Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kritikán aluli, lepusztított...

A kritikán aluli, lepusztított egészségügyről egy orvostanhallgató véleménye. Mit szóltok hozzá, hogy a fidesz így elhanyagolja az egészségügyet, miközben milliárdokat szór a közpénzből focistákra, stadionokra, vadászkiállításra, stb.?

Figyelt kérdés

Egy orvostanhallgató mindennapjai 2020 novemberében, hogy kicsit belelássunk, mennyire teljesít jól a magyar egészségügy:

"🚑 Az első napomon egy mentős mellé lettem beosztva, 51 címet kaptunk aznapra, melyek lefedték az egész megyét. Az első címre 7:30-kor érkeztünk meg - az utolsó címen 21:45-kor végeztünk.

Ami a helyzetet különösen nehézzé teszi, hogy a védőruhát nem lehet csak úgy levenni, hanem, ha le akarom venni magamról, akkor ahhoz vissza kell menni a kiindulási pontra, ott van a mentesítő zóna, ott levehetem, tudok fertőtleníteni, ehetek, ihatok, pisilhetek, majd mindenből kapok újat.

Viszont napközben 50-70 km távolságból ez nem igazán kivitelezhető, a partnerem is megmondta, hogy felejtsem ezt el, nem fogunk visszamenni.

Szóval lényegében választanom kellett, hogy hogyan veszélyeztetem az egészségemet:

Vagy nem foglalkozom 15 órán keresztül semmilyen szükségletemmel, vagy pedig vállalom, hogy csak úgy random leveszem, majd visszaveszem a ruhát (váltóruha a mentőben nincsen) kockáztatva ezzel az esetleges fertőződést (kétszer levettem végül, ami művészet volt, mivel egyszer használatos a ruha, így ha leveszed, szakad a ragasztás mentén).

🚙 Másnap szerencsénk volt, mert mindössze 17 címet kaptunk és ráadásul az összes városon belüli volt közülük.

Aznapra egy kis személyautót biztosítottokra számunkra. Tök jól haladtunk a címekkel, majd egyszer csak a lerobbantunk.

Néhány óra küzdés után kiderült, hogy az akkumulátor merült le. Egy órán belül kijött valaki és segített rajtunk, viszont onnantól kezdve nem állíthattuk le az autót, szóval a pácienseket le kellett hívnunk a kocsihoz és ott vettük le a mintákat.

Egyéb érdekességek:

✅ Első nap nem jutott nekünk hűtőtáska a mintáknak, ezért olyan mentőautót kaptunk, amiben nem volt hátul fűtés.

✅ A kocsikban nincs GPS, illetve a betegeket fel kell hívni, mielőtt megérkezünk hozzá, így ezeket saját telefonról kell intézni saját számlára.

✅ Volt, hogy jóval a kijárási tilalom megkezdődése után végeztünk, ezért visszafelé (mentőautóval, beöltözve) megállított minket a rendőrség, hogy igazoljuk magunkat.

✅ Az egész napi ellátmány 1 db szendvics és 1,5 l víz.

✅ Mindezért 5000 Ft-ot kapunk naponta, teljesen mindegy hány órát dolgozunk.

✅ Péntek óta vezényelhetőek vagyunk az országon belül bárhová, csupán 24 órával előtte kell minket értesíteniük, hogy hol várnak minket.

Az egyetemtől várnánk segítséget, mert jelenleg dolgozunk, mellette részt kell venni az online oktatásban és hamarosan itt a vizsgaidőszak..

Ugyanakkor semmi engedményt nem kapunk, folyamatosan arra hivatkoznak, hogy a képzés színvonalát fenn kell ilyen körülmények között is tartani, nem értéktelenedhet el a diplománk "

😡 Tényleg ez az a szuperül teljesítő egészségügy, ami egészen biztosan "talpon marad" a járványhelyzet ellenére, amiről Orbán beszélt?!


2020. nov. 25. 14:48
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
26%

Nem,ez az a szint,amit a fideszes bagázs megért. Amúgy nyugadtan írj privátot,ott elküldöm neked a papírjaimat. :)

Nem különösebben érdekel,hogy te három picike agysejttel mit gondolsz rólam. További jó életet kívánok a narancsföldön.

2020. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
45%

Nem érdekel mit gondolok rólad de azért privátban kuncsorogsz nekem és magyarázkodsz te bohóc :D :D :D


Nekem kellemetlen már ez a szánalmas, dedós viselkedésed.


NE ÍRJ TÖBB NYALIZÓS ÜZENETET!!!

Hello

2020. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
42%
Fölösleges ezen vitázni. Vagy elhiszitek,hogy orvostanhallgató vagy sem. Leírta a véleményét,ti meg rögtön neki támadtatok. Mit gondoltatok? Még is milyen jogon mentek így neki valakinek is?
2020. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy írtam neked te IQ bajnok.:D
2020. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg nem értem miért kötöttetek bele a hallgatóba,majd mentetek át személyeskedésbe. Még csodálkoztok,hogy innét mindenki megy el?
2020. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
26%

Uncsi a picsogás, ez a véleményem. Azért tartunk itt, mert mindenki csak fröcsög, meg fotel harcos. Azzal tudják ezeket a dolgokat megtenni, akik hagyják. De ha már mondjuk névvel, arccal, korrekten megfogalmazott véleménnyel, javaslatokkal kellene előállni, mindenki lapít. Attól, hogy valamit kiteszel Facebookra és megosztja 100k ember, meg alatta átkozzák ki a Fityeszesek belét, semmit nem fog érni. Az oktatással mizu amúgy, ha már itt tartunk? Meg még van egy pár terület ahol komoly gondok vannak.

Elég gáz az is, hogy mindenki csak a saját problémájával foglalkozik. Ha a pedagógusokért és a botrányos oktatási rendszer kellene felszólalni, nyilván csak a pedagógusokat és egy szűk érintett, érdekelt kört fog érdekelni. Sőt még neki áll egynémelyik bolondja fröcsögni, hogy a pedagógusok munkája még ugyan könnyű, mindig ugyanazt az anyagot leadni, korrepetálást is tarthatnak plusz pénzért, vagy épp ha az oktatási rendszert veszik elő akkor gyakori az "én is kijártam az iskolát, na bezzeg az én időmben..." mantrázása.

Azért az is elég vicces hogy fizeted a tb-t, de ha nem akarsz megdögleni, vagy még idén időpontot szeretnél kapni, állami rendelőről álmodni se merj. Ha majd süllyeszted a zsebbe a borítékot akkor emberszámba vesznek. Ilyen alapon köszi, ne is legyen tb, úgy is fizetnem kell, ha valami bajom van.

Van itt bőven probléma, ami már évek óta van, ez meg egy rendkívüli járványhelyzet. De ha már vírus... másnak már munkája sincs, de van 4 gyereke, na és nekik lehet még egy szendvics se jut naponta. Vagy valakinek tavaly még 40 milliós vállalkozása volt, idén meg a Roni pékségben áru feltöltő.

Megtehetik velünk, mert akik kihasználják a b*lf*szságunkat, a yachton olvassák a Facebookos sirató posztjainkat.

2020. dec. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
33%
Ja és persze magasról szarnak ránk, arra hogy csináljuk a sok posztot, meg videót a személyes sérelmeinkről, amíg nem állunk a sarkunkra és nem szolgáljuk ki őket többet.
2020. dec. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!