Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új ellenség a külföldi...

Az új ellenség a külföldi kiskereskedelmi láncok lesznek Soros Brüsszel után?

Figyelt kérdés

[link]


A kormány láthatóan szeretné kiszorítani de legalábbis visszaszorítani az Aldi, Lidl és más külföldi kisker multikat.


Nyílvám a CBA, Coop és társaik kerülnének előtérbe.


Személy szerint én nem örülnék ha CBA-ban kéne vásárolnom, nem elég hogy sokkal rosszabb minőségű termékeik vannak de még drágábbak is. Utóbbi teljesen érthetetlen számomra hiszen elvileg magyar termelőktől rendelik be a termékeik túlnyomó részét. Ezzel szemben pl egy Lidl sok terméket külföldről hozat, így őket szállítmányozási költség is terheli. Ráadásul a kiskereskedelmi különadó miatt elvileg többet kéne rátenni egy-egy termék alap árára. A valóságban azonban szignifikánsabban jobb minőségű és olcsóbb egy Lidl mint egy CBA.


Ti mit szóltok? Egyetértetek a kormánnyal hogy ki kell nyírni a külföldi láncokat és a helyükbe mindenhol CBA-t és Coopot kell nyitni? Ti hol szoktatok vásárolni és milyen tapasztalataitok vannak?



2020. dec. 6. 16:51
1 2 3 4 5
 31/43 nemaRendőrség ***** válasza:
13%
Bocsánat nagyságos úr, hogy buborékba él, és betekintést nyert a nagyvilágba.
2020. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
83%
Eletemben nem vasarolok cba-ban, pennyben, mert hanyadek amit ott eladnak. Az emberek, kiszolgo szemelyzet meg kifejezetten alulmuvelt, a tarsadalom legalja. Tisztelet a kivetelnek
2020. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 nemaRendőrség ***** válasza:
18%

Lel.

Munkahelyen pont ma szóbajött. Egyuk kolléga vett egy parkside fúrót. Ráment a falra, nemhogy a lidlis fúrófej eltört, de maga a fúró is. Vitte magával a hűtőt ajtaját is ami mellette volt. Szerencséjére neki nem esett baja, a hűtő is működőképes maradt, csak csúnya

2020. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
9%
Meg kell fontolni ezt a lépést alaposan ,előny-hátrány ,az tény sok országban szinte csak hazai kereskedelmi láncok vannak.
2020. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
87%
NER-es szarokat akarja jogosulatlan versenyelőnybe hozni, mert minőségben meg árban nem versenyképes a coop, a Cba, a prima.
2020. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
96%
Jaja 34-es, például Észak-Koreában.
2020. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
77%
Meg a Szovjetúnióban is milyen jól működött ez a rendszer ;) Csak úgy roskadozott a jó minőségű, széles választékú áru a boltok polcain.
2020. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 MolotovPunk ***** válasza:
85%
Coop-ban kb 10 éve jártam,hát nem voltam elájulva tőle,drága volt kicsit az is...A CBA-t sosem bírtam,drága és minőségben sem túl jó.A Penny viszont minőségben sokat fejlődött az elmúlt években,nagyobb lett a választékuk is.A Lidl és Aldi jó árban és minőségben is a Spar elmegy.Ha a CBA és coop kerülne előtérbe,akkor se hiszem,hogy ott vásárolnék.
2020. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

én vok a szép kártyás.

szóval novemberben mint írtam,700ft volt 200g bacon a coop ban.

tegnap ugyanaz már 890ft lett volna,de otthagytam ennyiért.


a spárban meg 2 éve 500ft.


am alapból szemétség,hogy a coop al van szerződésben ez a genya szép kártya.

ha bevásárolok 10e ért,akk kapásból bukok minimum 3 ezret a spárhoz képest.

2020. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

39


Lehet, hogy olcsóbb egy húsos szalonna -csak mert "bacon"nek hívják-, de könnyen lehet, hogy ízére nézve még olcsóbb is, amiért többet fizet az ember.


Érdemes nézni azt a műsort, amelyikben két ürge sorba kóstolgatja a mindenféle ételeket, és véleményezik, hogy melyik milyen. Arról ugyan nem beszélnek, hogy melyik boltban vették, és nagyon nem tetszik, hogy csodáskodnak pl. a finom sonkán, amikor kiderül, hogy magyar volt, pedig tiszta olasz ízt érzett rajta az olasz ürge.


Szóval, csak azt akartam mondani, hogy az ÁR nem a legjellemzőbb tulajdonsága a terméknek. Van, hogy az árban drágább pl. tojás ÉRTÉKBEN jobb vásárlás, mert nagyobb-súlyosabb vagy tényleg sárga a sárgája.

2020. dec. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!