Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem biztosítja a magyar...

Miért nem biztosítja a magyar állam jelen helyzetben, hogy azok a személyek, akik egy bizonyos mennyiségnél többször adtak vért (nyilván nem tízre gondolok), azok elöl (mondjuk a második csoportban) legyenek a covid elleni oltási sorrendben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy életkortól és egészségi állapottól függetlenül. Miért nem lehet legalább ennyivel elismerni ezeknek az embereknek az áldozatvállalását? Volt már pl. olyanokról szó, hogy kapjanak a nyugdíjba vonuláskor életkori kedvezményt, stb, de ezekből nem lett semmi, és nagyon alacsony ezeknek az embereknek a magyarországi megbecsültsége. Ennyit miért nem tud megtenni az állam? Természetesen ha valaki az érintettek közül nem akarna élni a lehetőséggel, akkor nem menne el, hiszen ez nem kötelező, de legalább miért nem ajánlják fel nekik?

2021. jan. 6. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A véradáshoz egészségesnek kell lenni. A COVID miatt veszélyeztetettek meg éppen a nem egészséges emberek. Nem logikusabb először a veszélyeztetetteket oltani?
2021. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdező ötletét teljes mértékben támogatom főleg mivel így az utolsó utáni helyen sem lennék a sorrendben.
2021. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

"Miért nem lehet legalább ennyivel elismerni ezeknek az embereknek az áldozatvállalását?"


Azért, mert sokan nem azért nem adnak vért, mert nem akarnak, hanem, mert nem tehetik. Ezért igen igazságtalan döntés lenne.

2021. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló, akkor az hogyan lehetett, hogy amikor a vizitdíjat bevezették, akkor volt egy ilyen mentesség (harminc véradás felett), tehát nekik nem kellett vizitdíjat fizetniük. Az nem volt igazságtalan? Azt meg lehetett csinálni?
2021. jan. 6. 16:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként meg azt gondolom, hogy alapvetően tényleg az egészséges emberek mennek vért adni, de azért a vírus őket is ugyanúgy "kiütheti", ugyanúgy lehet náluk is súlyos lefolyású a betegség, szóval egészségi állapottól függetlenül nem mindegy, hogy ki milyen gyorsan kapja meg, és ők már - akármennyi is lenne a számszerű "limit" - letettek valamit az asztalra, megérdemelnék, hogy előre kerüljenek a sorrendben.
2021. jan. 6. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Így van. Teljes igazad van. Én meg megérdemlem hogy ne is kapjak vakcinát!!
2021. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeres véradóként oltás ellenes vagyok.


Erre mit lépsz? XD

2021. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A fejlett nyugati magán egészségbiztosítós rendszerben sok helyen a véradók megfelelő összeget kapnak jóváírásként az egészségbiztosítós számlájukra. Volt olyan parlamenti párt, amelyik annak idején ellenezte ennek a rendszernek a bevezetését.
2021. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. válaszoló: leírtam, hogy ez nem kötelező "oltakozást" jelentene, hanem egy lehetőséget: aki akar az érintettek közül élni vele, az mehessen, mert megérdemli az előre sorolást, aki nem, az nem.
2021. jan. 6. 19:01
 10/11 A kérdező kommentje:
8. válaszoló: igen, de Magyarországon ilyen nincs, illetve nincs sem nyudjíjkorhatár-kedvezmény, meg semmi más sem. Ebben a járványhelyzetben jogos lenne pontosan emiatt ezen személyek előre sorolása, hiszen sokat tettek már más emberek gyógyulása, egészsége érdekében.
2021. jan. 6. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!