Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új ellenség a külföldi...

Az új ellenség a külföldi kiskereskedelmi láncok lesznek Soros Brüsszel után?

Figyelt kérdés

[link]


A kormány láthatóan szeretné kiszorítani de legalábbis visszaszorítani az Aldi, Lidl és más külföldi kisker multikat.


Nyílvám a CBA, Coop és társaik kerülnének előtérbe.


Személy szerint én nem örülnék ha CBA-ban kéne vásárolnom, nem elég hogy sokkal rosszabb minőségű termékeik vannak de még drágábbak is. Utóbbi teljesen érthetetlen számomra hiszen elvileg magyar termelőktől rendelik be a termékeik túlnyomó részét. Ezzel szemben pl egy Lidl sok terméket külföldről hozat, így őket szállítmányozási költség is terheli. Ráadásul a kiskereskedelmi különadó miatt elvileg többet kéne rátenni egy-egy termék alap árára. A valóságban azonban szignifikánsabban jobb minőségű és olcsóbb egy Lidl mint egy CBA.


Ti mit szóltok? Egyetértetek a kormánnyal hogy ki kell nyírni a külföldi láncokat és a helyükbe mindenhol CBA-t és Coopot kell nyitni? Ti hol szoktatok vásárolni és milyen tapasztalataitok vannak?



2020. dec. 6. 16:51
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor remélem, felmérték már, hogy rohadjanak meg, ha kitiltják a normális élelmiszerüzleteinket!
2020. dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2020. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

a szép kártya miatt kényszerültem be coop ba,mert csak ott fogadják el ezt a fo st.

10km ert kellett autózni érte.

ha összevetjük a többivel,akkor drágább és alacsonyabb a kínálata a többihez képest.

pl egy spárban 500ft 200g bacon,a cba ban 700.

és kb ez az arány jellemző minden termékre.

meg ilyenek,hogy nincsen sajt egy közértben vagy sajttal töltött pulykamell,vagy bármilyen hasonló fagyasztott "hús"cucc,ez is fura volt.

2020. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
36%
Nem. A kkv-k az ellenségek, őket eddig is igyekezett minden eszközzel megfojtani a kormány, most pedig parancsba kapták, hogy pár éven belül nem lehet magyar tulajdonban egyetlen vállalkozás sem.
2020. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
Undorító egy banda. Nem véletlenül menne mindhárom gyerekem külföldre. 😢 Ez már mindennek az alja, ami itt zajlik.
2020. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez megvalósul, akkor gáz. De már maga az elgondolás is gáz.
2020. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 nemaRendőrség ***** válasza:
15%
Hát amilyen gusztustalan szutyok dolgokat árulnak az aldiban meg a lidlben nem is baj
2020. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó csak gondolom Coop-ban vásárol meg CBA-ban :D A többi ember meg ott ahol jó áron tudja megvenni amit szeretne és van választék.
2020. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Már éhen halt volna a család, ha csak a magyar üzletek lennének. Soha nincs semmi, amit venni akarok. És a saját márkás termékeik olyan rosszak, mint a bűn. Tele vannak adalékokkal, és az ízük egy kínzással ér fel. Volt már, hogy ki kellett dobni CBA termékeket, mert senki nem akarta őket megenni.
2020. dec. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 nemaRendőrség ***** válasza:
21%

Nem cba-ban vagy coob-ban vásárolok, bár van hogy betérek, mert az van legközelebb.


Lehet hogy csak hozzánk hozza az aldi meg lidl a selejtet, de konkrétan szemetet árulnak.

Képzeld el hogy veszel egy lepedőt, hazaviszed, kimosod, felraknád az ágyra, de nem tudod. 160*200*140*180as. Nem értem hogy sikerült. Az eladónak teljesen természetes volt hogy ilyen selejt, simán visszaadta a pénzt.

Majd veszel egy sportnapszemüveget. Azoknak az a lényege, hogy védik az ember szemét a szél ellen is. Ha nem is légmentesen lezárja, de nem engedi hogy beleörvényeljen.

Na az aldis konkrétan lyukas volt elől, úgy begyulladt egy hétig a szemem hogy feljelentésen gondolkodtam.

Jóhiszeműen veszel egy törölközőt, azt azért csak nem lehet elrontani. Még ha rosszak a méretei is jó valamire.

Nem volt. Konkrétan nem törölt. Ott álltam az edzőterem öltözőjében 10 percig egyszál ádámkosztűmben még meg nem száradt. Egyből mentem a lidl felé hogy vegyék vissza azt a retket. Megkérdezte a pénztáros hogy ennek mi lehet a baja. Annyit mondtam hogy nem jó semmire, nem szárít, nem töröl. Sóhajtott, hogy ez sem, majd visszavette.


Még ezer meg egy ilyet tudok mesélni, de készülnöm kell munkába.

2020. dec. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!