Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor ki a birka?

Most akkor ki a birka?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzetben úgy látom, hogy két nagy táborra oszlott a magyar nép nagy része.

Az egyik tábort alkotják azok, akik komolyan veszik a koronavírus járványt, betartják a járványügyi intézkedéseket, rendesen hordják a maszkot stb.

A másik tábort pedig azok alkotják, akik úgy gondolják, hogy ez az egész járvány egy óriási átverés, aminek egyetlen célja, hogy az emberek személyes szabadságát minél jobban korlátozzák.


Ami közös a két táborban, hogy mindenkét fél meg van győződve arról, hogy a másik tábort birkák alkotják. (Legalábbis ezt írja mindenki, mindenhol, minden vitában.) Ha jól értem, az egyik azért birka, mert elhiszi, amit a médiában hall/olvas, a másik fél pedig azért birka, mert elhiszi, amit az ilyen "járványtagadó" celebek, gyógyszerészek meg stb. mondanak.


Én szeretnék báránybőrbe bújni, de teljesen összezavarodtam, hogy melyik tábort válasszam. Melyik oldal a birkább? A "vírusrettegők" vagy a "vírustagadók"?


Üdvözlettel:

A farkas



2021. jan. 7. 19:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

Engem nem zavar, ha nem oltatja be magát, az ő baja. De az viszont igen, hogy napi szinten írogatnak, és minősíthetetlen stílusban pocskondiázzák a másikat, mert a "rettegők miatt" nem mehet külföldre, meg miattuk van 8 után kijárási tilalom. Meg aki öreg és gyenge, az haljon meg, de ők már nagyon utazgatnának. Hát, sajnálom, de tudomásul kell venni, hogy vírus van, és vigyázni kell. Emiatt nem a másik emberre kéne haragudni, hiszen ennek senki sem örül.

Viszont a lakosság 70 %-a veszélyeztetett, rájuk vigyázni kéne. Elég sötét képet festenek az ilyen kommentek a magyar lakosság EQ-járól. Én komolyan nem is gondoltam, hogy ilyen szinten vannak a magyar emberek, hogy mindenki dögöljön meg, őt nem érdekli, de ő menni akar. Félelmetes.

2021. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

Én annyit tudok mondani, hogy orvosként beoltatom magam. És az összes orvos ismerősöm (márpedig van egy pár) is ezt teszi. Aki nem, az terhes vagy nemrég átesett rajta és egyelőre nem kaphatja meg.

Kaptam egy rakat kötelező oltást, tavaly Costa ricán voltam, ami miatt kaptam kettőt, be vagyok oltva HPV ellen és influenza ellen is kaptam már oltást. Soha semmi bajom nem volt. Bízok az orvostudományban és elegem van a COVID-ból.

2021. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%
Én laposmars hívő vagyok, és nem akarok 5G chipet a könyökömbe!!
2021. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Goldmund.


Amúgy szerintem konkrétan van egy maréknyi (vagy két három maréknyi) szerencsétlen élettelen arc/boomer, aki azért imádkozik napjában 10szer a csatkai jézuskához, hogy tartson minél tovább ez az átkozott otthonmaradósdi.

Csak nézz körül, itt az oldalon is megjelenik pár mókás "kérdés" vagy "válasz" arról, hogy "ugye milyen jó hogy a covid vissza hozta a cSaLÁdOt meg a VaLÓdI éRTéKEKet?" meg hogy "Végre nem bulikáznak a majifijatalok!!!!" és persze a felejthetetlen "A vírus elűdözte a kűfődituristákot! Végremagyarszótidhallani peshten!!!" + bárhol máshol a neten is belefuthatsz olyan szövegekbe hogy "a covidot isten küldte hogy elpusztítsa a felszínes fogyasztói társadalmat ésegtisztuljon a föld!!!" Szóval amúgy ki tudja, lehet tényleg van aki azért oltásellenes, mert reménykedik hogy ha van hozzá hit, bizalom és Müller Ceci, talán örökre így maradhat.


Mondjuk én személy szerint úgy vagyok vele, még meglátom milyen vakcinából mennyit hoznak,és akkor eldöntöm be oltatom e magam vagy megvárom hogy összehozzák azt a 60%ot mások. Pfizerrel vagy modernával, ha akkor végre mehetek ahova akarok, ki tudok békülni, de oroszt pl. Nemkérek akkor sem ha maga győrfi pál sikítozik hogy "Mentsük meg a magyar babushkakat!!"

2021. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%
Engem nem zavar a vírus, eddig is volt, lesz is. Olyan is volt ami tüdőgyuszit okozott ha nem vigyáztál. Amikor AIDS korszak volt 80-90 évek senki se mert gumi nélkül dugni, sőt csajozni sem nagyon e miatt. Pedig az AIDS tutira halálos vírus volt nem mint ez.
2021. jan. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
28%

15-ös, azért nem árt, ha most is húzol gumit, ha idegennel kufircolsz.

14-es, én nem láttam ilyen posztokat, leginkább mindenki kiborult, amikor meghosszabbították az online oktatást. Inkább olyan minősíthetetlen stílusban írt posztokat láttam, hogy most teszik tönkre a fiatalokat idegileg, meg hasonló marhaságok.

2021. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!