Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Novák Katalin azt nyilatkozta,...

Novák Katalin azt nyilatkozta, hogy a meleg párok előtt bezárták azt a jogi kiskaput, hogy egyedülállóként örökbe fogadjanak, utána meg azt mondta, hogy egyedülálló is örökbe fogadhat, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Két interjúban azt nyilatkozta, hogy a házaspárok élveznek előnyt és, hogy nem ő fogja személyes, szubjektív vélemény alapján eldönteni, hogy ki fogadhat örökbe, hanem minden esetben szakértő. Utána egy harmadik interjúban azt mondta, hogy a melegek előtt bezárták ezt a kiskaput, de rögtön utána ugyanebben az interjúban megint elmondta, hogy egyedülálló is fogadhat örökbe. Nem tudom ezt követni.

2020. nov. 22. 20:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Fideszes, szóval valszeg hazudik.
2020. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg ő sem tudja konkrétan mit gondol.

Nem vagyok oda az LMBTQ politikáért, de remélem hamarosan a melegek párként is fogadhatnak majd örökbe gyereket.

2020. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem az is elég lenne, ha egyedülállóként fogadhatnék örökbe. Most ha nincs párom és eltitkolom, hogy meleg vagyok, akkor van esélyem, ha meg elmondom, hogy meleg vagyok, akkor ki vagyok zárva. Hát ez meg ütközik az egyenlő bánásmóddal... szóval elég érdekes ez a helyzet.
2020. nov. 22. 21:00
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább külföldinek adják most a gyereket, mint meleg párnak itthon. Nemrég hallottam róla egy riportot.
2020. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Abban az a slusszpoén, hogy a külföldi örökbefogadásnál nincsenek a házaspárok előnyben részesítve. Az viszi a gyereket, aki jelentkezik és a saját országa megadta az alkalmassági engedélyt (lehet egyedülálló, meleg, leszbikus, nem számít).
2020. nov. 22. 22:05
 6/29 anonim ***** válasza:
13%

Olvastam erről egy véleményt, anélkül, hogy állást foglalnék, idézem:


"Az élettársi kapcsolatban élő homoszexuálisok körében a törvény kijátszására fennállt az a lehetőség, hogy színleg szétváltak, és valamelyikük "egyedülállóként" örökbe fogadott egy gyereket, aztán újra "összejöttek". A rendelkezés ezt a kiskaput szerette volna bezárni. Sajnos ezzel minden egyedülálló rosszul jár, de jobb megoldás nincs, mert ha olyan jogszabály születik, ami kimondva a homoszexuálisok örökbefogadását tiltja, hisztizik az EU meg a jogvédők stb. Sajnos ilyen világot élünk, nem lehet őszintén beszélni."

2020. nov. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Na igen, de ezek a párok nem váltak szét, nyíltan elmondták, hogy élettársi kapcsolatban vannak és az örökbefogadási eljárás így is elindult és kaptak gyermeket. Nem váltak szét "színleg". Amúgy meg ha egy homoszexuális valóban egyedülállóként akar örökbe fogadni, akkor mi van? Kicsit érthetetlen ez az egész.
2020. nov. 23. 00:23
 8/29 anonim ***** válasza:

"Na igen, de ezek a párok nem váltak szét"


Mármint kik? Milyen párok?


"Amúgy meg ha egy homoszexuális valóban egyedülállóként akar örökbe fogadni, akkor mi van?"


Nekem nincs gondom vele, a jelenlegi szabályozás - ahogy én értelmezem - annyit mond, hogy a heteroszexuális párokat veszi előre a rangsorban. Mivel kb. az lehet a helyzet, hogy nincs annyi örökbefogadni kívánt gyerek, hogy a párokon túl az egyedülállónak is jusson, így utóbbiak csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem kapnak.

2020. nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

6# "Az élettársi kapcsolatban élő homoszexuálisok körében a törvény kijátszására fennállt az a lehetőség, hogy színleg szétváltak"


De ez nem így volt:)


"Mivel kb. az lehet a helyzet, hogy nincs annyi örökbefogadni kívánt gyerek, hogy a párokon túl az egyedülállónak is jusson, így utóbbiak csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem kapnak."


Az lehet, hogy több házaspár akar örökbefogadni, mint ahány örökbe fogadható gyermek van, csak a házaspároknak vannak olyan igényeik, amelyeknek sok gyerek nem felel meg (ne legyen 2-3 év feletti, ne legyen roma, ne legyen semmilyen betegsége). Ezeket a gyerekeket az egyedülállók örömmel fogadták örökbe, a melegeket is beleértve.

2020. nov. 23. 00:51
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

"De ez nem így volt:)"


Mármint mondod te. Más meg nem így látja.


"Ezeket a gyerekeket az egyedülállók örömmel fogadták örökbe, a melegeket is beleértve."


A melegpárok ezt még nem tehetik meg (személy szerint én remélem, hogy ez változni fog), de az egyedülállók részére ez továbbra sincs kizárva, mert az általad is említett gyerekekért a hetero párok között továbbra sem várható verseny.

2020. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!