Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes politikusok miért nézik...

Egyes politikusok miért nézik totálisan idiótának a keresztényeket? Aki FIDESZ-szimpatizáns, az mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jelenlegi kormány többször is utal arra (sokszor explicit módon is), hogy egy ("jó") kereszténynek szerintük milyennek kéne lenni. Erre rögtön rá lehet vágni (jogosan), hogy ők csak hallgassanak e téren, aztán megemlíteni Borkai, Kaleta és Szájer visszataszító és a mérhetetlen farizeusisságra és képmutatásra rávilágító eseteit. Egy kritikátlan kormánypárti itt még próbálhatja menteni a menthetőt úgy, hogy azzal érvel, hogy nem a teljes pártot érintik ezek, tehát egyedi esetekről van szó csupán, a FIDESZ politikája attól még "keresztény-konzervatív" alapokon áll. (Szerintem már ez az "érvelés" is a képmutatók mentegetésének tekinthető, továbbá nevetséges.) Csakhogy egy másik példa is lehetséges: az Alaptörvény aktuális érdekek mentén történő módosítgatása. Ideális esetben az Alaptörvény megteremtené a megfelelő korlátokat, amiket egy korrekt és becsületes kormány nem lépne át, még ha hatalmi érdekei erre ösztönöznék is. Tehát határt szab magának, mivel egy civilizált országban vannak határok, amit a hatalom birtokosai nem lépnek át. A FIDESZ viszont nem tartja ezt tiszteletben, kiskapukat keresnek, hogyan lehetne minél jobban megteremteni a hatalmon maradásuk lehetőségeit. És ez már az egész párt politikájáról és stratégiájáról mondható el, nem csupán pár kirívó esetről van szó. Mindemellett viszont a kereszténységet totálisan lejáratják azzal, hogy még ez a párt beszél Istenről és identitáspolitizál olyan érvekkel, hogy "Isten/a természet isteni eredetű törvénye ellen (heteroszexualitás, nemi szerepek, nemi identitás, családmodell) lázadni, azt figyelmen kívül hagyni-a liberálisok részéről-társadalmat veszélyeztető dolog." Nagyjából ebből (is) áll a FIDESZ identitáspolitikájának Istent visszataszító módon felhasználó része. Tehát azok jönnek ezzel, akik még az Alaptörvényt is érdekeik szerint alakítják. Akik mérsékeltebb FIDESZ-szavazók, azoknak ez nem visszatetsző? De ha ez nem lenne elég, a kormánypárthoz közeli emberek még magát a pápát is előszeretettel minősítik, gondoljunk csak Bayer Zsolt szavaira, aki ha jól emlékszem konkrétan ostobának nevezte a pápát.... a lényeg, hogy ezek totálisan idiótának nézik a keresztényeket, nulla hozzáértéssel és erkölcsi alappal minősítik a pápát, Isten nevével úgy bánnak, mintha semmi, de semmi felelősséggel nem járna annak emlegetése, tehát jogtalanul emlegetik, mindez pedig nem csak egyszeri botlás, hanem szerves része a párt felszínes, kártékony és ostoba identitáspolitikájának. A kereszténydemokrácia alapelveinek totális ignorálása pedig külön kérdést érdemelne.


A lényeg, hogy szerintem a FIDESZ-nek-és ezzel nem vagyok egyedül, ahogy tapasztaltam, főleg a mostani Szájer-ügy után-nulla erkölcsi alapja van a kereszténység (tágabb értelemben a keresztény kultúra) "védelmezőjeként" feltüntetnie magát és Isten nevét akár egyszer is a szájukra venni. Mindenki esendő és hibázik, nincs tökéletes és bűntelen ember, de ez a párt, akárhogy is nézem, már rohad belülről, itt már nem az egyszerű emberi esendőségről van szó.


Aki még most is a FIDESZ-szel szimpatizál (ideológiai alapon, tehát nem pragmatikus okokból), annak nem szúr szemet ez a tömény mocsok? És a médiát, meg a karaktergyilkosságokat még csak nem is említettem....


Aki felhozná az ellenzéket és annak hibáit, előre jelzem, hogy bár az ellenzék se jó alternatíva, ez tény, de ez még nem menti fel a FIDESZ-t a bűnei alól. Arról van szó csupán, hogy két rossz közül kell majd eldönteni a választások során, hogy melyik a kisebbik rossz, és bevallom, ez siralmas helyzet, mintha nem is lenne jó döntés, akkora egy semmirekellő csatározássá vált mára a magyar politika.



2021. jan. 3. 23:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15%
Pont hogy a ti oldalatoknak nincs mit számon kérni a politikai elvekről, inkává elvtelenségről. Gyurcsány, MSZP, Jobbik, Momentum együtt? Vajon milyen Jobbik szavazó az aki a hátáron túli magyarok ellen kampányoló pártokra szavaz?
2021. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
#21 olyan, mint a közpénzből vásárolt kokaint prostik seggéről szippantó, vagy melegpartyról droggal a táskájában ereszen menekülő embereket képviselő, államosító, versenykorlatozó, kortuptságáról híres pártra szavaz nemzethy jobboldali keresztyénként... ja nem, azoknál azért jobb.
2021. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

21-es!


Mi közöm nekem az ellenzékhez? Még mindig nem értem, hogy jutottál erre a következtetésre, hogy én ellenzéki vagyok....

2021. jan. 4. 12:20
 24/26 anonim ***** válasza:
39%

"hogy jutottál erre a következtetésre, hogy én ellenzéki vagyok"


Minden hülye azt hiszi, hogy ha nem bírod a felcsúti tolvajt és bandáját, akkor Gyúrcsótány szavazó vagy.

2021. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

mert nem vagy gyurcsány szavazó?


- "az most nem számít"

2021. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
43%

#23 "ahol nem vagyunk mi, ott az ellenség!" A tanú

Meg sztálin is mondott hasonlót, és ugye a fideszesek azt az irányt követik.

2021. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!