Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Novák Katalin azt nyilatkozta,...

Novák Katalin azt nyilatkozta, hogy a meleg párok előtt bezárták azt a jogi kiskaput, hogy egyedülállóként örökbe fogadjanak, utána meg azt mondta, hogy egyedülálló is örökbe fogadhat, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Két interjúban azt nyilatkozta, hogy a házaspárok élveznek előnyt és, hogy nem ő fogja személyes, szubjektív vélemény alapján eldönteni, hogy ki fogadhat örökbe, hanem minden esetben szakértő. Utána egy harmadik interjúban azt mondta, hogy a melegek előtt bezárták ezt a kiskaput, de rögtön utána ugyanebben az interjúban megint elmondta, hogy egyedülálló is fogadhat örökbe. Nem tudom ezt követni.

2020. nov. 22. 20:49
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
De pont ez az, ami számomra nem világos.. A meleg párok eddig sem tehették meg, de a melegek egyedülállóként igen. Ha most egy meleg egyedülállóként akar örökbe fogadni, akkor van lehetősége? Ha igen, akkor milyen kiskapu bezárásról beszél Novák Katalin.
2020. nov. 23. 01:07
 12/29 anonim ***** válasza:
66%
Novák Katalin álláspontja az, hogy csak heteroszexuálisok fogadhassanak örökbe. Hogy ezt érvényesíteni tudja, be kell zárnia a melegpárok közt azt a lehetőséget, hogy az örökbefogadás érdekében a látszat kedvéért szétváljanak, és miután az egyik egyedülállóként gyerekhez jutott, ismét összejöjjenek és együtt neveljék a gyereket. Ez a kiskapu eddig fennállt. A megoldás az lett, hogy a hetero párokat előrébb veszik az örökbefogadsi sorrendben, az egyedülállóknak pedig jelentősen megnehezítik az örökbefogadást. Az egyedülálló heterokkal nincs bajuk, de csak így sikerült megoldaniuk, amit szerettek volna. Ebből az következik, hogy ha van olyan gyerek, akit egyik hetero pár sem fogadott örökbe, azt egy engedélyezési folyamattal egy hetero egyedülálló megkaphatja, ha ő viszont szeretné (valószínűleg fehér gyerek nekik nem vagy alig fog jutni). Gyaníthatóan azért kell az engedélyezési folyamat, mert a homoszexuális egyedülállókat kívánják kizárni, de ezt ebben a formában nem foglalhatják jogszabályba.
2020. nov. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Csak ha ez kiderül, hogy ezt csinálják az törvénybe ütköző dolog, mert erőteljesen diszkriminatív.

Vagy pl. egy meleg siman mondhatja magat heteronak, nem lehet leellenőrizni.

2020. nov. 23. 01:50
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor a valóság, mert olyan dolgokon vesztek össze, aminek még jogi háttere sincs.


Amikor örökbe akarsz fogadni, akkor két opció van, lehet párként örökbe fogadni és lehet egyénileg örökbe fogadni.

Magyarországon úgy néz ki a szabályozást, hogy a melegek csak egyedülállóként fogadhatnak örökbe. Lehetnek kapcsolatban, de jogilag egyedül felelnek a gyerekért. Ez azt is jelenti, hogy ha történik valami a gyámmal, ami miatt meghal, akkor a párja, akivel adott esetben már 8-10 éve nevelik a gyereket, azok intézetbe kerülnek.

Az örökbefogadás egyrészt, ezelőtt is nagyon hosszú volt, ami miatt így is sokat kellett várni (illletve új házaspár esetén az egyedülálló elé került, így már sokszor az eljárás végén is máshoz került a gyerek), főleg az egyedülállóknak, mivel még ha 10-szer annyit is keresett az egyedülálló, akkor is előbb kapta egy szegény család a gyereket. Másrészt, az ügyintéző dönthet belátása szerint. Vagyis ha olyan kedve van, akkor sem adja oda, ha minden oké.


Az új szabályozás annyiban változtat, hogy már nem csak megyénként keresnek örökbefogadó családokat, hanem országosan is. Vagyis ha egy egyedülálló egy pesti gyerek otthon esetén hátrányból indul, mint egy soproni pár.

Más szavakkal, az ország összes örökbefogadó párja már előnyt élvez a melegekkel szemben. Így annyivel hátrébb kerülnek, hogy egyáltalán nem esélyes, hogy örökbefogadjanak, de ez elmondható az egyedülállókra is.


Itt van egy cikk arról, hogy az új szabályozás előtt hogy is működött a rendszer. Vannak benne személyes történetek is.

[link]

2020. nov. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Mivel ez így nincs a törvényben, így nem is tud a dolog törvénybe ütközni. Ráadásul Alaptörvényt is módosítanak, azzal pedig az összes többi hazai jogszabálynak összhangban kell állnia. Végiggondolták ezt ők is, ne legyen kétséged!


A másik részében van igazságod, de szerintem épp emiatt van az, hogy az egyedülállók csak egyedi elbírálás után fogadhatnak örökbe. Ez is egy komoly szűrő.

2020. nov. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

#14.


"Más szavakkal, az ország összes örökbefogadó párja már előnyt élvez a melegekkel szemben. Így annyivel hátrébb kerülnek, hogy egyáltalán nem esélyes, hogy örökbefogadjanak, de ez elmondható az egyedülállókra is."


Köszi, gyakorlatilag ugyanezt leírtam én is.

2020. nov. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nincs törvénybe foglalva, de ha a hetero egyedulallok folyamatosan megkapják az engedélyt, a melegek meg nem, az nem törvényes magatartás.


Szexualis beallitottsagra vonatkozó kérdést az eljaras soran nem lehet feltenni... ez szinten nyiltan diszkriminativ lenne:)

2020. nov. 23. 02:10
 18/29 anonim ***** válasza:

- Ön hetero?

- Igen.

- Akkor minden rendben.


Ja, mert az egyébként is így zajlana, mi? Meg ahogy azt Móricka elképzeli. :)

2020. nov. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Novák Katalin egyébként azt nyilatkozta, hogy nem ő fog személyes vélemény alapján dönteni. Innentől megint erdekes a kerdes
2020. nov. 23. 02:31
 20/29 anonim ***** válasza:

"Köszi, gyakorlatilag ugyanezt leírtam én is."

Nem tekintem pontos válasznak, amikor ilyen megfogalamzást látok:

"színleg szétváltak"

Mivel itt, ahogy a linken is látható a személyes történetben, nem kell szétválni, maradhatnak párban, csak egyszerűen nem tudnak párként örökbe fogadni.

Illetve sehol nem láttam annak az említését, hogy miért lett nehezebb örökbe fogadni, ezért ezt is leírtam.

2020. nov. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!