Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne Magyarországon...

Ha lenne Magyarországon kormányváltás, vajon bevezetnék a magyar felsőoktatásban a nyugati mintájú felvételit?

Figyelt kérdés

Ami egyébként annyira nem nyugati mintájú, mert Csehországban és Szlovákiában is ilyen működik.


A lényege,hogy az egyetemek szabad kezet kapnak azzal kapcsolatban, hogy maguk döntsék el a felvételi követelményeket.Nincs központi felvételi, meg a pontozgató rendszer.

Például, valahol elég egy motivációs interjú.Valahol kell írásbeli teszt, meg motivációs interjú is.És van olyan,hogy nézik az érettségi átlagot, meg van interjú és teszt is, persze lehet kompenzálni egyiket a másikkal.



A magyar központi felvételi,a fillércsesző kormányok, meg a lusta közalkalmazottak miatt lett bevezetve, mert, hát a "főosztályvezetőügyintéző asszony aztán nem fogja a 18-19 éves nebulók interjúját hallgatni".A mostani , személytelen rendszerrel,nekik kedvez, meg az államnak, mert olcsóbb és nem a diákoknak, akiről szól a felsőoktatás.

Az oktatásban dolgozó közalkalmazottak nagyon magas lovon ülnek, ezt tapasztalhatjuk, amikor a tanulmányi osztályra megyünk.


Anno az MSZP-SZDSZ kormány vezette be.A Fidesz, mivel eléggé diplomás ellenes, hagyta maradni, sőt még rosszabbá tette.A tandíjakat meg az egekbe emelte.

Ausztriában az állami intézményekben egységes a tandíj és a gyengébben keresőknek is megfizethető (400 eur egy félév).Ezt kellene mintának tekinteni.



Persze, ha betanított munkásokból álló országot akarunk, arra jó a jelenlegi rendszer.


2020. dec. 20. 11:41
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

#7

Teljesen igazad van.

2020. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
Munkás emberekre is szükség van. Ha mindenki diplomás lenne senki nem vinné el a szemetet, vagy nem lenne gyári munka amiből eszközök, hasznos dolgok, élelmiszerek készülnek. Nem csak az oktatás személytelen hanem sok minden. Én Ausztriában élek de vannak dolgok amik jobbak otthon pl. Most hogy várandós vagyok 4 hónapos, utána jártam pár dolognak. Otthon a kötelező oltasok ingyen vannak itt nem mindegyik az. Van védőnői hálózat ami világon egyedülálló, és nagyon jó dolognak tartom. Jó lenne itt is. Én magán nőgyógyászhoz járok ami ha kapcsolatban van a betegbiztositoval akkor visszautalnak belőle pénzt, ez mondjuk 1 pont az osztrákok javára. Itteni fizetésből megtudod fizetni ezeket a dolgokat, de jobb ha nem kéne. Az óvoda itt nem olcsó. Bár van több féle verzió hogy kell e fizetni és mennyit. Az egyetemet is simán ki tudod fizetni ha mellette dolgozol. :)
2020. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!