Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a tévhit hogy...

Honnan ered az a tévhit hogy a magyar egészségügy nem jó?

Figyelt kérdés

Hála az Istennek ritkán járok de eddig csak jó tapasztalataim vannak.


Múltkor időpontot kértem szemészetre, már másnapra adtak időpontot.


Igaz adtam egy kis kenőpénzt a hölgynek de ez így korrekt.



2020. nov. 13. 01:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Jó neked, én egy szálkával a szememben 5 orát várakoztam hogy ellássanak. Meg is vakulhattam volna egyébként.
2020. nov. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Ez a tévhitet beszéld meg minden 4. elhunyt személlyel, akiknek nem kellett volna meghalnia, ha megfelelően működik az egészségügy.

Ez egy olyan adat, amit Kásler is beismert. Ha megfelelő mennyiségű pénz lenne az egészségügyben, akkor kb. évente 30 ezerrel kevesebb magyar halna meg.


"Igaz adtam egy kis kenőpénzt a hölgynek de ez így korrekt."

NEm, ez pont, hoyg nem korrekt, mivel azokat kirekeszti az egészségügyből, akik fizetik a TB-t, de nem tudnak kenőpénzt adni, mert nincs pénzük.

A korrekt az lenne, ha az állam megfelelő mennyiségű pénzt adna és egy forint hálapénzt sem kellene adni.

2020. nov. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Tőlem ered, én terjesztem azóta, amióta kórházban voltam.


Isten ne adja, nem kívánom neked, hogy komolyabban megbetegedjél, de ha egyszer mégis így történne, és kénytelen lennél kihúzni a fejedet Orbán seggéből, meglátnád, hogy talán mégse tévhit...

2020. nov. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%
Így igaz, senki ne kerüljön be, mert nem biztos hogy ki is jön.
2020. nov. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

"Hála az Istennek ritkán járok de eddig csak jó tapasztalataim vannak."


Mostanában voltál? Na ugye.

2020. nov. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Fortissima Finguss ***** válasza:
24%

A legnagyobb probléma hogy azok a családok ahonnan kikerülnek az orvosok ott nem a szeretet dominál hanem a kapzsiság, leszariság, érdektelenség, szándékos károkozás, kapzsiság, linkség...Szóval minden ami a bajban lévő embernek kárára van.

személyesen megtapasztaltam az elmúlt 1,5 évben. Előtte nem voltam soha orvosjáró. Mihelyt egy komplikáltabb betegséget kapsz, ahol nem calmopirint kell felírni, kiderül hogy korlátolt bűnözők markába kerültél. Csak a szerencse és saját tested menthet meg...10-ből 7 orvost azonnal el kellene tiltani a szakmától, és 5 év mezőgazdasági munkára kötelezni. A gyógyítás korrektsége csak így állhatna helyre...

2020. nov. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Az egészségügy mindenhol szidás alanyát képzi.

Amerikában végtelenül drága.

Norvégiában végtelenül drága csak nem közvetlenül mert ott a tb az adód fele kb


Ha kifizeted a plusz zs-t amibe egy hozzánk képest jobbnak tűnő ellátást biztosító ország kerülne akkor simán elmehetsz magánrendelőbe.

Kisebb dolgokra én is oda járok. Mert a laktóz vizsgálatra nem úgy kaptam időpontot, hogy már november van, jövőre inkább. Hanem bementem elmondtam mit szeretnék, megkérdezték mikor érek rá. Az első szabad időpont 3 perc múlva volt. Megvártam.

2020. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet vetni más országok egészségügyével. Saját tapasztalataim alapján durván leegyszerűsítve így fest:


-Magyarország: Orvosképzés jó; Felszereltség / Infrastruktúra elavult;

-Nyugat-Európa: Orvosképzés országonként változó; Felszereltség / Infrastruktúra nagyon jó;

-USA: Orvosképzés jó; Felszereltség / Infrastruktúra hihetetlenül k.rva jó (sajnos volt szerencsém ott mentővel kórházba kerülni, össze se lehet hasonlítani); VISZONT k.rva drága

2020. nov. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egészségüggyel az a problémám, hogyha alkalmazottként dolgozol nagyon drága és az árához képest nem jó. Pl. Én havi 500 körül keresek bruttóban 345 nettó-t kapok és évi 436-t fizetek eü támogatást, hogy utána minden alkalommal kifizethessem a magánorvosnál az első konzultációt 16-25 ezer forintért, majd elmenjünk vizsgálatra (ahol szintén adok 10-15-t), majd még egy konzultáció 16-25 ezer forint. Mivel van egy autoimmun betegségem, ezért ezt évi 2x, plusz 1x nőgyógyász. A szemészet, amit említettél, az egyetlen, ahol nem szoktam fizetni, mert anélkül is kapok normális időpontot.


Majdnem évi 500 ezer forintot fizetek egy nőgyógyászati szűrésért és két rutin vérvételért, meg az éves szemvizsgálatért, miközben igazából nem vagyok beteg. Mások meg lengetik a 8000-10000 forintjukat, hogy befizették a hónapra, mivel én fizetem az ő részüket is...

2020. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
6: szerencsére a legtöbb orvos nem olyan, mint ahogy a válaszodba definiáltad. Vannak ilyenek persze, de a legtöbb szakmára is igaz ez a kijelentés. Akik például a koronavirus front vonalba dolgoznak, na azok pont nem ilyenek. Ha olyanok lennének, aminek leírtad őket, akkor hazamennének és tojnának az egészre. De nem. Inkább végkimerülésig próbáljak az emberek életét megmenteni. Minden tiszteletem nekik. Most kéne hála pénzt adni és nem 500 ezret, hanem 10 milliót vagy többet. Ahogy az ápolóknak és mentősöknek is.
2020. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!