Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Ferenc jelenléte...

Szerintetek Ferenc jelenléte a DK élén mennyire fogja rontani az ellenzéki összefogás esélyeit? Egyáltalán mik az esélyeik? A civil átlagszavazók mennyire bírják Ferencet?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 08:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Aki változtat a felfogásán az menjen át egy másik pártba.
2020. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de az ellenzéki összefogásra szavazók többsége nem rájuk szavaz, hanem a FIDESZ ellen, és ez a Fidesz ellenesség egyre erősebb.

Ugyanakkor ez az ellenzék alkalmatlan a kormányzásra, amivel a szavazók jelentős része nem akar foglalkozni, ne a FIDESZ legyen, annyi a célja...

Az idő sok mindent elhomályosít, sokszor olvasom, hogy Gyurcsány idejében sokkal jobb volt, és a gazdasági világválság miatt mondott le... hát nem.

Mire a válság kitört Gyurcsány már mindenkivel hadban állt, még a saját pártjával is.

Rendszeresek voltak az utcai tüntetések, demonstrációk ellene, az Alkotmánybíróság semmisített meg elfogadott törvényeket, ügydöntő népszavazásokat bukott.

A lemondása sem teljesen önkéntesen történt, az MSZP kongresszuson a párt többi vezetője fordult ellene, a kitört gazdasági világválságból miniszerelnökként "csak" néhány hónap jutott neki, de az MSZP-t olyan szinten szétverte, hogy az a megszűnés határán van azóta is.

Arról már viszont nem feltétlenül Gyurcsány tehet, de nem is a FIDESZ, hogy az egész ellenzéki oldal 12 éve képtelen rendezni a sorait, politikailag nincs mondandójuk, csak a hatalomért marakodnak középszerű, vagy annál is gyengébb karakterek, és oda szállt vissza Gyurcsány is.

Azt el kell róla ismerni, hogy ő legalább karizmatikus személyiség, képes egy irányt mutatni, de ugyanakkor arrogáns, egoista is, aminek most még kicsi a jelentősége, most még csak a koalíción belül megy a marakodás.

Amiről nem nagyon esik szó, pedig nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a 2022-es választásokhoz a FIDESZ 12 éves kormányzási ciklussal fog oda érni, és már most érezhető az elégetlenség, lehet mondani, hogy kormányváltó hangulat van, sokakat nem érdekel, hogy milyen az ellenzék, milyen a vezetőjük, "legyen más" a jelszó.

2022-ben már szavazhatnak a 2004-ben születettek is, akik Gyurcsány lemondásakor 4-5 évesek voltak, és ott van az elégedetlenek tábora - nem lehet azt mondani, hogy semmi esélyük.

Az egy másik kérdés, hogy meddig lehet ezt a koalíciót fenntartani, amit egy cél tart össze, a hatalom megszerzése.

2020. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

Akik Gyurcsánnyal összeállnak, azok kiállítanak magukról is egy bizonyítványt, hogy ők maguk sem jobbak.

Amúgy nagyon remélem jelentősen rontja az ellenzéki esélyeket.

De ha már itt tartunk, aki a Gyurcsány " vezette" összefogásra szavaz, mindegy milyen pártpreferenciája van, az Gyurcsányra szavaz!!

2020. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon sokat ront, szerintem. Ez a legfontosabb ok, amiért a Fideszre fogok szavazni, és a környezetemben nem vagyok egyedül ezzel.
2020. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
Sokat ront az ellenzéken.
2020. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

#12

Ez így amúgy nagy vonalakban igaz, amit írsz, viszont ennél jóval árnyaltabb a dolog. Pl.: nem tudom melyik a jobb: Amikor az alkotmánybíróság megsemmisít egy törvényt, mert nem jogszerű (aka Gyurcsány éra) vagy amikor a közt. elnök gyakorlatilag egy aláírógép és az alkotmánybíróság nem mer még vizsgálni sem semmit, amit a kormánypárt eldönt vagy ha igen akkor szétcincálják őket.


Ezért kell a fideszt leváltani többek között és ezzel megadni a lehetőséget arra, hogy a következő ciklsuban a parlament demokratikusan tudjon működni. Aztán majd kinő egy használható párt a sok kicsi közül, amire jelenleg semmi esély nincs, mert konkrétan egy párt rendszer van, mint az átkosban.

2020. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

Ferit sokan szeretik, ugyanúgy, mint Orbánt. A baloldali átlagszavazóknak biztosan jó. A jobboldaliak nyilván jobban látják a hibáit.

Egyébként ha nem lenne a DK, aki összefogja, irányítja a sok baloldali semmi kis pártot, akkor valószínűleg sokan már meg is szűntek volna.

Nagyon sok helyen bejött nekik az összefogás a helyi választásokon, szerintem tanultak belőle és ugyanezt fogják csinálni 22-ben is.

Mondjuk én nagyon nem örülnék neki, hogy ők kerülnének hatalomra, mert az borzalom, hogy az összefogás mögött a háttérben miket művelnek még egymással is.

2020. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

8! Vannak megszorítások, csak olyan régóta, hogy fel sem tűnik, mert természetes lett. Pl. egy rakás kedvezményt még a Bajnai kormány törölt el a világválság idején, azóta hogy-hogy nem úgy "felejtődött".

Jár támogatás, ha NER lovag vagy. Tényleg ingyen kapnak? Mit? Én azt tudom, hogyha gyereket vállalsz kapsz havi 23000Ft-ot, (mi nem is fogunk) és ennyi, ez a nagy ingyenesség? Az ország régen is épült, szépült. Tehát rosszabb.


én meg tényleg nem.

2020. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%
14! Működik a fideszes agymosás rettegett Gyurcsányról, te csak ezt bizonyítod. Szomorú, de úgy látszik ez is kell egy rétegnek.
2020. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%
14 19-nek: nem a Fidesz mosta az agyam, "magamtól" tartom elfogadhatatlannak az egész klánt. Dobrev "működését" most is felvállalhatatlannak tartom, és úgy általában, az egész Apró-klánból elég volt már ebben az országban, ez a véleményem, a Fidesztől teljesen függetlenül! Gyurcsány meg a szememben leginkább a határon túli magyarokkal szemben tanúsított viselkedésével írta ki magát nálam, pedig nem vagyok érintett, rokonok sincsenek a határokon túl, és a határon túliak szavazati jogával sem értek egyet (egyáltalán nem engedném, hogy bárki külképviseleten vagy levélben vagy bárhogy szavazzon)
2020. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!