Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy zajlanak a párt támogatot...

Hogy zajlanak a párt támogatottságot felmérő közvélemény kutatások?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Telefonon felhívnak 1000+ embert, feltesznek egy csomó kérdést és kielemzik a válaszokat.
2020. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Első:Fidesz

Második: DK

A többi légyegtelen, mert Gyurcsány villájába járnak megbeszélésre.

2020. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert egy internetes párt támogatottsági közvéleménykutatást szeretnék inditani és nem tudom hogy kezdjek hozzá
2020. dec. 14. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Általában,egy már nyilvántartott adatokkal rendelkező adatbázisból,kiválasztanak 1000 embert,és pl. telefonon kérdéseket tesznek fel.

HA,a felhívottakat rendszer szerint csoportosítják (életkor,nem,vallás...stb),akkor az eredményt "reprezentatívnak" jelölik.

Az eredményeket elérhetővé teszik.Az eredményekből mindenki-aki hozzáférhet,más közvéleménykutatók is),úgy szűr ahogyan neki megfelelő.

Pl.:

1000-ből,250 megkérdezett azt mondja: A Nap,kék.

Az eredmény:a megkérdezettek negyede aszt hiszi,hogy a Nap kék színű.

Eredmény 2.:A megkérdezettek negyede,nem hiszi el azt,hogy a Nap sárga színű.

2020. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 Írd ki ide GYK-ra. Lehet akármilyen hivatalos úgysem fogja jobban tükrözni a valós támogatottságok ha megkérdezel csak párszáz vagy ezer embert.
2020. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát én olyan 200-300 embert akartam itt neten valahogy pl google ürlappal de oda nem tudom hogy hogy tudnam hogy megjelölje hogy városi vidéki fővárosi meg különböző korcsoportokat beállitani
2020. dec. 14. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:

A csoportok rendszerezése,NEM egyéni bevallás alapján reprezentatív.

NEM reprezentatív felmérést,bármikor indíthatsz.Ahogyan leírtad,az is elegendő.

Az eredmény-a megkérdezettek saját(nem ellenőrizhető) adatszolgáltatása alapján,alapvetően kétes lesz.

2020. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Csinálj Google űrlapot, azt oszthatod itt is, Facen is vagy akárhogy. Viszont a valós támogatottsági százalékot nem fogja mutatni.

Mert oké nálad szavaztak mondjuk 100-an a DK-ra meg 70-en a Fideszre, viszont nem szavazott 20 DK-s meg 300 Fideszes. Szóval érted.....

2020. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor nem tudom hogy hogy oldjam meg ami helyel közel el is fogadható
2020. dec. 14. 12:12
 10/11 A kérdező kommentje:
[link] ezt sikerült összehozni milyen lett?
2020. dec. 14. 12:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!