Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van rengeteg összeesküvé...

Miért van rengeteg összeesküvés-elmélet hívő a nem rettegők között?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem támogatom és nem tartom indokoltnak a jelenlegi korlátozásokat, és az oltásra kényszerítést sem.


Ezért is néztem jópár Facebook csoportot, ahol hozzám hasonló emberekkel találkozhatok, azonban azt látom, hogy az ilyen csoportokban teljesen elborult elméleteket fogadnak el, és terjesztenek.


Pl.: Európát permetezik tüdőbetegséget okozó kemikáliákkal

5G sugárzás terjeszti a vírust

Nanochip-et akarnak beléd ültetni

A spanyolnáthában csak beoltott emberek haltak meg

Csak azért találták ki a COVID-ot, hogy ne kelljen az idős betegeket ellátni, és meghaljanak

Oltással direkt kiírtanak mindenkit


Miért találnak utat az ilyen ostoba szélsőségek a társadalomban? Miért nem a lényegi kérdésekkel, megoldási lehetőségekkel foglalkozik a jelenlegi helyzetet elutasítók tábora?


2020. dec. 28. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Azt minden gondolkodni képes ember be kell, hogy lássa, hogy a hivatalos verzió, amivel tömik a fejünket, ezer sebből vérzik. Az emberi természet része a kíváncsiság, így aztán találgatunk, hogy mi lehet az igazság.
2020. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
1. én gondolkodni képes ember vagyok. És mégse hiszem, hogy nanochipet ültetnének belém, hogy az 5G terjeszti a vírust, hogy permetezik a vírust, stb... Aki gondolkodni képes, az nem hisz el ilyen hülyeségeket. Ha egy általános iskolát elvégzett gyereknek - aki nem az iskola mellé járt, hanem tanult is - mondod ezeket, az is kinevet.
2020. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

#1


Azért sokszor többről van szó, mint puszta találgatásról.

2020. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

#3 ,kiegészítése


Volt itt mikor az 5G-ről ment a vita. Küldözgettek mindenféle írásokat, amik ugyanúgy ezer sebből vérzett mégis még a feltételezésem is bűn volt, hogy meg mertem kérdőjelezni az írást, hiszen annak minden szava igaz, csak elhallgatják.

2020. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
1-es vagyok. Nem mondom, hogy nem akadnak hülyeségek ezek között a feltevések között (mondjuk a nanochipeset pl. nem tartom kizártnak), de akadnak olyanok is, amik jóval hihetőbbek, mint a média és a kormányok verziói.
2020. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Most minden nem rettegőt csak lejáratni akarsz?

Igen vannak a nem rettegők között ilyenek.

De a legtöbb közülünk simán csak lesz@rja az egészet mert nem halt meg március óta mindennap kétszer ahogy a rettegők jósolták.


Egyébként a rettegők mivel jobbak?

Ezeket tudják csak:

-mindennap meghalunk 2x.

-az egészségügy holnap biztos összeomlik


Na ezek után nem izgatnak.

2020. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Mivel az emberek mindenhonnan egymásnak ellentmondó információkat kapnak a hivatalos szervektől is eddig, ezért mindenki igyekszik a jelenségekre magyarázatot találni.

Sokan vagyunk, akik ellenezzük a túltolt vírushisztit és az agyatlan intézkedéseket, de nem vagyunk csippesötgéslaposföldesek. A vírusrettegők viszont szeretik összemosni ezt a két csoportot sajnos.

2020. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

#5


Az rendbe van, hogy valamit megkérdőjelezni, csak amire szerintem a kérdés vonatkozik az ezen már túl mutat. Amikor már meg sem kérdőjelezi valaki a másik oldal véleményt, hisz azok mást mondanak akkor az biztos igaz.

2020. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Alapvetően azért merült fel bennem ez a kérdés, mert az ilyen agyhalottak miatt hisznek mindenkit, aki kételkedik az intézkedések arányosságában konteo hívőnek, aki alufólia sisakban ül otthon.


Illetve amit látok, az az, hogy ezekben a csoportokban a táptalaj is megvan az ilyen jellegű gondolatokra.

2020. dec. 28. 16:15
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem simán csak arról van szó, hogy a rettegők nem tudnak érvelni, ezért minden, az övékkel ellenkező véleményre ráfogják, hogy konteó.
2020. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!