Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél, ha Magyarországon...

Örülnél, ha Magyarországon lenne alapjövedelem?

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 10:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
89%

#8 Talán mert az általad lenézett egybitesek nem szívesen adnák az általuk befizetett pénzt parazitáknak:)

Tapasztalatom szerint az alapjövedelmet mindig elmebeteg bölcsészivadékok szokták támogatni, akiknek amúgy fingjuk nincs sem a gazdaság működéséről, sem a szegénység okairól, lévén belpesti garzonlakásból könnyű okoskodni...

2020. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem, és nem is kivitelezhető.

Az álláskeresési járadék hosszabbításának viszont lenne értelme, legalább 6 hónapra.

Csak mert a jelenlegi 3 hónap alatt sajnos sokan nem találnak munkát. Nekik nagy segítség lenne, ha még 3 hónapig kapnák a támogatást, 6 hónap alatt meg már nagyobb eséllyel adódik munka.

2020. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem meg amire van akarat, azt meglehet oldani. Az állam simán teremthetne olyan gazdasági tényezőket, amikből ki lehetne fizetni az alapjövedelmet.


Jó lenne ha az embereknek nem azért kéne egész hónapban gürizni, hogy tudjanak enni meg számlát fizetni. Alapjövedelemmel maradna egy kis plusz a zsebükben.


Említette valaki hogy a jómódúaknak nem kéne adni. Szerintem sem, aki pl. vállalkozó, az nem kapna pénzt. Éljen amiből akar.


Az állam annyi felesleges kiadást fizet ki, hogy abból simán lehetne fizetni egy alapjövedelem bizonyos részét, mondjuk a negyedét. A többit meg úgy hogy állami vállalatokat kéne létre hozni, aminek a profitját szét osztod az emberek között.

Pl. Franciaországban a Peugeot ilyen.

2020. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
41%
Én minden plusz pénznek örülök, bármi is legyen az és bárhonnan is jöjjön :)
2020. dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
69%

#13

,,Szerintem meg amire van akarat, azt meglehet oldani. Az állam simán teremthetne olyan gazdasági tényezőket, amikből ki lehetne fizetni az alapjövedelmet."

Szerinted. Amúgy meg nem, nincs annyi fölös jövedelme a magyar államnak hogy csak úgy dobáljuk a kútba.

,,Jó lenne ha az embereknek nem azért kéne egész hónapban gürizni, hogy tudjanak enni meg számlát fizetni." Akkor talán jó lenne ha nem osztogatnánk szét olyanoknak az ilyen emberek által befizetett adót, akik ellenben nem güriznek...

,,Említette valaki hogy a jómódúaknak nem kéne adni. Szerintem sem, aki pl. vállalkozó, az nem kapna pénzt. Éljen amiből akar." Igen hiszen amiért ő megdolgozott kemény munkával(tudom simlis vállalkozók blablabla), azt adjuk oda másnak ingyen! Zseniális. Mostmár csak azt nem tudom hogy akkor romáriót mi fogja arra ösztökélni hogy ő ezért megdolgozzon?

,,Az állam annyi felesleges kiadást fizet ki" 🤣🤣🤣 Igen nyilván a stadionok miatt nincs a magyar rendőrségnek normális felszerelése például, hiszen annyi fölös kiadás van xd

,,A többit meg úgy hogy állami vállalatokat kéne létre hozni, aminek a profitját szét osztod az emberek között.


Pl. Franciaországban a Peugeot ilyen."

És a Peugeot gyárban ki dolgozna ha mondjuk annak a bérnek 70%-át mindenféle befektetett energia nélkül megkapja??

2020. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 árokpart ***** válasza:
38%
Igen örülnék.
2020. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
25%

"Aki nem dolgozik, ne is egyék, nem vagyok hajlandó naplopókat támogatni"


LOL

2020. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
34%
Már van ilyen közmunkának és megélhetési gyerekszűlésnek hívják.
2020. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
23%
Mivel mindenkinek alapvető jog az élethez való jog. Ebből kiindulva, az élethez elengedhetetlen, hogy pénzed legyen, hiszen ételt, szállást amely az életbenmaradáshoz szükséges csak pénzért cserébe kaphatsz. Ebből következtetve szükség van az alapjövedelemre. Inkább az a kérdés, hogy mennyit, kinek, és hogyan.
2020. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
42%

18


Az élethez való jog nem azt jelenti, hogy másoknak kötelessége eltartani téged.

2020. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!