Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért hazudik arról...

Orbán miért hazudik arról hogy a tömegesszürés "önkéntes" illetve hogy egyetemista orvostan hallgatók "önkéntesen" vesznek mintát?

Figyelt kérdés

Van tanár és egészségügyi dolgozó ismerösöm kötelezö innentöl minden héten teszteltetni összes náluk dolgozót aki nem vállalja kirúgják,"önkéntes".


Akik meg egészségügyi felsöoktatásban vannak meglettek fenyegetve ha nem jelentkeznek önként és nem lesz elég önkéntes az ország egyik végéböl a másikba rendelhetik öket,így az egész csoport "önkéntes" lett.



2020. nov. 21. 06:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
És erről Orbán tehet? Minden egyes kisfőnököt maga hívott fel, hogy cselekedjenek így? Egyébként meg drákói szigorral lehet csak megfékezni ezt a vírus. Ez egy ilyen rendkívüli helyzet, ahol nem csak jogaid, hanem kötelezettségeid is vannak.
2020. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Na persze 1es. Mert ha magyarországon sztálini szigor lesz az nem biztositja hogy külföldröl ne kapjuk vissza.
2020. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

#1: "És erről Orbán tehet?"

- Attól függ, mit értesz az alatt, hogy "erről". *Arról* nem Orbán tehet, hogy a kisfőnökök saját hatáskörben mit csinálnak, mit tesznek kötelezővé, mivel fenyegetnek, stb. *Arról* viszont Orbán tehet, ha a közvéleménynek azt hazudja, hogy valami önkéntes, miközben nem az. (Ő miniszterelnökként sokkal jobban rálát az országra, mint egy átlagos állampolgár, egészen biztosan pontosan tudja például, hogy a tesztelésben részt vevő orvostan hallgatók kiválasztását a négy orvosegyetem hogyan csinálja.) Tehát ha igaz, amit a kérdező ír (én ezeket nem tudom ellenőrizni, nekem nincs infóm), akkor Orbán arról nem tehet, hogy ezek így vannak, de arról tehet, hogy hazudozik róla.


"Ez egy ilyen rendkívüli helyzet, ahol nem csak jogaid, hanem kötelezettségeid is vannak."

- Teljesen egyetértek. De legyen átlátható, hogy mik ezek a kötelezettségek. Az biztosan nem oké, hogy valamiről fent meghirdetik, hogy önkéntes, alul megzsarolnak húszéves fiatalokat, majd fent bejelentik, hogy lám, mennyire összetartó ez a nemzet, mert önkéntesek hadával nyomtuk végig a tesztelést. (Még egyszer, lehet, hogy a kérdező téved, az is lehet, hogy amiről hallott, az elszigetelt eset, és nem ez a jellemző.)


Gyerekkoromból emlékszem egy Asterix, a gladiátor című képregényre, amit nagyon szerettem. Abban van egy olyan jelenet, hogy a római katonák menetelnek egy rajtaütéses akcióra, és közben az egyik katona morog az orra alá, hogy "Engem mindig önkéntesnek jelölnek a veszélyes vállalkozásokhoz. Ez nem igazság!" :)

2020. nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Na igen. Egy hete jelentették be, hogy mostantól kirendelik az egészségügyis hallgatókat tesztelni. Erre lett rengeteg önként jelentkező. Azért jelentkeztek, mert azt gondolják, így van némi ráhatásuk arra, hogy hova és mikor menjenek. Jobb most letudni, mint a vizsgaidőszak közepén.
2020. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemisták nem lettek megfenyegetve, önkténtes alapon lehetett jelentkezni és ezzel bizonyos szakmai gyakorlat elvégzését is megadta helyenként az egyetem. De van olyan orvosis (a többség) aki még soha nem volt szűrni.
2020. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

Egyetemista vagyok, nem lettem megfenyegetve. Megkérdezték, hogy megyek-e. Mondtam, megyek, de nem erőltettek semmit. Inkább most, mint decemberben, zh-héten vagy vizsgaidőszakban.

Arra is gondolni kell viszont, hogy pár hét múlva nem biztos, hogy önkéntes lesz mert elfogynak az önkéntesek (egy ember 2 hetet megy, hogy ne essen ki nagyon a tanulásból), másrészt egyre több eü dolgozó lesz beteg, több önkéntesre lesz szükség.

Amúgy orvosisoknak és a legtöbb egészségügyis hallgatónak szerintem kutyakötelességük menni, ha nem tartós betegek vagy nincs egyéb nyomós érvük.

2020. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,te hova és mire is jársz?

Miért is lenne kutyskötelessége menni tesztelni egy hallgatónak?

Mindjárt itt a vizsgaidőszak,az egyetem semmilyen kedvezményt nem ad,nem segít,a kommunikáció nulla. Lehet tartós beteg a családban,nem szeretne senki sem kockáztatni. És igen is KÖTELEZŐ. Nálunk meglettek azok szépen fenyítve(kirúgással),akik nemet mertek mondani.

2020. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelező de mégis az.Sajnos itt is azt kell írnom hogy nekem is azt mondta a titkár hogy erősen ajánlott elmennem,hát gyerekek között dolgozom.Na most még talán el is mennék de ezt a tesztet gondolom nem vérből veszik hanem orrból.Én mivel hetente előfordul nálam orrvérzés köszönöm de nem kérnék az orros tesztelésből de gondolom ez már nem választható.Továbbá a tesztelők sietnek hiába van megadva hogy 8-12-ig tesztelés van úgy húzták el a csíkot mint a huzat meg se várták azokat a kollégákat akik 11-12 között érnek be.Így legközelebb ha jönnek akkor 8-ra be kellene hogy érjek úgy hogy a műszakom 13-kor kezdődik és se cserélni nem tudok,se előbb elkezdeni nem tudom a munkát.Szóval nekem erősen ajánlották ami azt jelenti hogy ha nem megyek el akkor gondolom kirúgnak/kirúghatnak.De én ezek után úgy vagyok vele akkor le is út fel is út.


És ez csak az ,,önkéntes teszt,,

Gondolom az önkéntes oltással is ez lesz.

2020. nov. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

7#


"Miért is lenne kutyskötelessége menni tesztelni egy hallgatónak?


Azért, mert ha még a pályájukat meg sem kezdő leendő orvosok vagy eü dolgzók nem hajlandók segíteni, akkor mi lesz velük pár év után? Az eü az önfeláldozásról szól.


"Mindjárt itt a vizsgaidőszak,az egyetem semmilyen kedvezményt nem ad,nem segít,a kommunikáció nulla."


Nullának nem mondanám, kedvezmény igenis van, ami pedig segítségnek minősül. A vizsgaidőszak mindjárt itt, igen, épp ezért akinek van esze és hívták, az most megy, nem 2 múlva, amikor kezdődik a vizsgaidőszak.


"Lehet tartós beteg a családban, nem szeretne senki sem kockáztatni."



Én szó szerint azt írtam, hogy a "legtöbb egészségügyis hallgatónak szerintem kutyakötelességük menni, ha nem tartós betegek vagy nincs egyéb nyomós érvük". Ezen már átsiklott a tekinteted?

2020. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem,nem szól az eü az önfeláldozásról. El vagy tévedve. Segítségnyújtásról, gyógyításról, megelőzésről, mások támogatásáról szól. Ez nem egyenlő az önfeláldozással. Viszont az empátiáról szintén szól és te igazán gyakorolhatnád ezt a hallgatók felé. Megérthetnéd, elfogadnád, hogy vannak olyan hallgatók, akik ebben a helyzetben nem tudnak segíteni. Vagy éppen az a legnagyobb segítségük,hogy maradnak otthon a seggükön, vagy bevásárolnak a papának/mamának. Hidd el, hogy sokan mentek eddig is önkénteskedni. (Én is mentem máskor,de krónikus beteg vagyok)Nem tudom,hogy hol hiszed azt,hogy kutyakötelességük lenne menni.(más kérdés,hogy a narancs kormány miatt menni kell) Semelyik szakmában nincs ilyen. A tanárnak sem dolga az idióta kölyök nevelése, a bolti eladónak a részeg kiszolgálása, a taxisnak az agresszív ember fuvarozása. Hiába ez a munkája,ha az ő életüket hátrányosan érinti/veszélyezteti,akkor nemet lehet rá mondani.

Neked siklott át a szemed azon a mondatomon,hogy "Mi van akkor,ha tartós beteggel él együtt? " Van még egy pár nyomós indok, mikor a hallgató jogosan tudna nemet mondani. Nem látsz bele mások életébe, nincs jogod így beszélni másokról.

Hova jársz? Milyen karra?

Nálunk KÖTELEZŐ menni. Nem önkéntes. Mész vagy kirúgnak. Több turnus van,nincs választás. Akkor mész, amikor mondják. Szóval ha ez vizsgaidőszak eleje, akkor mehet a kukába a féléved, mert nincs több hét számodra a vizsgaidőszakban, nincsenek kedvezmények, stb.

2020. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!