Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy Orbán asszonys...

Miért baj, hogy Orbán asszonyságnak nevezte Karikó Katalint?

Figyelt kérdés
Kisújszálláson született, életét nagy részben ott tőltötte. Magyar hagyomány szerint asszonyságnak nevezzük. Miért háborodott fel ezen Szabó Timea?
2021. jan. 4. 18:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy asszonyságnak nevezte. Mi a francért lovagolnak hetekig a szavakon egyeek? Ennyire unatkoztok?
2021. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Még örüljön, hogy le nem nénizte ?
2021. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Büszkék lehetünk a tudós asszonyra, aki egy kisújszállási asszonyság egyébként, mint megtudtam.”


Professzor asszonyként is említette. Nem baj egy kis vidékies íz, nem lehet mindenki álurbánus, selypegő Síp utcai...

2021. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
#23 azért én egy ország miniszterelnökétől elvárnám...
2021. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ugyan mit? Csak urbánus (többnyire önjelölt) értelmiségi lehet miniszterelnök? Ez melyik jogszabályban van benne?


Mit nem lehet azon érteni, hogy az "asszonyság" szóban semmi sértő nincs, max. nem annyira közhasználatú, ahogy pl. a szépasszony sem.

2021. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Ugyan mit? Csak urbánus (többnyire önjelölt) értelmiségi lehet miniszterelnök? Ez melyik jogszabályban van benne?"

tehát szerinted egy tanulatlan paraszt lehessen egy ország arca? a kapanyelet se vegye ki a szájából?


"Mit nem lehet azon érteni, hogy az "asszonyság" szóban semmi sértő nincs"

de van. egyrészt akire utalt az egy professzor, akire elsősorban tudósként tekintünk, főleg hogy emiatt tudjuk a nevét, és erről folyt a beszélgetés, ahol az asszonyság szó elhangzott. a párkapcsolati státusza és a neme teljesen mindegy a beszélgetés szempontjából. másrészt nem tudjuk hogy házas-e, márpedig asszony csak férjezett nő lehet. harmadrész orbán nem arról híres hogy tisztelné a nőket, így azzal hogy asszonyságnak hívta, lealacsonyította. ami bunkó és sértő. amint már írtam, használhatott volna más szót, ami se nem sértő, se nem bunkó.

2021. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

26

SAJÁT MAGA a Karikó sem tartotta sértőnek, mert hallotta a szövegkörnyezetet is, hogy NEM a népies értelmében, hanem a régies, szépirodalmi, hagyományos értelmében volt használva az asszonyság szó.

2021. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
#27 anno olvastam a reakcióját, nekem nem az jött le belőle hogy hidegen hagyta
2021. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

28

"anno"... Akkor nem olvastad figyelmesen, mást akartál látni benne, mint ami volt.

2021. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nagy hűhó a semmiért, egyszerűen azt akarta érzékeltetni, hogy honnan jutott ide.
2021. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!