Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar hogy a...

Csak engem zavar hogy a politikusok osztogatjáka közpénzt sportra, politikusaik jutalmazására, egyes térsadalmi rétegeket kiemelten indokloatlan támogatásokra, miközben én mint gyermektelen ember fizetem europa legmagasabb adóit?

Figyelt kérdés

Itt állok, több mint 20 éve fizetem az adókat, nem jutok egyről kettőre, miközben az én általan is befizetett adókat elherdálják sportra, ellopják a politikai oligarhákon keresztül a fideszes vezetök.

És a szociális újraelosztás is megszünt.

Pl: most adnak a gazdag gyermekel rendelkezőknek milliókat hogy felújítsáka nyaralójukat, házukat.

gyerekek ezta pénz az én hozzám hasonló gyermektelen a adozó emberek fizetik be, mi akik nem tudunk egzisztenciát építeni mert anynira magas az adó, alacsony a bér.

foylamatosan csökken a születések száma, és Orbán csaka gazdag családoknak adja az ajándék milliókat, lakásfelújításra, 7 személyes új autóra, a 100 milliós hátukra csok pénzeket stb...


Mi lenne ha az arányos közteherviselés szempont lenne?

Én unom már hogy azért dolgozok szarért hugyért hogy a gazdag majmokat gyarapítsa az állam az én adómból.


remélem a választás után ez megváltozik, és a támogatásokat szociális alapon adják majd, lesz több kulcsos adózás, és nema szegényebb átlag dolgozók adóján fognak dagadni a fidernyákok vagyona.


Amig nem szociális alapon támogatják az embereket, családokat nem fog emelkedni a születés szám sem!



2020. dec. 16. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Az, hogy a magyarság létszáma ne csökkenjen, lehetőleg nőjön, nemzeti érdek, ezt el kell fogadni. Én is gyerektelen vagyok, és egyes intézkedésekkel nem értek egyet, de alapvetően a családtámogatással igen. Más kérdés, hogy az anyám egyedülálló szülőként a családi pótlékon kívül sosem kapott semmit...

Ha meg az olimpikonok jutalmára célzol, az alapvetően nem egy kiugró összeg, és egyáltalán nem sajnálom tőlük.

2020. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb család szegény, nem a jómódú családból áll Magyarország. Sosem értettem miért kell két gatyányi vagyonnal családot alapítani, hogy majd az állam tartsa el a gyereket, mert drága minden az iskolai könyvektől kezdve. Csodálkozom, amikor rinyálnak a gyerekes családok. Osho szerint a kereszténység érdeke, hogy sok szegény család legyen, nem fejtem ki miért.
2020. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó ahogyan most van. Persze ez az én egyéni véleményem.
2020. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a mai gyermektámogatási rendszer nem növeli a gyerekszámot, mert csak a jómodúaknak ad ajándék pénzt


A szegények ezeket nem tudják igénybe venni.


Mindegyik ilyen támogatás direkt ugy van kitalálva mintha a gyerekválalási kedvet akarná élénkíteni, de csak a hülye nem látja hogy ezek ajándék pénzek a rá nem szorúló jómodú embereknek


Ne legyen senkinek illúziója a gyerekek több mint 90% a nem a jómodú családokban születnek, sose és most sem.

Régen mindenki vállalt 2-3 gyereket mert létbiztonság volt, ma a lakhatásért is harcolni kell

nekik nem segítség az hogy a felújítás felét állják, meg hogy ha 7 személyes autót vezs akkor adnak ajándékba milliókat

És a családi adókedvezmény is a jómoduakat segíti, akik minimálbérért vagy átlagbérét dolgoznak azoknak nem nagy segítség az a havi 10-15 ezer forint amit ezen megfognak.


Lakáshoz jutás nehézségei azok amik miatt kevesen vállalnak gyereket, ezen kellene változtatni, olcsó bérlakásokkal stb...

Hiába ad az állam 10 milliót 3 gyerek után hogy vegyen egy 50 millliós lakást ha az első gyerek válallásához szükséges egzisztencia megteremtése is nehézkes


rengetegen élnek 30-40 évesen is albérletben, ép hogy ki tudják fizetnia megélhetési költségeiket, nem csoda ha nem mernek gyereket beválalni!

2020. dec. 16. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi pl nem vagyunk gazdagok. 3 gyeret nevelünk es nagy segítséget jelentettek ezek a juttatások.
2020. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!