Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van értelme közigazgatásban...

Van értelme közigazgatásban tervezni a jövőmet?

Figyelt kérdés

A Közszolgálati egyetemre járok, másodéves vagyok. Az elején még tetszett, de közben észrevettem, hogy amit bemesélnek az egy kamu. Ha elvégzem, a diplomával nagyon gyér fizetésem lesz, ha elmennék McDonaldsba vagy gyárba betanított munkára, ott is magasabb lenne a kezdőbérem, mint amit a közigazgatásban keresnék.. És valószínű, hogy ígyis-úgyis egy gyárban kötnék ki, mert nem fogok 140 nettóért dolgozni. A bértáblában 2008 óta nincs javulás és nem úgy néz ki, mint ha a jövőben más lenne.. Azt hittem, hogy egy minisztériumban legalább jól lehetne keresni, de a bértáblán látom, hogy minisztériumban is legalább osztályvezetőnek kell lenni, hogy valamirevaló fizetést kapjon az ember, ilyen helyekre meg általában protekció kell.

Tanár, rendőr, kormánytisztviselő.. Ezek mind pocsékul keresnek. A közszféra egy nagy trágya..

Saját lakásom soha nem lesz ha ezen a pályán maradok. Szóval gondolkodok, hogy itthagyom az egészet, visszafizetem a tandíjat és elmegyek valami normális szakmát tanulni.



2020. dec. 22. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom volt okod, hogy miért döntöttél úgy, hogy ezt fogd tanulni. Az, hogy a közigazgatásban (vagy bármilyen állami szektorban) dolgozóknak alacsony a fizetésük, az nem újdonság. Mi változott azóta, hogy eldöntötted, hogy ezt akarod tanulni? A fizetések nem lettek alacsonyabbak. Te tudod, hogy ezt szeretnéd-e és van-e szerinted értelme, ne mástól várj választ. A te életed, neked kell döntened.
2020. dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Édes fiam nem volt senki a családban aki szólt volna két éve hogy hülyeséget csinálsz ?

Akkor most szólok. Eddig csak másfél év ment el feleslegesen az életedből. Próbálj meg átmenni egy másik egyetemre.

2020. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem szólt senki, inkább támogattak benne. Nem lettek alacsonyabbak a bérek, de nem tudtam, hogy egy betanított gyári meló is jobban fizetne.
2020. dec. 22. 23:14
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a közigazgatásban azok keresnek viszonylag jól, akiknek a diploma mellett van legalább 30 év ledolgozott munkaviszonya. Szóval az idősebbek...


Azt is negteheted, hogy elvégzed, ha már egyszer belefeccoltel ennyit, majd munka mellett elvégzel valami piacképesebbet is, mert sose tudhatod, hogy idősebb korodban ez a diploma nem jön e jól?


Én ugyanis így jártam. Szerencsére. Megszunt a versenyszferas munkaviszonyom, és a sok évemmel és ezzel a diplomával majdnem ugyanolyan jó bérért tudtam elhelyezkedni, mint a versenyszferas állásom volt.

2020. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Minél előbb hagyd ott a pi-be, mert csak az időted és az állami féléveidet pazarlod.

Te sem néztél utána a realitásoknak, de egyszerűen megdöbbent, hogy se a szülők között, se a családban, se a középiskoládban nem volt senki, aki lebeszélt volna erről.

Annyi, de annyi értelmes ember pocsékolódik el, mert ilyen b..romságokba kezdenek, csak azért, hogy diplomázás, meg MSC-be menekülés után kikössenek valami betanított melónál.

2020. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval gondolkodok, hogy itthagyom az egészet, visszafizetem a tandíjat és elmegyek valami normális szakmát tanulni."


Ha gazdagok vagytok csináld.


Ha nem akkor ez a legnagyobb butaság, hiszen amikor ott hagyod nincsen diplomád, emellett nem lesz szakmád sem, viszont cserébe lesz(nem tudom mennyi ott egy félév,de alsóhangon) 600-700 ezer forint adósságod. Messze még a második félév kezdés, nézz szét másik egyetemeken, más szakok irány és jelentkezz át. Szakmánál szintén nézz szét, egyáltalán indul-e bármilyen képzés most vagy csak nyáron.

2020. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#Utolsó


Azt vegyük figyelembe, hogy Pesten vagyok albérletben, mert kolit sem kaptam. De ha befejezném, akkor még drágábban jövök ki az albérlet miatt, mint ha most visszafizetném

2020. dec. 23. 01:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Őszintén nekem mindegy. Én csak leírtam a véleményemet, hogy így vakon ugrani nem tartom jó ötletnek.
2020. dec. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézned a felvi diplomán túli statisztikáit. Most frissítették őket 2019 decemberi adatokkal. Ebben szerepelnek a 2017/2018-as végzett évfolyamok. Eddig csak az igazgatásszervező szak adatai voltak elérhetőek, mivel a közigszerv (felteszem, hogy ezt tanulod) új szak volt. De most már ez is szerepel benne. Ezek szerint az akkor végzetteknek többsége, 55.13 %-a versenyszférában dolgozik, a közigben pedig "csak" 39.74 %. Meg lehet nézni a jellemző munkaköröket, és az ágazatokat is, hogy hol és mennyien dolgoznak ott.

A bruttó átlagjövedelem 305 682 FT. Ez azért magasabb, mint az egyéb társadalomtudományi, vagy bölcsész szakos átlagjövedelem, de jóval alacsonyabb, mint egy info, műszaki, vagy közgazdász. Kb ez olyan középúton lehet.

Ami érdekesség, hogy van egy rész, ahol szerepel az, hogy akik végeztek, azok közül tovább tanultak-e, és ha igen akkor milyen területen. (1. nincs későbbi tanulmány, 2. azonos képzési területen, 3. más képzési területen -ezek az opciók)

Megnéztem az alapszakokat és összesen 4 olyan van, ahol az első helyen szerepel a más képzési terület. Ebből 3 államtudományi képzés, 1 pedig művészetközvetítési területen lévő szak. Ez azt jelenti, hogy akik ezeken a szakokon végeztek, azoknak a döntő többsége továbbtanul más területen.


A szakok:


3 db államtudományi terület


Közigszerv szak 55.87%


nemzetközi igazgatás: szak 45.71%


nemzetközi biztpol: szak 36.67%



1 db művészetközvetítés terület:


környezetkultúra szak: 53.33%


A közigszerv megkapta az aranyérmet, az itt végzettek 55.87%-a diploma után menekül is más területre tanulni. Tehát a hallgatók több mint fele nem elégedett a diplomájával és megy olyan területre, ahol a versenyszférába fog tudni elhelyezkedni. Az egész felsőoktatásban ez az a szak, ahol diploma után a legtöbben elmennek mást tanulni. (Durva egyébként, mert még egy társtud, vagy bölcsész szaknál sincs ilyen arány.)

Szóval nem vagy egyedül azzal, hogy nem jön be a szak. Lehet, hogy a ti évfolyamotokból is kb a fele el fog menni tanulni mást.

De még a jobban hypeolt nemzetközi iget végzők majdnem fele is megy másik területre tanulni.

2020. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

"A bértáblában 2008 óta nincs javulás"


Huh, inkább a tanulásra koncentrálj, mert még a jogviszonyokat is keresed. A klasszikus bértábla, amiről te beszélsz, már csak a közalkalmazottaknak van.

2020. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!