Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijárási tilalom megszegéséért...

Kijárási tilalom megszegéséért 130 ezer bírság reális?

Figyelt kérdés

Bolond öcsém éjjel éjjfél után jött haza, dűlöngve, rendőrbe akadt, akik kérdőre vonták, hová tart éjjel 2-,kor, mondta, hogy koccintani volt a barátjánál. A rendőrök közölték veke, hogy birságot kell kiszabni, mert ez nem indok. Az öcsém pedig mondta a rendőröknek, hogy ne mondják már meg hová menjen, de szépen mondta oda, erre 130 ezer forintot szsbtak ki. Azt mondta két hete van kifizetni. Reális ez a büntetés, mert én úgy gondolom, hogy nem a minimum 5 ezret szokták kiszabni, nem is a maximumot, hanem olyen középmértéket, ezt vagyonőr haverom mondta. Azt mondta az a gyakorlat, hogy 70-80 ezer körűl szabnak ki az esetek 90%-ban. Mégis ez 130 ezer lett. Ez reális ez a bírság vagy kicsit sok?

Ma mondta öcsém, mert ma jött fel hozzám, melletünk lévő panelban lakik.



2021. jan. 1. 21:43
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
43%

Jogos és reális.

Ha nem pofázik vissza és kitalál egy nyomós indokot (mama elesett, stb) megússza figyelmeztetéssel.

2021. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
48%
Én dolgoztam este 10-ig. Fél 11-kor értem haza, de nem tudtam megállni a ház előtt. Csak a kb 300méterre lévő boltnál, mert lehetetlen parkoló helyet ilyenkor már találni(panelháznál). Van egy benzinkút közvetlen a parkoló mellett, szinte még útba is esik, igazolásom is van, de nem mertem bemenni, mert a rendőr ott körözött a parkolóban. Venni akartam egy üdítőt, de gondoltam felejtős. Mert ugyebár az már nem minősül munkába járásnak. Hát ide jutottunk kérem. A rendőr már szerintem várta az alkalmat vagy nem tudom. De mocskos rosszul esik, hogy az ember dolgozik, adózik, TÖRVÉNYTISZTELŐ és ez van, ezt kapja. Kutyába se veszik. Pedig ha nem adóznánk....gyomrom kifordul, de tényleg.
2021. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Kutyát sétáltattam a főúton, amikor elment mellettünk a rendőr, aztán megállt. Na ez jó, csak a kulcs van nálam, személyi nincs. De csak azt kérdezte, hogy melyik utcában lakom, mondtam, hol. Nincs 500 m. Erre jóéjszakát és elment.
2021. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
42: pedig munkából haza fele menet útba ejtheted a benzinkutat. Hol volt ez?
2021. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
44. Kocsit már leraktam, kiszálltam. Amúgy Veszprém. Inkább nem kockáztattam.
2021. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!