Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha trendszerűen legalább...

Ha trendszerűen legalább 10-14 napos enyhülés kell a járványügyi adatokban az enyhítéshez nyitáshoz, akkor a karácsonyi enyhítésről már most lecsúsztak?

Figyelt kérdés

Mit mondott Kásler, Müller, Szlávik? Hogy a karácsonyi lazítás-nyitás előfeltétele, hogy a járványügyi adatokban trendszerű, legalább 10-14 napos érdemi esés legyen.


Az kevés hogy egy-két napra a fertőzöttek száma kicsit visszaesik. Ha a visszaesés 10-14 napig folyamatos és érdemi (és nem pár százalékos, hanem min 30!!) akkor lehet beszélni enyhítésről feloldásról.


Na most a mutatók emelkednek, a halottak száma aztán magáért beszél. Minden nap csúcsok dőlnek.

Hát ha 14 napos esés kell a nyitáshoz, akkor másmost tudható hogy karácsonykor (előtte..) semmiféle nyitás lazítás nem lehetséges-sőt még a szigorítás kéne inkább felmerüljön!


mert az ember elővesz egy naptárat és látja hogy idő az már nincs... mert még a lazítást is elő kell készíteni az önmagában is napokba kerül + kell előtte egy 14 napos időszak-mikor? Idő már erre nincs.


AKKOR A KÚRMÁNY MIÉRT POFÁZIK ENYHÍTÉSRŐL?


2020. dec. 2. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]



Speciális szabályok jönnek, a jelen lévő korlátozások közül pedig a 8 ór@tól való korlátozások feloldása várható.


Valószínűleg tehát a jelenlegi korlátozások meg lesznek hosszabbítva, a kijárási tilalom kivételével valamint az erre az időre vonatkozó szabályok átvariálásával.


Január másodikán ugyanígy folytatjuk ahogy most vagyunk. Utána pedig majd az aktuális járvány helyzet dönt.

2020. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1: Nagyon remélem, hogy nem másodikától, hanem legkorábban ötödikétől.
2020. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Remelhetoleg el lesz torolve mind.
2020. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csehorszagbol irok. Sracok annyit mondhatok, hogy itt egy 3 hettel Magyatorszag elott jarunk. Elobb kezdodott a lock down, de joval tobb eset is volt. Magyarorszagon kozel se olyan veszes a hyzzeg, mint ami a cseheknel volt, ugyanakkor nem is tesztelnek annyira
2020. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Remelhetoleg el lesz torolve mind."


helyette semmi se lesz eltörölve sőt még tán szigorítás is lehet

2020. dec. 5. 06:50
 6/10 anonim ***** válasza:
5: Mindenhonnan azt hallani, hogy az ünnepekre átmenetileg enyhítenek valamit. Balu, még jó hogy nem te hozod a döntéseket. Ha rajtad múlna, örök kijárási tilalom lenne, mindenki csak dolgozni, meg vásárolni mozdulhatna ki.
2020. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ünnepekre szerintem mindent elfognak törölni a maszkviselésen kívül szóval valószínűleg nem fognak hosszabbítani a korlátozásokon.


Kapunk +1 szabad hetet. Igaz, az még nem ünnep hanem munkanap tehát lesz iskola is de legalább a tanárok is be tudják hajtani a diákokon amit számonkértek távoktatás alatt és nem lesz úgymond kamu fél évi jegyük hanem a valódi tudásukat tükrözi majd.

Én pedagógus vagyok középiskolába, számítok rá, hogy visszamegyünk utolsó héten, témazáró feladatlapot én már elkezdtem szerkeszteni, a mostanság kapott jegyeket pedig nem fogom beszámítani csak ha valakinek hiányzás miatt kevés jegye lesz akkor megmarad kiegészítő jegynek.

2020. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Azt nem hiszem, hogy a vendéglátóipari egységeket kinyitnák. Avval, hogy egy hétre újranyitnak, majd megint bezárnak, egyfelől nagyobb káruk keletkezne, mintha februárig stabilan zárva tartanának.
2020. dec. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Ünnepekre szerintem mindent elfognak törölni a maszkviselésen kívül szóval valószínűleg nem fognak hosszabbítani a korlátozásokon."


Ennek a valószínűsége nettó 0.


És te úgy vagy pedagógus, ahogy a kutyám.

2020. dec. 5. 17:25
 10/10 A kérdező kommentje:

", hogy az ünnepekre átmenetileg enyhítenek valamit."


igen, a kijárási nem 8tól hanem 10től kezdődik


kb ennyi

2020. dec. 5. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!