Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted nem volt korai ma...

Szerinted nem volt korai ma (Dec. 16) bejelenteni, hogy január 11-től nyitnak a középiskolák?

Figyelt kérdés

... ami azt is jelenti, hogy nem lesznek meghosszabbítva ismét a korlátozások (kijárási tilalom, rendezvénytilalom, digitális oktatás)


Maruzsa Zoltán jelentette be a mai sajtótájékoztatón.

[link]



2020. dec. 16. 16:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
38%

"Egy nátha miatt felesleges,"


Szóval ez a nátha miatt halt meg két egészséges munkatársam is. F@szfej.

2020. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
18%

Igen, sajnos elég sokan még mindig itt tartanak, hogy ez csak egy nátha. Abba nem szoktak belehalni. Elég sok halott van. Tudom, erre meg az a válasz, hogy azoknak mindnek volt valami alapbetegsége. Lehet. Ahogy a magyar lakosság kb. 70 %-ának. Mert veszélyeztetett, ha valaki el van hízva, ha valaki cukorbeteg, szívbeteg, allergiás, magas a vérnyomása stb. Szóval a 40-45 feletti emberek majdnem mind. Ebben a korban már mindenkinek van valami betegsége, de lehet, hogy nem is tud róla. Meg sajnos sokaknak még fiatalabban is van.

Szóval nem lenne baj, ha óvatosabbak lennének az emberek.

2020. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Addig még 5 ször változhat.
2020. dec. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
20%
A halottak nagy része még csak nem is volt covidos. A PCR teszteket nem az előírásnak megfelelően használják, így rengeteg a fals pozitív eredmény azok között, akiknek más betegségük van, vagy akár teljesen egészségesek. Emellett sokan pont a maszkviseléstől betegednek meg, ugyanis a maszk felületén tenyésző baktériumok belélegzése tüdőgyulladást okozhat.
2020. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
24-es, orvos látott?
2020. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ki kéne használni hogy a 21. században a távoktatás egy tényleges lehetőség és azt a 10-15%-nyi teljesítményromlást ignorálni kéne.

Ha 40 évvel ezelőtt lett volna ilyen szituáció, akkor nem csak bezártak volna az iskolák, ha bezártak volna, hanem az oktatásnak is szünetelnie kellet volna. Egy középiskolás már bőven a terjesztő korosztályba tartozik és ámbár mi nem vagyunk veszélyeztettek, a nagyszülők meg az idősebb tanárok elkaphatják tőlünk.

Plusz nem is az iskoláan terjed elsősorban a vírus, hanem a tömegközlekedésen és a kolikban. Ha szellősebben vannak a buszon, az már sokat javít a helyzeten.

2020. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem mi ez a hiszti a távoktatással kapcsolatban. Sok előnye van, de mindenki csak a hátrányait sorolja. Ha egy gyerek nem tanul otthon, az nem tanul az iskolában sem. Szakmai oktatásra meg eddig is bejártak,a hol tehették (nyilván nem a vendéglátásra gondolok most.)
2020. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

#27: Igen, a szomszéd városban a traktorosok folytatták a gyakorlatot, de pl. a cukrászok és a szakácsok is, csak kisebb adagokkal dolgoztak hogy ne menjen pocsékba.

Én is tapasztalom hogy igazából az a réteg viszonylag szűk, aki az iskolában tanul de otthon nem. Azt megértem, hogy a gép előtt ülni vagy napi 17 órát ágyban feküdni, attól függ, nem egészséges, de szerintem a fából készült iskolapadok meg a koronavírus szövődményei sem egészségesek...

Plusz igazából a középiskolák fűtésén a kormány spórolni is tud. 19 C helyett lehet csak 7 C-n fut, és ez csak a fűtés. A víz meg a villany csak minimális mértékben fogy.

Meg speciel logikusabb lenne a középiskolai takarítókat átvezényelni általános iskolákba munkamegosztás végett, bár lehet ezt nagyobb intézmények így is csinálják.

2020. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%

Ha a halottak nagy része még csak nem is covidos, akkor mégis miért ugrott meg a halottak száma a tavalyi évhez viszonyítva? Miben haltak meg?

Nem értem. Ha egy buszbalesetben meghal 70 ember, akkor mindenki kiakad, meg országos gyásznap. Ha egy kisgyerek megöl egy szurikátát véletlenül az állatkertben, a halálát kívánja a nép, de még a szüleiét is. Most meg meghalt több ezer ember, mert a Kormány képtelen normális járványügyi intézkedéseket hozni, arra meg csak megvonják az emberek a vállukat. És ilyenekkel nyugtatgatják magukat, hogy biztos öregek voltak, és valamiben meg kell halni.

Tudjátok mit? Azt szokták mondani, minden nép maga termeli ki a vezetőit. Hát akkor a magyarok meg is érdemlik OV-t.

2020. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
53%

"Ha a halottak nagy része még csak nem is covidos, akkor mégis miért ugrott meg a halottak száma a tavalyi évhez viszonyítva? Miben haltak meg?"

Több különböző okból, mind a vírushisztivel kapcsolatos.

A maszkbetegségtől, amit a 24-es hozzászólásomban említettem.

Az egészségügy gyakorlatilag leállt. Ha nem vagy covidos, hozzád se szólnak. Emiatt műtéteket és vizsgálatokat halasztanak el, ami miatt olyanok is meghalnak, akik egyébként meggyógyulhattak volna.

A hisztériakeltés komoly stresszt okoz az emberek nagy részénél, az pedig rizikófaktor a szív- és érrendszeri betegségeknél.

Az öregek hónapok óta nem látták a szeretteiket, náluk akár ez is okozhat betegséget.

A bezártság miatt romlik az emberek immunrendszere.

Na, kb. ezek miatt halnak meg többen. A koronavírus miatt semmiképpen, mert az tavaly ilyenkor már rég Európában volt, és korlátozások nélkül terjedhetett.

2020. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!