Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új ellenség a külföldi...

Az új ellenség a külföldi kiskereskedelmi láncok lesznek Soros Brüsszel után?

Figyelt kérdés

[link]


A kormány láthatóan szeretné kiszorítani de legalábbis visszaszorítani az Aldi, Lidl és más külföldi kisker multikat.


Nyílvám a CBA, Coop és társaik kerülnének előtérbe.


Személy szerint én nem örülnék ha CBA-ban kéne vásárolnom, nem elég hogy sokkal rosszabb minőségű termékeik vannak de még drágábbak is. Utóbbi teljesen érthetetlen számomra hiszen elvileg magyar termelőktől rendelik be a termékeik túlnyomó részét. Ezzel szemben pl egy Lidl sok terméket külföldről hozat, így őket szállítmányozási költség is terheli. Ráadásul a kiskereskedelmi különadó miatt elvileg többet kéne rátenni egy-egy termék alap árára. A valóságban azonban szignifikánsabban jobb minőségű és olcsóbb egy Lidl mint egy CBA.


Ti mit szóltok? Egyetértetek a kormánnyal hogy ki kell nyírni a külföldi láncokat és a helyükbe mindenhol CBA-t és Coopot kell nyitni? Ti hol szoktatok vásárolni és milyen tapasztalataitok vannak?



2020. dec. 6. 16:51
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, rólad így konkrétan sok minden eszembe jutott most, csak az nem, hogy igazad lenne :D


Ahelyett, hogy örülnél, hogy az Aldi / Lidle konkrétan SZÓ NÉLKÜL bármit visszavesz - ellentétben a tróger magyar üzletekkel, ahova ha visszaviszel valamit akkor csak maximum kiröhögnek, de vissza nem vesznek semmit akkor sem ha az tényleg hibás.

A sportnapszemüveg nem így működik, ahogy te elképzeled, továbbá amikor egy komoly sportszemüveg 30-40e forintnál kezdődik akkor kicsit méltatlan egy pár 1000 forintos Aldisat szapulni, mer ta kicsi szemecskédhez befújt a szél...

Törölközőre meg rá van írva milyen anyag - mert meglepő módon vannak pamut törölközők, amik arra valók, hogy szívják a vizet és vannak pl. műszálas törölközők, amik pl. arra praktikusak, hogy a teremben letakard vele a padot vagy kilépőnek... Gondolom meg sem nézted és nem 100% pamutot vettél.


Amúgy pont az Aldi / Lidl az, ahol kifejezetten jó minőségű termékek vannak mind élelmiszer mind non-food területen. Nyilván a fúrójuk nem egy makita, a sportszemüveg nem Uvex és a törölköző nem kashmir, viszont ár-érték arányban kiválóak.

2020. dec. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Egyetértek az előzővel. Még annyit hozzátennék hogy a lepedő méretét előzetesen kell megnézni hogy mekkorára volna szükség. Arról mi nem tehetünk hogy nem nézted meg.


Ez vagy valami troll komment vagy nagyon buta az írója.

2020. dec. 7. 08:53
 23/43 nemaRendőrség ***** válasza:
16%

Ja jogos, én hibám hogy nem tudta amit rá volt írva.


Meg haverom is rosszul használta a parkside kompressort ami felrobbant és vitte magával a fészer falát.


Ok hogy 10x drágább egy normális sportszemüveg, de a gagyibtól max azt várom hogy rosszabb legyen az anyaga, ne tudjon annyit stb. Nem azt hogy maga az elképzelés is hibás legyen...



A kajáik pedig végtelenül gagyi minőségűek, nem nagyon van olyan élelmiszerük amitől ne lennék rosszul.

Igazából belegondolva az összes ismerősöm aki ott vásárol valami ételallergiával rendelkezik. És hamarabb vásároltak ott mint bajuk lett

2020. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
82%
Mindjárt kitalálod, hogy az aldi vezérkara személyesen az életedre tör? Úr isten ember, olvasod egyáltalán mit írsz?
2020. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

Az lenne a tisztességes verseny a külföldi cégek ellen, ha a magyarok jobbat gyártanának, hasonlóan kedvező áron, és megfizetnék a dolgozóikat! És nem az, hogy ha a másik jobb, akkor kitiltjuk. Ha elmegy a konkurencia, ismét szocializmus lesz, kicsi és szar választék. Bármilyen mocskot eladhatnak majd nekünk bármilyen áron.

Semmi kétség, Orbán maga Kádár reinkarnációja, a legnagyobb komcsi.

2020. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 nemaRendőrség ***** válasza:
20%

Te meg ki ne találd már hogy egy multi főnök a pénzen kívül törődik valamivel.

Követi a pepco politikáját.

Szart gyártunk olcsón és reméljük hogy nem hozzák vissza.

Csak még a pepco koreai divatot másolja egy 2 év késéssel 31%os selejt rátával, addig az aldi a német selejtet hozza be nekünk, amit kint nem tudnak eladni

2020. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
75%
26: Szerintem 2020-ban döntse el mindenki, hol akar vásárolni! Elég volt a kommunizmusból! Én a szabad választást preferálom. Kell piaci verseny a gazdaságban.
2020. dec. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 nemaRendőrség ***** válasza:
20%

Igen igen, pazar taktika a gyarmatosítás.

Bejön, áron alul adja a cuccát, kipusztul a helyi konkurencia majd hirtelen duplázza az árát.

A vége az lesz hogy drágán vásárolsz szart, nem jobb ha már magyar ember kapja belőle a pénzt amit itthon elkölt mint valami német

2020. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

nemaRendőrség: Selejt? Szerintem te tévedésben vagy. Egyébként a CBA termékei mik ha az Aldi selejt? Romlott hús, penészes kenyér, adalékanyagokkal teletömött élelmiszerek, nekem ilyen tapasztalataim vannak a CBA-ban. Nem mondom, vannak jó CBA-k voltam már jó CBA-ban de ritka mint a fehér holló.


Szerintem iszonyú elfogult vagy mert itt a többséggel ellentétben teljesen abszurd történeteket mesélsz el. Felrobbanó kompresszor ami majdnem megölte a barátodat, lyukas napszemüveg, minden ételüktől szabályosan a rosszul vagy. Hagyjuk már! :D Vedd már észre magadat kicsit!

2020. dec. 7. 10:56
 30/43 anonim ***** válasza:
92%

28: ez még nem történt meg a külföldi cégeknél. Rég óta olcsóbbak és jobbak a termékek, mégis több fizetés jut a dolgozóknak! Inkább követni kéne ezt a példát.

A CBA, Reál, stb. amióta létezik, sz@ar, és még jó drága is. Még soha nem tudtam egyszerre mindent megvenni ott egy hétvégi ebédhez, mert soha nincs választék, vagy csak mindenből a legrosszabb fajta van drágán. Ott már megtörtént, hogy dupla áron vackot vásárolsz. Inkább erről kéne beszélni.

2020. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!