Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijárási tilalom megszegéséért...

Kijárási tilalom megszegéséért 130 ezer bírság reális?

Figyelt kérdés

Bolond öcsém éjjel éjjfél után jött haza, dűlöngve, rendőrbe akadt, akik kérdőre vonták, hová tart éjjel 2-,kor, mondta, hogy koccintani volt a barátjánál. A rendőrök közölték veke, hogy birságot kell kiszabni, mert ez nem indok. Az öcsém pedig mondta a rendőröknek, hogy ne mondják már meg hová menjen, de szépen mondta oda, erre 130 ezer forintot szsbtak ki. Azt mondta két hete van kifizetni. Reális ez a büntetés, mert én úgy gondolom, hogy nem a minimum 5 ezret szokták kiszabni, nem is a maximumot, hanem olyen középmértéket, ezt vagyonőr haverom mondta. Azt mondta az a gyakorlat, hogy 70-80 ezer körűl szabnak ki az esetek 90%-ban. Mégis ez 130 ezer lett. Ez reális ez a bírság vagy kicsit sok?

Ma mondta öcsém, mert ma jött fel hozzám, melletünk lévő panelban lakik.



2021. jan. 1. 21:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
63%

10.-re.


Aha, szóval vissza is ugatott...az én időmben el is vertük volna, mielőtt megírjuk a csekket.

2021. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
74%
A kifogást megírhatja, majd megy bíróságra az ügy azt 130-ból lesz 230....
2021. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
67%
Keveslem. Én fél miskát sóznék oda plusz vagy 500 óra közmunkát. Nem elég hogy megszegi a kijárási tilalmat, még részeg is és beszól a rendőrnek, akinek többek között az ilyen emberek miatt kell újévkor hajnalban is az utcán lennie. Még olcsón megúszta.
2021. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 árokpart ***** válasza:
27%
11-es- Szép kis stílus attól aki elviekben az embereket szolgál és véd.Hála Istennek már vége a "ti időtöknek". Volt akkoriban kulákverés, parasztverés, padlássöprés és egyéb finomságok. Na látjátok ellenzékiek ezért van az a jelenség, hogy ígérhettek bármit a büdős életbe nem kerültük vissza a húsosfazék közelébe. Hasonlítsátok össze akkor most a 11-es hozzászóló alapján amikor a demokráciáért sírtok, hogy milyen is lenne az és milyen most amikor még egy világjárvány idején egy olyan helyzetben ami a háború óta nem volt és mégis higgadtan, megfontoltan, szakszerűen és polgárbarátan tudnak intézkedni rendőreink még a kérdező bírságolása ellenére is.
2021. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
25%
A reális 0ft lenne, mert maga ez a kijárási tilalom szürreális, eszement értelmetlen hülyeség, ami semmiben nem járul hozzá a járvány elleni védekezéshez. A szóban forgó rendőr meg egy igazi kicsinyes alak lehet, aki visszaélt a hatalmával. Az öcsédnek teljesen igaza volt.
2021. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
17%

11.

Ha tényleg "rendőr" voltál és nem csak troll vagy, legyél büszke magadra, hogy öregbíted a magyar rendőrség iránti - jogos - ellenszenvet és bizalmatlanságot, valamint az általánosan kialakult korrupt imidzset.


13.

"Keveslem. Én fél miskát sóznék oda plusz vagy 500 óra közmunkát. Nem elég hogy megszegi a kijárási tilalmat, még részeg is és beszól a rendőrnek, akinek többek között az ilyen emberek miatt kell újévkor hajnalban is az utcán lennie. Még olcsón megúszta."


Könnyen jár a szád, gondolom valami fideszes rettegő birka lehetsz. Képzeld, a rendőrnek nem az "ilyen" emberek miatt kell újévkor is hajnalban az utcán lennie, hanem fidesz-bácsi miatt. Senki más miatt.

2021. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Az öcsém azért hibás, mert ivott. A rendőr pedig paraszt. Majd engem állítottak volna meg nefélj, még én csak szóltam volna nekik. Megmondtam volna, hogy nincs bírság, jelentsen fel, ha gondja van, odaadom az iratom.

Nem kötekedésből, nekem ilyen határozott stílusom van. Dolgoztam és is biztonsági őrként, ismerjük a rendőröket, hogy milyen "rendesek". Azt lesik kit vágjanak meg.

2021. jan. 1. 22:20
 18/45 anonim ***** válasza:
26%

Ne magyarázkodj. Újévkor ivott, koccintani mert az öcséd 'hát hogy is képzelte ezt'? Semmi baj nincs ezzel.

Egyébként Magyarországon ez elég gyakori, mindennapos eset a kis nézeteltérés, a bunkóság nem foglalkozás kérdése. Csak más kérdés, ha valakinek hatalom is van a kezében, és ráadásul kicsinyes személyiség, akkor az megtorolja a minimális sérelmeket is.

2021. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
72%

#16 Hú de benézted, szerintem nálam nagyobb fidesz-ellenest nagyítóval se találnál, olyan mértékben gyűlölöm azt a tolvaj, korrupt, népnyúzó bandát hogy arra szavak nincsenek.

De nem hinném hogy sok közük van ahhoz, hogy világjárvány van amiben hullanak az emberek, és akkor a rendőr még meg se büntesse azt aki szánt szándékkal szarik a szabályokra azért hogy jó magyar szokás szerint betintázhasson, mert ugye az létszükséglet, az a legfontosabb. El vagy te tévedve szerintem.

2021. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
12%

19.


Tisztelettel, de én ezt nem így látom. Én azt látom, hogy a média pánikoltat és szükségtelen mértékű félelmet kelt. És hogy az ellátatlanságba többen halnak bele, mint covidba. Pl.:

[link]


A vírustesztek megbízhatóságáról meg megintcsak nem szól a fáma:

[link]


És a kormányzati oldal mellesleg ezt írja a vírusról:

"Nagyon fontos tudni, hogy ha még meg is fertőződik valaki, a legtöbb esetben - az influenzához hasonló tünetekkel - enyhe lefolyású a betegség.

A legtöbben (nagyjából 80%) bármely speciális kezelés nélkül felépülnek a betegségből"


Akkor meg miről beszélünk? Vigyázzunk arra, aki veszélyeztetett, idős, beteg, stb., ezzel nincs probléma, de egészséges embereket beparancsolni hajnal ötig csakmert csak, legyen valami látszatintézkedésünk... Semmi következetesség nincs benne. A képmutatás netovábbja, hogy nyáron bezzeg szélnek eresztettek mindenkit.

2021. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!