Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél, ha Magyarországon...

Örülnél, ha Magyarországon lenne alapjövedelem?

Figyelt kérdés
2020. dec. 22. 10:44
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
38%
Még több ingyenélö lenne csak.
2020. dec. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
22%
És ideb*sz egy origo linket. Na ezért ilyen tudatlan az egész ország, mert origot olvasnak. 😂😂😂
2020. dec. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
0%

2009-es cikk, akkor még nem volt FIDESZ fertőzőtt!


Amit Bajnai elkezdett azt kellene folytatni.

2020. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
0%

#35

,,Ha valakitől idézel akkor ENTEREZZ! És ne egy sorba írj. Ez így katasztrofális, hogy most melyiket válaszolod, melyiket írod te ..."

Erre találták ki az idézőjelet, azt hittem általánosban már csak tanítják. Nem szakdoga ez.

#36

,,Én meg olyan országban szeretnék élni, ahol senkinek nem kell éhen halnia, ha nem áll be robotolni." Jelenleg is olyan országban élünk. Én meg olyan országban szeretnék élni ahol mindenki annyit kap, amennyit hozzá tud tenni a közöshöz. Aki képes dolgozni és nem teszi, az magára vessen!

,,Mondjuk 100 ezerből senki nem tudna megélni úgy hogy albérletet, rezsit, kaját, plusz váratlan kiadásokat fizet." Akkor valami király hely ez a Magyarország mert senki sem él 100000ft/főnél kevesebből a te logikád szerint😂😂😂 Pedig de. Tömegek vannak akik így élnek, pedig mint azt mondtam van lehetőség dolgozni és ennél több mégsem kell nekik ha azért már tenni is kéne valamit.

,,alapjövedelem arra való hogy például a hajléktalanoknak ne kelljen éhen halni" Hol halnak éhen a hajléktalanok?????

,,Mert az élet nem ám csak abból áll hogy eszünk meg dolgozunk, hanem vannak kikapcsolódási, kulturális és társadalmi igényeink is amik szorosan hozzá kapcsolódnak az emberi létünkhöz." Megint a magyar rögvalóság ismeretének totális hiányáról árulkodik az amit írsz. Ja persze te ki tudod jelenteni komoly képpel hogy eszmeralda meg Nintendo moziban meg színházban fogja elkölteni a pénzét és nem a dohányboltban meg a dílernél lesz elverve? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Hihetetlen hogy lehet valaki ilyen veszélyesen naiv.

,,Én bizony nem tudnék sajnálni senkitől 100 ezret, mert abból munka nélkül úgy sem lehet teljes életet élni." Ja hát a semmiből osztogatni azt könnyű, de bizony jelenleg is több százezren vígan elvannak munka nélkül. Ha ez nem így lenne, elmennének dolgozni.

2020. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
34%

#39

,,Ugyanez van németországban. Azért keresnek annyit az emberek, mert az állam azt mondja, hogy ennyi a minimálbér."

Akkor nem fogod fel a különbséget. Igen több kéne hogy legyen a minimálbér ANNAK AKI DOLGOZIK! De az hogy te ingyen adod a pénzt a semmire, alanyi jogon az teljesen pénzkidobás. Akkor mondjátok azt hogy bérkiegészítés! Szerintem azzal itt senkinek semmi problémája lenne,lehetne értelmes vitát folytatni róla, de az hogy ti itt azt akarjátok kimagyarázni hogy a bérből és fizetésből élő emberektől vegyük el, aztán adjuk oda annak aki egész nap csak hever, hát az sem elvi sem gyakorlati szinten nem meg valósítható, túl azon hogy egyébként már az is vérlázító ami jelenleg van, de amit ti javasoltok az ennél még rosszabb...

2020. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!