Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új rendkívül fontos alkotmá...

Az új rendkívül fontos alkotmánymódosítás garantálja a gyermekek keresztény kultúra alapján történő nevelését. Akkor ha én ateistámak vagy buddhistának nevelem a saját gyerekem bűncselekményt követek el?

Figyelt kérdés
Elég nevetségesnek tartom, hogy az első adandó alkalommal kihasználta a kormánypárt az alkalmat a nemzet alapját jelentő grániszilárd alkotmány egymilliomodik módosítására. Ráadául a címben említett nevetséges vallási propagandát tették bele. Engem is ateistának neveltek, én is annak nevelem a gyerekemet. Minden szülő joga saját belátása szerint nevelni a gyerekét. Az állam maradjon ki ebből, nem a kommunizmusban élünk, ahol az állam mindembe beleszól. Mit gondoltok erről?

2020. nov. 10. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Sztem hagyni kéne őket vallástalanul, majd ö megérzi mi jó neki.
2020. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Most kezd mutatkozni az igazi arcuk.

DE,kommunizmus van!

DE,az állam mindenbe beleszól!

2020. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Kezd rend lenni az országban.
2020. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A közpénz fogalma engem jobban érdekel, mint ez. Persze ez is egy sunyi húzás volt. Plusz tökre felesleges egy ilyet belerakni egy alaptörvénybe. A szüleim görög katolikus, illetve református. Én jártam iskolában hittanra, de nem azért, mert ők erőltették rám. Illetve ők irattak be oda, de ha nem tetszett volna, akkor ott is hagyhattam volna. Mondjuk húsvétkor és karácsonykor éjféli misére mindig mentünk. Én magam nem vagyok egy buzgó katolikus, de vallásos vagyok valamilyen szinten.
2020. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2013 szeptemberétől kötelező a hittan, ezt most alkotmányba is besuvasztották.

Bár érdekes, mert ellent mond másik alaptörvényben lévő "Vallásszabadság" fogalmával.

2020. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

No...a közpénz törvényi meghatározását tudjuk miért módosították! :)

Turbóra kapcsol a pénzszivattyú!

2020. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A garsntálás nem jelent kötelezvényt a polgár felé. Hanem a keresztény kultúrához való hozzájutást.

A kötelezvényt inkább a mindenkori kormányt terheli, hogy fenntartja, hozzáférhetővé teszi, nem zárja el a keresztény kultúrát.

2021. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!