan azt nem értik, hogy valaki inkább csak magával törődne. Vagy nincs idegzete hozzá. Vagy akármi. Persze az ismerőseid gyereke mind hiperszuper lesz, az összes éjszakát végigalussza, még ki sem bújt, de már forogni fog, és egy hát után mondja, hogy "MAMA".

Akkor legyenek vele boldogok.


Amúgy szerintem egy férfin annyira nincsen rajta ez a nyomás (ismétlem: ANNYIRA), mint amennyire egy nőn. Hiszen mi mi mást akarhatnánk elérni az életben, minthogy legyen egy férjünk, akit meleg vacsival várhatunk, és csinál nekünk egy gyereket (aki többé-kevésbé aztán elég ritkán látja aput, mivel ugye az dolgozik, hogy eltartsa a családot), aztán meg éjt nappallá téve dolgozik a családért. DE, ha meg nem azért, akkor meg azért dolgozik, mert FÉRFI.


Továbbá; túlnépesedés van (igen, Magyarországon is), csak egy kis áttekintés: 1918= 1,8 milliárd ember

2019 7,8 milliárd ember.

Na de kissé eltértem a témától. Szóval a lényeg, ha nem akarsz gyereket, nem akarsz feleséget, akkor NEM LESZ!

2020. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagy egyedül az ilyen gondolatokkal! Én is sokáig úgy voltam, h minek nekem barátnő/család. Utána megtaláltam a páromat és megváltozott a véleményem. Mi is szeretünk utazni, mi is szeretünk elég sok mindent. Viszont "kinőttük" és a második gyerek után azt mondom, hogy kompromisszummal jár, de megéri :) De a saját döntésed!
2020. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Savlekotő ***** válasza:
83%
Egyéni döntés. Sajnos a gyerek fétis juttatta többek közt oda a világot ahol ma van.. Lelógunk a földről,meg szaporodunk ész nélkül legtöbbször az szaporodik aki magát se tudja ellátni sorolhatnám-...
2020. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép válaszokat, amikben eléggé sok az igazság.
2020. máj. 11. 23:12
 10/42 A kérdező kommentje:
Egyes ismerőseim élőben nem ilyen "elfogadóak". Magamtól sosem hoztam szóba ezt a témát, de amikor kérdeztek erről a témáról, elmondtam, hogy nem fogok családot alapítani. Aztán eléggé ferde szemmel néztek rám, hogy milyen rossz életem lesz így.
2020. máj. 11. 23:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!