Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy Orbán asszonys...

Miért baj, hogy Orbán asszonyságnak nevezte Karikó Katalint?

Figyelt kérdés
Kisújszálláson született, életét nagy részben ott tőltötte. Magyar hagyomány szerint asszonyságnak nevezzük. Miért háborodott fel ezen Szabó Timea?
2021. jan. 4. 18:15
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
2021. jan. 4. 18:17
 2/31 anonim ***** válasza:
23%
Mert az előírt megszólítása: Javasasszony.
2021. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%

Amit az asszonyság jelent: "Idősebb, tekintélyes nő; rangosabb nő megszólítása."


Szabó Tímea pont azért akadt ki ezen, amiért Novák "álablakpucolásán" is: nem normális, belebolondult a politikába és őrült módjára, válogatás nélkül mindenen kiakad.

2021. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Minek hívja? Nagyságosaszonynak? Tésasszonynak?
2021. jan. 4. 18:33
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

...Magyar hagyomány szerint asszonyságnak nevezzük...és a konyhában a helye, nem egy laborban kutatgatni...ne akarjon már férfiakat megszégyenítő karriert csinálni, helyette igazán szülhetne...egyébként is, miért nincs a nevében az, hogy XY-né?...de azért miatta mostantól "magyarnak" tekintjük a Spájzer vakcináját...

De most komolyan, értem én, hogy a kérdező troll, de a Fidesz háza táján tényleg nem érzik, hogy túltolják ezt a középkori ultrakonzervatív illeberális biciklit? Ha egy nőt nem asszonyállatnak hívunk, és önálló teljes jogú tagjának tekintjük a társadalomnak, akkor minden férfi hirtelen bebuzul, mint Szájer? Vagy mitől félnek? Értem én, hogy nem szimpi az LMBTQ+, de azért a ló túlsó oldalára sem kellene átesni és vissza menni a sötét középkorba.

2021. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Kit szólítanak manapság asszonyságnak? Legfeljebb viccből. Ez egy régies megszólítás, ami kicsit gúnyos is lett a hétköznapi beszédben.
2021. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a cigányok használják még az "asszonyság" kifejezést, senki más.
2021. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem a nagy hűhót. Én ugyan kevés embert rühellek úgy mint Viktorunkat, de az interjúból nekem inkább az jött le, hogy nem jutott eszébe a megfelelő terminus, és ezt sikerült kihoznia belőle. Ez inkább ciki kissé, mert ő nem önmagát képviseli ilyenkor, hanem a mint miniszterelnök van jelen, így a mindenkori protokolhoz kéne tartania magát, tehát a megfelelő megnevezés a Doktor Karikó Katalin vagy ennek valamelyik változata, nem lefelejtve a hölgy titulusát.
2021. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

"Büszkék lehetünk a tudós asszonyra, aki egy kisújszállási asszonyság egyébként, mint megtudtam.”

Nem Dr. Karikó Katalin, professzor, tudós vagy feltaláló, hanem A kisújszállási asszonyság az, akiről beszélünk! Mintha a kapufélfában álló falusi asszonyról beszélnénk, aki feji a teheneket, és szabadidejében vakcinákat gyárt. Sírva röhögtem ezen a megnevezésen, de ebbe nem sértő szándékot kell látni, vagy kiakadni rajta. Ez ciki, nem sértő.

2021. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem baj, hiszen tahóból akkor se lesz úriember, ha frakkba öltözik.
2021. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!