Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen sok "sztahanovista" mentalitású ember?

Figyelt kérdés

Olyan kommunista mentalitású emberekre gondolok.


Én például elveszítettem a munkahelyemet és 2 hónap volt, mire találtam egyet.Többen jöttek,hogy miért nem megyek el gyárba, akkor csak 1 hetet lennék munkanélküli.

Inkább nem is kezdtem el velük vitatkozni, mert felesleges,végén úgy is én lennék a "semmirekellő fiatal".



3 hónapig jár munkanélküli segély.Ez a 3 hónap teljesen egészében az enyém.


Plusz, én diplomás, senior besorolású szakértőként dolgoztam, nem fogom a nadrágomat a bokámig letolni a bért, illetve munkakört illetően.


A 2. hónap után találtam állást, ami bérben minimálisan kevesebb, mint amennyit eddig kaptam, plusz munkakört tekintve is megfelelő.



Ha félévig tartott volna az álláskeresés, az sem okozott volna gondot, mert vannak tartalékaim, biztosításaim,melyek segítenek ebben az időben.


2020. dec. 28. 11:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%
De miert rettegnek a kockazattól? Mert gazdasagilag olyan stabil orszagrol beszelunk. Az emberek hitelt hitelre halmoznak havi tobb szazezer forint kiadas mellett lehet ám kockáztatni lehet nagyot álmodni. Arról nem is beszélve h elég sok ember pénzugyi analfabéta e mellé is. Nem tudják a pénzt hasznalni csak fogyasztani. De azt mértéktelenül.Így történnek meg azok az esetek is h aki megtehetné h megtakarít az se takarít meg nullas a szamlaja.Tobbek kozott ezert tortenik meg az is h minden mindegy csak legyen melo mert semmi tartaléka nincs. Hónaprol honapra. Igy nehezen is jon ossze az álomallas.
2020. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!