Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy Orbán...

Mit szóltok hozzá, hogy Orbán meg akarja vétózni az EU 1500 milliárdos vissza nem térítendő támogatását (MFF+Next Generation)? Ez hatalmas, értelmetlen pénzkiesés lenne az ország számára.

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem Orbánt. Utánaolvastam az EU honlapján és más oldalakon, és bizony vissza nem térítendő majdnem 1500 milliárdos támogatásról van szó.


Most megőrült, és azért vétóz, vagy ez valami bosszúhadjárat az ország ellen, mert bukást vízionál?



2020. dec. 7. 17:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
61%
30-as, a fékek és egyensúlyok rendszere a demokrácia alapja. Azé a demokráciáé, amiért például 1956-ban sok-sok magyar ember adta az életét. Elszégyellheted magad.
2020. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
79%

31: ez a tragikus, hogy a fidesz hívek nem értik meg, hogy a jogállam őket is védi, a kisembert, hogy ne tehessen meg bármit velük a hatalom.


Pl. ha a csendes kis kertecskéje mellé egy fideszes haver szállodát akar építeni, és a tiltakozást megelőzendő nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánítják, akkor esélye sincs fellépni ellene


Aki a jogállam ellen szól, az a saját jogfosztásának tapsikol.

2020. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
76%
32, ez túl elvont szint nekik. Nem értik. Egyet értenek: krumpli.
2020. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
#32 Az a szánalmas, hogy ilyen hülyeségeket beszélsz, miközben ezt azoktól vetted akik szó szerint belelövettek a saját állampolgáraikba, akiknél rögtön ítélő bírósággal büntettek meg bizonyíték nélkül szimplán rendőri bemondásra fiatalokat 2006-ban. Szánalmas, hogy elhiszed ezt a mantrát, miközben tapsikolsz az uniós bürokratáknak amint zsarolással, fenyegetéssel éppen azt akarják elérni, hogy NE a jogállamiság szerint, NE a meglevő szerződés szabályai alapján hozzanak az unióban döntéseket, hanem semmibe véve a tagországok szuverenitását olyat akarjanak kikényszeríteni, amihez semmi közük.
2020. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
61%

34: én ezt konkrétan nem a mostani EU-s ügyre írtam, az más téma, hanem csak erre: "Nem épített le semmit a fidesz. Ez a fékekésegyensúlyok baromság"


A fékek és egyensúlyok azért kellenek, amit leírtam, hogy a kisember ne legyen kiszolgáltatva a hatalomnak. Aki azt mondja erre, hogy baromság, nem érti a lényeget, hogy ez éppen őt is védi a mindenkori hatalomtól.

2020. dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%

#35 Tudod ezért nem érdemes egy mondat olvasását és értelmezését az első 2 szónál abbahagyni, mert akkor ilyen butaság lesz belőle.

Nem volt véletlen hogy ezt írtam le"Ez a fékekésegyensúlyok baromság éppen olyan, mint a jogállamiság mantra meg az állandó oktatásegészségügyezés volt előtte."

Ahogy nem véletlenül vannak egybe írva, hanem mert ezek is csak értelem nélkül hangoztatott mantrák.

A fékek és egyensúlyok itt vannak, nem sérültek, nem lettek leépítve és a fontosságuk sem csökkent - nem is nőtt az elmúlt években. Jogállam vagyunk. Sokkal inkább, mint a most jogállamozó balliberálisok kormányzása idejében. Akkor az eu bürokratáinak, a most jogállamiságozó pártok képviselőinek annyi telt csak a 2006-os rendőrattak áldozatait látva, hogy ez Magyarország belügye és belpolitikai kérdésekben nem akarnak állást foglalni.

Ezektől nem fogadható el semmiféle kioktatás. Előbb vonják felelősségre a szlovákokat amiért megvonták az állampolgárságot a saját polgáraiktól. Előbb legyen számon kérve jogállamiság tekintetében Franciaország amiatt ahogyan a sárgamellényes tüntetőkkel bántak. Legyen megvizsgálva a fékek és egyensúlyok rendszere a németeknél, ahol konkrétan kimegy a hatóság lakásra ha a facebook-on nem tetsző posztot jelentet meg valaki, stb. stb.

Pontosan az fogja kiszolgáltatni az embereket egyféle ideológia képviselőinek ha a kezükbe adsz egy ilyen eszközt, amivel zsarolni lehet a tagországokat.

2020. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!