Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eljön még az a idő amikor nem...

Eljön még az a idő amikor nem lesz kötelező a maszk viselés sehol? Megszűnnek valamikor még a korlátozások?

Figyelt kérdés

Elképzeltem magam pl 2022-23-ba vagy 2025-ben hogy bemegyek egy boltba vagy bemegyek egy kórházba postára vagy felszállok egy villamosra vonatra és vajon az embereken lesznek-e akkor maszkok?


Vajon addigra eltörölnek minden korlátozást?


Vagy már soha nem lesz olyan az élet mint 2020 előtt volt?


Azt ígérte a kormány hogy a végleges megoldást a vakcina fogja elhozni , tehát ha behozzák a vakcinát és beoltanak embereket akkor utána 2021-ben már megszűnik minden korlátozás megszűnik a koronavírus gov oldal nem lesz már minden nap a hírekben hogy így a koronavírus úgy a koronavírus?


Utána már nem érdekli a kormányt hogy hányan halnak meg?


Vagy ez a koronavírus az idők végezetéig itt marad?

örökre itt marad az emberiségen?

Vagy legalábbis nagyon sokáig 10-20 évig is lesznek maszk viselési korlátozások?


a maszk viselés az megmarad még akkor is ha beoltanak mindenkit?


maximum a korlátozó intézkedéseket szűntetik meg de a maszk viselés kézfertőtlenités megmarad?


Még akkor is megmarad a maszk viselés ha nem lesz kötelező?


Mert az emberek már tartanak nem csak a koronavírustól de más betegségektől is ezért elképzelhető hogy akkor is sokan fognak viselni maszkot ha nem lesz kötelező?


Mi lesz 3-4-5 év múlva?


ugyanúgy a koronavírus is megy a süllyesztőbe mint a migrációs válság?


bár még mindig vannak migránsok de már nem hajtja állandóan a tv meg a média úgymint 5-6 éve.



2020. dec. 11. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, idővel nem lesznek majd korlátozások, ha véget ér a járvány.
2020. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
igen idővel meg fognak
2020. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Globális klima válság is van de az se szerepel annyit csakugy mint migránsok
2020. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Előbb utóbb mindenki rá fog unni. Egy idő után tojni fognak

magasról a maszkokra.

Ha pedig mégsem akkor az emberek leváltják az adott kormányt és olyanokat választanak a helyükre akik beszüntetik a korlátozásokat.

Ha az adott ország a végletekig ragaszkodik a korlátozásokhoz akkor a többség egyszerűen emigrál.

2020. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Új-Zélandon is tombolt ez vírus és drákói intézkedésekkel mára már megszűnt.

Rokonoktól tudom, akiknek a gyereke családostól ott él évek óta.

Tehát: ha a nép fegyelmezetten betartja azt a rendelkezést, ami megakadályozza a terjedését, akkor itt is megszűnik, de teljesen aligha lesz vége, mert mindig marad 1-2 hordozója, akárcsak az influenzának. Ha nem nálunk, akkor külföldön. Attól is függ, lesz-e olyan, aki nem oltatja be magát, tehát nem lesz védve, marad potenciális vírushordozónak. Szerintem ugyanez áll fenn Új-Zélandon is, tehát ott is idővel kiújul(-hat).

2020. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ugyanmár 60 millió fertőzött van a világon ,100%-ig elsöpörni a földfelszínéről nem tudják ezt a vírust.


A pestisjárványt elsöpörték a földfelszínéről de a koronavírus más olyan mint az influenza hiába van védőoltás az max fél évig véd.


és ez a vírus még sok száz év múlva is itt marad.

2020. dec. 11. 11:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

honnan tudod, hogy ez a mostani vírus 100 év múlva is itt lesz? Fentebb ennyire határozottan én sem állítottam, csak sejtem magam is, habár remélem, hogy ez a válaszod nem nekem szólt, tehát ne vedd magadra, amit most írtam.

2020. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagdalkozni, hanem gondolkodni érdemes.

1. A kormány nem ígért semmit, csak próbált jósolni (fölöslegesen). Eszerint egy csomóan alapvető mondatokat nem értenek meg.

2. A vakcinával egy idő után elérhető, hogy a vírus kontrollálható. Ez azt jelenti, hogy jellemzően nem kell védekezés és korlátozás, a szakmai szervezetek azonban figyelik és mérik a helyzetet (pont úgy, mint az influenzaesetén évtizedek óta).

3. A vírus nem tűnik el (ahogy számos más élőlény se attól, hogy éppen nem észlelhető). Ezért időről időre egyes helyeken meg fog jelenni. Ott majd észlelik és eldöntik a védekezés mértékét és módját. Akkor lesznek intézkedések, a közbülső időben meg minden normális lesz.

4. Számos fertőzés van, ami hol előjön, hol nem. Csak példaként, Magyarországon több, mint 100 éven át a tüdőbaj népbetegségnek számított. Sok év alatt kölönféle korlátozásokkal, oltással és egyéb védelmekkel körülbelül az 11960-as évekre elérték, hogy megszűnjön. Ez azt jelenti, éveken át egyetlen eset sem volt. Néhány éve ismét megjelent. Nem járvány, de erősen nő a fertőzésszám, mert romlott az egészségügy, sok ember gazdasági helyzete és nőtt a kosz.

2020. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem merem leírni amit gondolok, mert elvisz a TEK
2020. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Azt vegyétek mérvadónak, amit a #8 írt! Igaza van.
2020. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!